Özge Arıkal Gönül

Özge Arıkal Gönül

Yazar
8.3/10
10 Kişi
·
21
Okunma
·
0
Beğeni
·
60
Gösterim
Adı:
Özge Arıkal Gönül
Unvan:
Yazar
'Kimi zaman bilmediklerini öğrenebilmek için her şeyi unutman gerekir. Öyle bir vakit olur ki; hakikate uyanabilmenin tek yolu, tüm malumatını uykuya yatırmaktan geçer.'
416 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Şahsen bu seriye başladığımda tedirgindim ama hiç pişman olmadım ilk kitabında. Tedirgin olma sebebimde bilim kurgu olması. Çok fazla okuyamam. Ama şahane bir kurguydu. Türk bir yazarın böyle şahane bir eser çıkarmasını beklemiyordum açık ve net birşekilde. Ama yazar beni sürekli ters köşe yaptı. Ikinci kitabı okumak için sabırsızlanıyorum. Bilim kurgu seven biriyseniz hiç düşünmeden hemen kitapliginiza ekleyin. Pişman olmayacaksınız. Ve sayfa sayısı sizi korkutmasın. Elinizden akıp gidiyor kitap.
432 syf.
·7 günde·Beğendi·8/10
Bu serinin ilk kitabını 2 günde bitirmeme rağmen bu kitabı bir türlü vakit bulup okuyamadım yada bir türlü okuyasim gelmedi. Kitabın konusuyla alakalı pek birşey söyleyemiyorum. Ama birazcık hayal kırıklığına uğradım çünkü sonunu asla öyle beklemiyordum. Daha farklı hayal ediyordum. Ters köşe yapması evet güzel ama sonu biraz aceleye gelmiş gibi ve savaş biraz fazla uzayıp benim acımdan kötü bitti. Yinede bu serinin güzel olmadığı anlamına gelmiyor tabii. Bilimkurgu ve sürükleyici bir seri arıyorsanız tavsiyemdir.
160 syf.
·8 günde·Beğendi·8/10
Bilimkurgu Kulübü sayesinde tanıştığım bu kitap beni tatmin etti diyebilirim. Özellikle 2. öyküyü çok beğendim. Yerli bilimkurguya bir başlangıç yapmak istiyorsanız bu kitapla açılışı yapabilirsiniz.
160 syf.
·Puan vermedi
...bizim yeni bir şeye ihtiyacımız var. (Hawking)

Stephen W. Hawking'in insanlığın geleceği üzerine ortaya attığı düşüncelerinden yola çıkarak insanlığın halihazırdaki gidişatı ile türünün sonunu getireceği, varlığını sürdürebilmesinin sadece ve sadece uzaya yayılabilmekle mümkün olduğu ve bunlar karşısında insan türünün geçireceği değişimlerden sonra türüne özgü özelliklerin kaybolup kaybolmayacağı üzerine bilim kurgusal, distopik üç öykü kitabı.

İnsanlığın kurtarılması için bilinmeyen yerlerden gelen üst canlılar ile görüşmeler yapan dünya liderlerinin, bu görüşmelerde halktan bireylerin fikrine dahi ihtiyaç duymadan karar alması, dünyanın çürümesi karşısında kurtarılma ihtimali üzerinde uygulanacak programda dahi çıkar, mevki ve güç peşinde koşan liderlerin ne olursa olsun bencilliklerinden vazgeçemediğini anlatan Pragma öyküsü,

İnsanların sonunun gelmesi karşısında Tardigradlardan yola çıkarak oluşturulan ve insanlığın devamını sağlayacak bir proje sonunda binlerce yıl sonra tüm uzuvları robotik parçalardan oluşan bireylerle birlikte insani özellikleri giderek robotlaşan bir kadının daha vakti varken hissedebilmek için verdiği çabayı anlatan Tardigradya öyküsü,

Ve son öykü olan, büyük yıkımdan sonra yeni doğan tüm bireylerin eksik, ezik, şekilsiz birer bedene sahip olduğu ama bu özelliklerin her bireyde olmasına karşın yüzündeki eksikliklerin ve yaraların Ucube olarak adlandırılmasına neden olduğu bir adamın yaşamındaki zorlukları anlattığı Ucube öyküsü.

Bir bilimkurgu öykü kitabı bu. Hawking'i dinlemezsek başımıza neler geleceğini kurgulayan bir distopya.

Yazarın biyografisi

Adı:
Özge Arıkal Gönül
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 21 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 6 okur okuyacak.