Öznur Yıldırım

Öznur Yıldırım

Yazar
8.3/10
1.340 Kişi
·
3.871
Okunma
·
322
Beğeni
·
13062
Gösterim
Adı:
Öznur Yıldırım
Unvan:
Yazar
Doğum:
Edirne, Türkiye, 13 Şubat 1997
13 Şubat 1997 tarihinde Edirne’de doğan yazar, Türkiye’nin birçok şehrine ayak izlerini bırakmış bir asker kızıdır.

Küçük yaşından itibaren yazar olma hayali her geçen gün güçlenen Öznur Yıldırım, 2014 yılında katıldığı yarışmada "MORBİDEZZA" adlı kısa öyküsüyle Türkiye birincisi seçilmiş, jüri üyelerinin ve okuyanların büyük beğenisini kazanmıştır.

YABANCI serisiyle yazarlık kariyerine ilk adımını atan Yıldırım, Ankara’da yaşamaktadır.
Uyudun değilmi ?diye sordu derin bir nefes alarak. Ölümlerden çok etkileniyorsun ufaklık ama kayan bir yıldızın altında dilek tutmayı romantik bulursun eminim. Fakat şunu unutuyorsun, insanlar yıldızlar gibi biri kayar gider ama diğer tüm yıldızlar yanmaya devam eder.
Bir adam vardı. Bir yatakta beraber uyuyorduk. Üzerimize zaman örtülmüştü ama hala oradaydık. Geçmişte bir yerlerde hala vardık ve birlikte uyuyorduk. Kapı kırıldı, su içeri aktı, adam boğuldu.
Kadın öldü.
Bir yanımızda cennet, bir yanımızda cehennem varsa dünya araftır.
Ey sevdiğim,üzülme!Biliyordum ki sen bana kendi canın için ihanet etmedin ama ben sana dememişmiydim ,bu topraklarda aşklar ölümünedir diye!Bak,şimdi anladın mı?Ben ölürüm ama sen yeter ki üzülme.
" Kırgın falan değilim "
... Kalbim acıyla burkuldu, kırgın değil miydim? Sözlerimin aksine paramparça hissediyordum kendimi.
" EDİZ ÇAĞIRAN
Tek kurşunun sahibi. Bu oyunun sahibi. Acı dolu bir geçmişin sahibi. İçimdeki şefkatin sahibi. İçimdeki korkunun sahibi. İlk kez kendimi güvende hissettiren kolların sahibi. Geleceğimi değiştiren 'çimen yeşili gözler'in sahibi.Ruhumu tutan ellerin sahibi. O gece arkasını dönüp karanlığın içinde kaybolan bedenin sahibi.

Ediz Çağıran, içimde öyle büyük bir yer kaplamıştı ki yokluğu, düşenin dibine kırk yıl sonra ulaşabildiği, içinde kan ve yanıklar bulunan cehennem vadisi 'Veyl' gibiydi..."
600 syf.
·Puan vermedi
Yazarının 17 yaşında olmasını göze alırsak iyi bir dil, iyi bir kitap diyebilirim. Ancak betimlemeler bir süre sonra insanı boğuyor. Bazı betimlemeler tekrarlamış. Yirmi kere tok ses yazmış. Sırf sayfa sayısı çok olsun diye bazı yerler gereksiz uzatılmış.
Akşam yatıp sabah uyanmaları 50 sayfa sürüyor. Gecenin karanlığına uzun uzun anlamlar yüklenmiş. Sonra sabah oluyor ve aa evet bunlar uyumuştu diyorsunuz içinizden. İnsan zaman zaman sıkılsa da kelime oyunlarına kapılıp okumaya devam ediyor.
600 syf.
Bir kitap bittiğinde derin bir iç çekip, bana yaşattığı hissizliği neden düşünürüm bilmem. Belki de iyi olsun kötü olsun aklımda o kitaba karşı bir oda açmamdandır.
Evet bir kitabım daha bitti... Bu kitaba da bir oda açtım ve yaşananları yan evimde gibi hissettim. Ben yazarın yaşını düşününce saygı duyuyorum çünkü ben şuanki yaşımla bile onun yazdığı olayları yazabileceğimi düşünmüyorum hele bazı sayfalar çok cüretkar ben onun yerinde olsam ailemden okuyanlar olacak diye taslaklara bile yazamazdım öyle şeyler. Kitap gereksiz yere 600 sayfa olmuş sanki bazı yerler kısaltılarak daha az sayfalara düşebilirmiş. Okuması sıkmıyor ama küçük yazıları insanın gözünü yoruyor çoğu gece okurken uyuyakaldım (sözde göz dinlendirmesi yapıyordum) ve bu kitabın yeri ayrı bende kitap hayatıma birini daha kattı sevdiğim birini o yzden kitaba ve yaptığım alıntıma teşekkür ediyorum =) sanırım çok uzattım okuyan herkese teşekkürler. İyi okumalar...
****Spoiler****
Kitaptaki Doğa ve Ediz'e şaşıp kaldım bu kadarı da olmaz dedim bazen evet çok karışık bir aşk tablosuydu o kadar yaşananlara rağmen Ediz'in gururu, Doğa'nın saflığı. Bazı yerleri çok detaylıydı hele ki bir kavgaları vardı 4 sayfa mı 5 sayfamı okuduğumu karıştırdım bunların kaçıncı sayfada başladı kavgası diye durdum ve düşündüm :)
600 syf.
·5 günde·9/10
Kitabın büyük bir kısmını geçen yıl wattpad de okumuştum, sonunu merak etmeyip okumaya devam etmemiştim. Şimdi bu kitaba yeniden başlayıp pek de zamanım olmamasına rağmen okudum. Ve şunu söyleyebilirim ki 600 sayfalık bir kitap olmasına rağmen normal bildiğimiz 300 sayfalık kitaplardan biri gibi geldi. Yazarımız çok genç. Yer yer yazım hataları, anlatım bozukluklarına denk geldiğim oldu ama önemsemedim. Kitabın dilini oldukça akıcı buldum bi oturuşta 200 sayfa okuduğumu farkedince kendime şaşırdım. :)
Ah, tabii bir de Ediz Çağıran... Bazen çok gıcık olsamda aşık olunmayacak bir karakter değildi benim için. Aslında Ediz'e Doğa'nın gözünden bakıyorduk belki de bu yüzden bu kadar kusursuz gözüküyordu..
Kitabın ikinci serisinin çıkacağını duydum açıkcası merak etmiyor değilim. :)
Kitap için minik bir olumsuz düşüncem; betimlemeleri biraz fazla uzun tutulmuş olması oldu. Onun dışında kitabı sevdim, sanki film izliyormuşum gibi akıcıydı. Hiç sıkmadı. :)
600 syf.
·4/10
Bana çok kızacak okur olacak eminim. Bu kitabı tamamen wattpad ve Pegasus reklam efsanesi olarak görüyorum ve göreceğim. Okuduktan sonra da maalesef ki değişmedi görüşlerim. Sadece yazan arkadaşımızın yaşının küçük olması beni etkiledi. Gelecek vaat ediyor en azından. Beğenen tüm arkadaşlarımdan özür diliyorum sonuçta bir zevk meselesi.
600 syf.
·Puan vermedi
Yazarının 17 yaşında ve çok satanlarda liste başı olduğundan dikkatimi çekti ve ilk kitabı yabancıyı alıp okudum. Bu kitapta serinin devamı. Wattpad kitabıymış ama oradaki kitaplara 1500 basar sadece oradaki kitaplara. Can sıkıntısından okunabilecek bir kitap. Kitap güzel ama yoğun betimlemelerde insan boğuluyor. Gereksiz yere uzatılmış 600 değilde 200 300 sayfa olsa ve 3 kitap değil tek kitap olsa idi okuması daha zevkli olurdu. İlk ikiyi okuyunca çıkacak son kitabı da okumam lazım seri eksik kalmamalı.
600 syf.
·3 günde·Beğendi·6/10
Ablama hediye olarak almıştım. Sonra da bir göz gezdireyim dedim ve biraz pişman oldum diyebilirim. Yazar baş karakterlere o kadar odaklanmış ki, bir yan karakterinin de olduğunu unutmuştu. Kitapta mantık hatası vardı. Örneğin 20 yaşlarının ortalarında olan bir üniversite öğrencisinin lisede 'sözde' okuyor olması.
Kitapta gözüme çarpan bir şey daha vardı: O da sürekli aynı olay ve karakterlerin çevresinde kelimelerin dans etmesiydi. Kız karakter kendini kötü bir çocuğa bırakmış. Ama aynı zamanda da bırakmamış. 'Bakireliğim benim' diye diklenirken iki- üç saniye sonra küçücük bir kız çocuğuna dönüşüyor. 'Ediz beni kollarına al' diyor. İroni.
600 syf.
Yabancı'nın 2. kitabı " Veyl"
Bu kitabımızda olaylar ve karakterler biraz daha çoğalmış durum Ediz ve Doğa olayından az da olsa çıkıp birbiri ardına gelen olaylara değinilmiş. Kitapta sürekli yeni bir aksiyon vardı. Ediz ve Doğa daha çok yakınlaşıp kendilerine ve birbirlerine duygularını söylemeselerde okuyan açıkca anlayabiliyor. Bu kitabı okurken birden aklıma "Alacakaranlık serisi" geldi nedense oradaki gibi erkek güçlü kadın zayıf ve kendini değersiz hissediyor ama Ediz'e değer vermekten de vazgeçemiyor. Yazarında bir ara kullandığı gibi kitapta çoğu yerde zaman anlamını yitiriyor bir olay geçiyor üstünden bilmem kaç sayfa okuyorsunuz hala bir bakmışsınız aynı olayı tartışıyorlar.
Değinmeden edemeyeceğim kitap yine de kendini sıkılmadan okutturuyor evet belki bazı betimlemeler bir çok kez tekrarlansa da okunuyor. Bu kitaba başlarken 3. kitap hakkında araştırma yapayım diye internete girdim ve şu yazı beni güldürdü "Eskiden beyaz atlı prenslere aşık olurduk şimdi ise yeşil gözlü katillere" herkes Ediz'e aşık =) yazar Doğa'nın ağzından öyle bir anlatıyor ki Ediz de aşık olunmayacak gibi değil ama ben yeşil gözlerine değil zekasına hayran kaldım tam herşey bitti derken bir adım öndeyim demesi insanı şaşırtıyor.
Son olarak ben okunmaya değer bir kitap olarak buluyorum ve 3. kitapta olacakları merak ediyorum. Keyifli okumalar.
Okuyan herkese zaman ayırdığını için teşekkür ediyorum :)
600 syf.
·36 günde·Beğendi·8/10
İlk kitap gibi bu da mükemmeldi. Öznur Pegasus gibi kaliteli bir yayınevinin yazarı olarak "Wattpad yazarı" kimliğinden sıyrıldı zaten ama bu kitaplar onun başarısını daha da gösterdi. Kitaba karşı ön yargılı olanların ön yargılarını bırakıp okumasını tavsiye ederim. 3.kitap en kısa zamanda çıkar umarım 1 yıl beklediğin kitabın 3 günde bitmesi çok üzücü..
600 syf.
·Puan vermedi
Olaylar sakince aktarılmış. Heyecan verici bir kitap çok sevdiğim ve beğendim kitaplardan biri . Ediz ile Doğa arasındaki karmaşıklıklar anlatılıyor . Kütüphanenize eklemeye değer
600 syf.
·14 günde·Beğendi·10/10
Yabancı kitabını Wattpad'de daha ilk yayınlanmaya başladığı andan beri takip edip okuduğum bir kitaptı. Hala ne zaman okumak istesem daha önce hiç okumamışım gibi aynı heyecan ile okuyorum gelelim kitabımızın konusuna Annesi doğum sırasında ölen, babası ise başarılı bir avukat olup ancak bir polis tarafından öldürülen Ediz Çağıran'ın babasının intikamını almaya çalışırken okuyoruz. Ve bu intikamı da babasını öldüren polisin kız kardeşini kaçırarak almayı planlıyor. Doğa'yı kaçırdıktan sonra tüm olaylar başlıyor. Kitabın kurgusu daha önceki kitaptakilerden daha güzel klasik sahneler yok yazar kafasında güzel sahneler canlandırıp kaleme almış ayrıca betimlemeleri de harika. Doğa ve Ediz'in arasındaki aşkı cidden çok güzel yansıtmış öyle vıcık vıcık bir aşk göremezsiniz sade ama bir o kadar etkili aralarındaki aşk. Bazı sahnelerde gözlerinizden kalpler fışkıracak gibi olurken bazı sahnelerde cidden kanınız donuyor. Oldukça sürükleyici bir kitap olduğundan normalde çabuk bitecek kitap olmasına rağmen bölümler upuzun ve küçük yazılardan oluştuğundan göz çok çabuk yoruluyor bu yüzden bitme süresi uzuyor ancak herkese tavsiye ederim

Yazarın biyografisi

Adı:
Öznur Yıldırım
Unvan:
Yazar
Doğum:
Edirne, Türkiye, 13 Şubat 1997
13 Şubat 1997 tarihinde Edirne’de doğan yazar, Türkiye’nin birçok şehrine ayak izlerini bırakmış bir asker kızıdır.

Küçük yaşından itibaren yazar olma hayali her geçen gün güçlenen Öznur Yıldırım, 2014 yılında katıldığı yarışmada "MORBİDEZZA" adlı kısa öyküsüyle Türkiye birincisi seçilmiş, jüri üyelerinin ve okuyanların büyük beğenisini kazanmıştır.

YABANCI serisiyle yazarlık kariyerine ilk adımını atan Yıldırım, Ankara’da yaşamaktadır.

Yazar istatistikleri

  • 322 okur beğendi.
  • 3.871 okur okudu.
  • 189 okur okuyor.
  • 1.457 okur okuyacak.
  • 76 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları