Özen Yula

Özen YulaTanrı Kimseyi Duymuyor yazarı
Yazar
7.2/10
55 Kişi
208
Okunma
22
Beğeni
5,6bin
Gösterim

Özen Yula Gönderileri

Özen Yula kitaplarını, Özen Yula sözleri ve alıntılarını, Özen Yula yazarlarını, Özen Yula yorumları ve incelemelerini 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Keşke,
Bir denizi, vurduğu kıyılardan sormalı; bir insanı, bulup yitirdiği kalplerden ve bir hayatı, girip çıktığı ara sokaklardan. Kıyılar, kalpler ve sokaklar konuşabilse! Keşke anlatılabilse!
Özen Yula
Özen Yula
Fırtına da çıksa güzel geceler dilerim,
Sanırız ki her birimiz dünyanın en yoğun ve taşınması zor acısını yaşıyoruz. Derken bir ecel gelir, biri gider kalbimizden, hepsi beyhude kalır, biliyorsunuz. Rahat olun, geçer! Bunlar da geçer...
Özen Yula
Özen Yula
“Dinlemek üzerinden değil, cevap vermek üzerinden kuruyorlar varlıklarını. Herkes çok yüksek bir ses tonuyla anlatıyor kendisini. Kimin sesi en güçlü çıkarsa onun en haklı görüldüğü bir dönem anlayışının parçası olmuş insanlar.”
İnsan, insanda neyi ararsa onu bulur.Bir hazinedir insanın içi. İyi-kötü her şey orada.
Tuhaf şeylerle büyüyünce insan, yalnızca tuhaf olmayan şeylerden ürküyor.Belki de yanılıyorum. Bilmiyorum . Belki de bir tek şeyi anladım bunca zamandır: Sen hayatı seçmiyorsun, yalnızca şeçtiğini sanıyorsun. Oysa hayat seni seçiyor, istediği yere götürüyor, ister kader de,ister Allah, istersen kendi adını ver, bir şey insanı alıp bambaşka biçimlerin içine yerleştiriyor.Şaka gibi, yalan gibi bir şey şu “hayat” dedikleri.
Susup zamanı dinlemeli bazen. İnsan dediğin bu yalan zamanında susmasını bilendir.
Cemreler keşke kalbe ve akla düşse de ısınsa kalbiniz ve başkalarının varlığını da hatırlasanız. İyi bir insan olsanız ve bu dünya daha güzel bir yer olsa sizinle. Böyle böyle hayallerle güzel günler. 🌸
Özen Yula
Özen Yula
Hatırlamak istediklerimi hatırlayamıyor, unutmak istediklerimi unutamıyorum.
Hatırlamak istediklerimi hatırlayamıyor, unutmak istediklerimi unutamıyorum.
Tuhaf değil mi? İnsan beklenenin kendisi olmadığını anladığı zaman,yolunu yitirmişlerin boşluğuna benzer bir boşluk duyuyor içinde.
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.