Paolo Colonnello

Paolo Colonnello

Yazar
8.0/10
1 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
1
Gösterim
Olaylar patlak verdikten sonra Berluskoni nin Milanoda toplanmis bir kitleye seslenişi:"hepiniz okadar sempatiksiniz ki hepinizi bunga-bunga'ya davet edecegim..Fakat üzgünüm ki bunga-bunga söyleninenlerin aksine, dostlar arasi bir toplama sohbet ve şakalaşma eylemidir...
Arkorede ki gerçek görüntü Bagalinyo nun karikatürlerini animsatiyordu .Berluskoni, o yaşli adam tv de göründüğu gibi karizmatik değildi,aksine kullanim tarihi geçmiş gibi görünüyordu..
Mutsuz ve kendine güvenmeyen kizlar çetesi.İste bu Arkore hareminin gerçeği..Canım,tatlım iniltilerinin altinda yatan hard danslar ve Apicela cd lerinin arasinda sokuşturulmuş kolay para zarfları nın arkasina gizlenen iki yüzlu ve boş dünyanin geleceği olmayan jenerasyonunun kolay para ya ulaşmanin en kolay ve mübah yolu..
Arkore partilerine katılan bir şahit Melani soruşturma esnasında:
Melani anlatirken derin bir iç çekiyor..Kadınlarin değersizliğini ve kullanilmişlığıni anlatmak istiyor savci Bokasini ye ve savci o an soruşturmadaki kilit noktayi çozüyor:İste bunga bunga dedikleri bu ,kadının küçük düşürülmesi..
350 syf.
·5 günde·8/10
29 Eylül 1936 yılında Milano doğumlu Berluskoni ,daha 24 yaşindayken ilk inşaat firmasini kurar ve ondan sonraki dönemlerde ABD'nin etkili iş dergisi Forbes tarafından, 2005'te 12 milyar dolar olduğu tahmin edilen servetiyle, İtalya'nın en zengin ve dünyanın ise en zengin 74. kişisi olarak ilan edilir..
Is dünyasindaki başarisini,siyasette de sürdürmek isteyen Berluskoni,inişli ,çikişli siyasi bir hayat yaşar ve noktayi tam da kitabin olaylari ele aldiği anda koyar..
Kitap bir polisiye romani şeklinde ,Berluskoninin dünya gündemini sarsan Karima Magrub ve onun dişindaki bir süru genç kiz ile BUNGA BUNGA adı verilen partilerde para karşiliğinda cinsel birliktelikler yaşadiği yönündeki skandalin,başlama noktasından ve devaminda gelişen olaylari,davanin kilit noktalarını,Emilio Fede(yazar gazeteci ,medya patronu),Nicole Minetti(Lombardiya bölgesi meclis üyesi),Lele Mora(yeni yetenekler menejeri) gibi skandala dahil olan,dönemin Italyasinda birçok ônemli kişisin de detayli ifadeleri yer alır.
Ekim 2012'de hakim karşısına çıkan Berlusconi,suçlamaları reddeder.Davanın ilk aşamasında Berlusconi her iki iddiadan da suçlu bulunarak 7 yıl hapis ve ömür boyu kamu görevinden men cezasına çarptırılır. Ancak kararı temyiz eden Berlusconi geçen birkaç yil sonra İstinaf Mahkemesi tarafından aklanır..
Dunya gündemini uzun süre meşgül eden bu sansasyonel olayın detaylari da oldukça sansasyonel.Gerçek hikaye okumak isteyenlere kesinlikle tavsiye ediyorum.iyi okumalar..

Yazarın biyografisi

Adı:
Paolo Colonnello
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.