Özde Nesil Gezici

Özde Nesil Gezici

Çevirmen
6.4/10
56 Kişi
·
114
Okunma
·
0
Beğeni
·
9
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
384 syf.
·4 günde·4/10
Yeraltı mafyası bir adam, gizemli haritaları ve sırtlarında dövme bulunan şehrin kadınları. Harita ve antika eşyaların satışını yapan Zak isimli adam, bir gün kötü bir olaya sahne olur. Dükkanının müşterisi olan bir kadın, tuhaf bir adam tarafından otomobil ile kaçırılır. Ve bu olaya şahit olur Zak. Kaçıran adamın işbirlikçisi ise mafyadır. Bu mafya liderinin ise bir takıntısı vardır, o da eski haritalar ve dövmeler. Şehrin sokaklarından toparladığı kadınların sırtları ve vücutlarında birer dövme vardır. Mafya lideri bu dövmelerle haritaları ilişkilendirir. Eski yaşanmış tecavüz ve cinayet vakalarının yer belirlemesinde rol oynar. Zak ise bu olayın üzerine gider ve başı belaya girer. Tuhaf bir adam da bu hengamenin ortasında kalır.

Yazarın 16 kitabı daha varmış. Zaten Türkçe olarak 1 tane çıkmış. O da bu kitap. Gerekte yok diğerlerine şimdilik. Korku-gerilim tarzında geçen bu eser, aksine ne korku ne gerilim barındırıyor. Bazen insan böyle kitaplara denk geliyor ve okurken sanki et yemeğine tuz katılmayınca nasıl olur işte öyle oluyor. Sadece okuyorsun. Hiçbir duygu ve etkileşim olmuyor. Boş zamanlarda okunabilir ama çok da bir şey beklenmemeli.
384 syf.
Değişik tarzda yazılmış bir kitap olaylar ve isimler ilk başta karmaşık gibi geliyor ama daha sonra tamamen birbirine bağlıyor ve okuyucuyu sürüklüyor. Dedektifsel tarzda yazılmış bir roman okumanızı tavsiye ederim
384 syf.
·3 günde
Ekmek almaya diye girdiğim markette gördüm ve aldım. Bir solukta da okudum. Bağlayamadığım geçişleri vardı ama heyecan ve merakla bitirdim. Okunabilir:)
384 syf.
·Beğendi·7/10
Roman konu itibariyle bir hayli iyi olsa da anlatımın da ki düşüşler nedeniyle ivmesi zaman zaman düşüyor lakin yine de bir hayli keyifli ve okuduğuma değen bir tecrübe oldu.
384 syf.
·Beğendi·8/10
Bazı kitaplar, olaylara daha farklı bir açıdan bakmanızı sağlar. Okuyucunun öyle bir sokar ki hatasını gözüne, bir daha öyle bakmaya yanaşmaz.
İşte, Haritalı Adam'da benim için böyle bir kitaptı.
Çok mu etkilendim? Hayır. Beni derinden etkilemedi, sadece her kitapta olması gerektiği gibi, bana bir şeyler kattı.
Sırtlarında dövmeler olan kadınlar, haritacıda çalışan Zak ve onu maceraya iten Marilyn, kadınlara vurmamakla övünmeyen Billy, ironiler kraliçesi Carla...
Sürekli devam eden bir maceraya sahipti ve okuyucuyu kitaba sarıyordu. Bir bölüm daha, bir bölüm daha diyerekten bütün kitabı bitiyorsunuz.
Merak duygusu içinizde büyüyor, büyüyor ve sonunda gerçeği öğrendiğinizde kanlı bir patlamayla sönüyor. Ne demek ya? Oluyorsunuz.
Önerebileceğim, vakit geçirmek için okunulabilecek bir kitaptı.
384 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Dikkat spoiler içerir.
Wroblevski adında bir adam yardımcısı Akim ile beraber otopark işleten Billy Moore ile görüşür ve ona bir iş teklif eder. Bazı kadınları istediği adrese getirecektir. Kızı Carla'nın kendi yanında kalması için her şeyi yapabilecek olan Moore işi kabul eder. Ancak sırtına dövme çizilen bu kadınlardan birini alırken Zak Webster ve Marilyn Driscoll ile karşılaşır. Onları korkutur ama bu onların merakını artırmaktan başka bir işe yaramaz. Ray denilen patronu adına çalışan Zak ve Marilyn bu gizemi çözmeye çalışırlar ve Rosa adındaki bir dövmeciden ciddi bilgiler edinirler. Sırta çizilen dövmeler cinayet haritasıdır. Acaba katil kimdir ve bu cinayetleri neden işlemiştir? Bu haritaları kadınların sırtına çizen kimdir? Zak, Marilyn ve Moore bu işi çözebilecek midir? Keyifle bir solukta okunan bir roman.
384 syf.
·6/10
Konu ilginç merak uyandırıyor . Okumaya başlayınca kurgu ve anlatım basitleşiyor. Sonuç ise sanki tam olmadı ama en azından elimizde suçu yükleyeceğimiz bir tek bu kaldı gibi bitiyor...
384 syf.
·7/10
Akıcı mı? Değil. Kitap mı ? Evet benziyor. Elinize bir şekilde geçtiyse okunabilir ,boş zamanınız çoksa okunabilir, okuyacak kitap kalmadıysa okunabilir. Ama özellikle alınıp okunacak türden bir kitap değil.
384 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Yabancı yazarların aksiyon romanlarını okumayalı epey oldu sanırım, özlemişim çünkü. Bir oturuşta okunan akıcı bir dile ve merakı cezbeden bir olay örgüsüne sahip olmasıyla türevlerinden ayrılmış. Konu seçimi özgün ama daha iyi işlenebilirdi gibi geliyor bana. Yine de hoştu, çocukluğunuzun dizisine/filmine televizyonda denk gelip izlemekten kendinizi alamazsınız ya hani, işte öyle bir his bıraktı bende. Bu türdeki kitaplar arasında bir seçim yapmakta zorlanıyorsanız, tavsiye ederim. =)
384 syf.
Sürükleyici bir kitap, fakat beklentilerimi yeterince karşılamadı. Güzel bir konu ama heba edilmiş. Çok daha güzel işlenebilirdi.

Yazarın başka kitapları da varmış ama Türkiye'de yayımlanmamış. Gerek de yok zaten. Takip etmeyeceğim yazarlar arasına bir tane daha eklendi. Tatsız tuzsuz, zevk vermeyen bir kitap. Yarım bırakmış olmamak için zorla bitirdim. Elinizde başka kitap yoksa ancak zorunluluktan okunacak bir kitap benim için.

Yazarın biyografisi

Adı:
Özde Nesil Gezici

Yazar istatistikleri

  • 114 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 48 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.