Paolo Morales

Paolo Morales

YazarÇizer
7.6/10
36 Kişi
·
38
Okunma
·
0
Beğeni
·
377
Gösterim
Adı:
Paolo Morales
Unvan:
İtalyan Karikarüst, Yazar
Doğum:
23 Ağustos 1956
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
CacavS
CacavS Martin Mystere Sayı 175 - Vahşi Kovalama'yı inceledi.
160 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Paolo Morales tarafından yazılan maceramızda, yine gerçek bilim dünyası ile efsanelere dayalı mistik hayal dünyası bir arada harmanlanmış.

Sanırım pek çoğumuz İsvirçre Cern'de bulunan uluslararası labaratuvardaki parçacık hızlandırıcısını biliyordur. 2010 yılında çalıştırılan LHC (Büyük Hadron Çarpıştırıcısı) ile yaradılışın gizemi olduğu düşünülen Higgs bozonu adlı atom altı parçacığına ulaşılması hedefleniyordu. Bu hikayemizde ise aslında Cern'deki bu laboratuvar'dan yıllar önce 1983'de Amerika'da İllinois'de benzeri bir laboratuvar kurulduğunu öğreniyoruz. Tevatron adlı bu hızlandırıcı 2011 Eylül ayına kadar aralıksız çalışmış ve 28 yıllık bir sürenin ardından, gerek yüksek bütçe giderleri, gerekse Avrupa Cern'deki LHC'nin devreye girmesi nedeniyle kapatılmıştır.

Maceramız bu kapatılmanın yaşandığı 2011 yılında başlıyor. Kapatma sırasında başka bir boyutta yaşayan bedensiz bir varlık, cisimlenerek dünyamıza gelir ve bu bilinmeyen boyut ile dünyamız arasında bir kapı açık kalır. Bu açık kapı dünya çapında giderek artan felaketlere sebep olmakta ve haliyle açıklanamayan fenomenlerin çözümünde yine aklımıza Martin Mystere gelmektedir.

Zaman mekan kavramlarının birbirine karıştığı, gerçeklik kavramının bir süreliğine askıya alındığı, kendi dünyamız ile bilinmeyen karanlık bir boyut arasında kapıların açıldığı güzel bir macera. Bir diğer farklı detay da, genellikle yılda bir yayınlanan Martin Mystere Extra'larda görmeye alıştığımız "Başka Bir Yer"in yöneticisi Chris Tower bu macerada yer alırken, nedense Martin'in can yoldaşı Java'yı göremiyoruz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Paolo Morales
Unvan:
İtalyan Karikarüst, Yazar
Doğum:
23 Ağustos 1956

Yazar istatistikleri

  • 38 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.