Giriş Yap

Özge A. Lokmanhekim

Yazar
8.0
22 Kişi
Tam adı
Özge Altınok Lokmanhekim
Unvan
Avukat, Gazeteci, Blogger, Yazar
Doğum
İstanbul, Türkiye
Yaşamı
İstanbul’da doğdu ve bu şehirde yaşıyor. Doğduğu günden beri şehrin her köşesini gezmek için sokakları arşınlıyor. İlk yurt dışı seyahatini on beş yaşında dil okulu için gittiği Londra, İngiltere’ye yaptı. O günden beri çok ülke, çok şehir gezdi. Gezdikçe yeni yerler kadar insanın kendini de keşfettiğine inananlardan. Seyahat notlarını ve fotoğraflarını paylaşmak için 2010’da tseyahatperest.com isimli blogunu yazmaya başladı. Blogu dışında, pek çok dergide seyahat yazıları yazıyor. Anne olduktan sonra çok uzun süre severek yaptığı avukatlık mesleğine ara verdi. 2014 yılında sehrincocukhali.com sitesini kurdu. Amacı, çocuğuyla kaliteli vakit geçirmek isteyen ailelerin hayatını kolaylaştırmak. Halen Milliyet Cumartesi'de anne&çocuk köşesini yazıyor. Bugünlerde en büyük keyfi oğluyla seyahat etmek ve yeni yerler keşfetmek. Dünyayı çocukların gözünden görmenin inanılmaz olduğunu düşünüyor. Oğluyla birlikte gezdiği her şehir hakkında kitap yazmayı hayal ediyor.

İncelemeler

Tümünü Gör
72 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Ormanın kralı aslan bir gün emekliye ayrılıyor.Emekli olan aslanın en büyük arzusu,doğduğu günden beri yaşadığı ormandan çıkıp,dünyanın en güzel ülkesine gitmek.En güzel ülkeyi öğrenebilmek için tüm dünyadaki dostlarını yaşadığı ormana davet ediyor.Böylelikle hikaye bize hem değişik coğrafyalardan gelen dostlarının özelliklerini anlatıyor,hem de bizi onların yaşadıkları diyarlara gidermişçesine kıtadan kıtaya, ülkeden ülkeye,kültürden kültüre gezdiriyor. avustralya’daki sidney opera binası’ndan,mısır’daki nil nehrine,brezilya’daki yağmur ormanından,hindistan’daki tac mahal’e ve daha bir sürü diyarlara.EE emekli aslan kitabın sonunda nereye mi gidiyor, işte orası sürpriz.Akıcı dili,güzel çizimleri ile hem eğlenceli hem de öğretici bir kitap. Ben küçükken,atlastan siyasi dünya haritasını açar,dünya turuna çıktığımı hayal ederdim.Emekli olunca belki ben de aslan gibi yaparım,kim bilir.Dünya turuna çıkmayı hayal eden çocuklara ve tüm çocuklara iyi okumalar olsun.
Reklam
72 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Nasıl güzel ve eğitici bir kitap 7 den 70 e …Çok beğenerek tekrar tekrar okuduğumuz arada aa bu kitapta vardı diyip hatırladığımız bir kitap.Yazarınıda severek takip ediyoruz.
56 syf.
·
10/10 puan
Herkese selammm Anne babalar toplanın Çocuklarınıza keyifle okuyacağınız güzel bir kitap ile geldim. Biliyorsunuz ki çocuklar için güvenilir kitaplar bulmak çok zor. O yüzden bende hem kendime çocuk kitaplığı kurmaya hemde güvenilir gördüğüm kitapları sizlere dönem dönem tavsiye edeceğim. Onlardan biri de bu eser. Çocuklara bir şeyi yap dediğiniz de yapmaz. Lakin o şeyi siz yaparsanız hemen sizi taklit ederler. Kitabımızda bundan bahsediyor aslında. Ali ve Seren .. İki kardeş. Anne babası onlara kitap okuyarak büyümüşler. Buda zamanla onlarda bir alışkanlık haline gelmiş. Anne babalarının günlük kitap okuma saati yapmaları onları tam bir kitap kurdu haline getirmiş. Bunun nasıl olduğunu merak ediyor musunuz ? O vakit sizleri bu kitabı okumaya davet ediyorum. İçerisindeki resimlerde oldukça eğlenceliydi.
Ben Bir Kitap Kurduyum
Ben Bir Kitap Kurduyum
8.7/10 · 7 okunma
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42