Patricia Darre

Patricia Darre

Yazar
9.3/10
3 Kişi
·
5
Okunma
·
0
Beğeni
·
311
Gösterim
Adı:
Patricia Darre
Unvan:
Yazar
Doğum:
27 Temmuz 1958
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
192 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Ölümle, ölüm ötesiyle ilgilenen birisi olarak bu konuda zamanında çok kitap okudum, ve ara sıra okumaya da devam ediyorum. Darre'ın kitabının bu konuda yazılan kitaplar arasında iyi bir örnek olduğunu söyleyebilirim, ancak bütün yeni çağ tarzı kitaplarda görülen abartı burada da var gibi. Yazarın medyum olarak deneyimleri, ölülerle konuşabilme yeteneğinin napolyon ya da jean d'arc gibi kişilere uzanması onu popüler yapsa bile inandırıcılığını da zedeliyor. Akaşa yayınlarındaki bir çok kitaba benzeyen bir havaya bürünüyor kitap o zaman, yani yeni bir inancın yayılması için değişik masallar, hikâyeler, mitler yaratan ve anlatan bir başka kitap gibi. Bu tür kitapların en önemli özelliklerinden birisi, her birisinin aslında bir çeşit fantastik roman özelliği taşıyor olması. Bambaşka bir mekân algısıyla bize bambaşka gerçekler anlatan bu tür kitaplardan etkilene de biliriz... ancak burada benim dikkatimi çeken bir nokta, Darre'ın kitabının Bedri Ruhselman'ın 54 sene noterde bekletilerek 2013 yılında yayımlanan İlah Nizam ve Kâinat kitabındaki bir çok bilgiye paralel şeyler söylemesi de oldu. Spiritüalist dünyada İNK hiç de yabana atılamayacak bir üne sahip, ilginç bir çalışma. Şu anda NASA'nın sözünü ettiği yeni "misafir" gezegene de son kırk elli sayfasında yer verdiği düşünülürse, Ruhselman'ın ilginç şeylerden söz ettiğini düşünebiliriz. Darre ve Ruhselman arasındaki paralellikler ise farklı kelimelerle de olsa aynı şeylerden söz etmelerinde görülebiliyor: insan bedeni önceden perispiri adı verilen ama İNK'de varlık kelimesiyle ifade edilen çok ince madde bileşimlerden oluşan enerji bedeninin kontrolünde kullanılan bir çeşit manto görevi görüyor. Ölümden sonra bu enerji bedeni serbest kalıyor, vücut toprağa dönüyor, enerji bedeni ise insanın imajinasyon gücünün %100 serbest kalması sonucu hayal edebildiklerinin gerçek oalrak algılandığı mekânlar yaratarak hayatta kalıyor. Bu kısımlar çok karışık:enerji bedenleri ruhların kendisi değil. Onlar da bu madde aleminde var olabilmek için ruhların kullandığı bir vasat. Buna inanırız, inanmayız, çok da sorun değil, evrendeki yasaların dünyadaki işleyişleri bu yasalarla ilgili bizim kültürel, bilimsel bakış ve bilgilerimizden bağımsız olarak işliyor. Bizler eksik bilgilerle yaşasak bile yasalara tabiyiz ve ister bilelim ister bilmeyelim yasaların önümüze getirdiği sonuçlarla ve sebeplerle yaşamak zorunda kalıyoruz... doğuyoruz..ölüyoruz..doğuyoruz..ölüyoruz..ve sonra tekrar doğuyoruz.. tekrar ölüyoruz. Hangisi doğru ama? Bu kitapların anlattıkları mı, dinlerin, dinimizin bize söylediği mi, yoksa bütün bunların hepsi zamanla, bilgi birikimiyle sınırlanmış kültürel şartlanmalar mı? Bu kitapta inandırıcılık çizgisini ihlâl eden örnekler var, bu açıdan bana masal gibi geldiler bu anlatılanlar, öte yandan ikna edici ve samimi genel bilgiler var ölüm ötesi ile ilgili, onları da ilgiyle okudum.
192 syf.
·Puan vermedi
Bu kitaptan sonra medyumluga merak sarmadım desem yalan olur..bazı yerleri saçma gelse de beğendim..öte alemi azicikta olsa aydınlatıyor sanki..ama terfi işleri falan saçma geldi..
192 syf.
·Beğendi·8/10
guzel kitap tavsiye ederim.aslinda bu kitap cok kisiye sacme gelecektir ama konuyla ilgiliyseniz okuyun derim.medyumluk kitaplarina ilginizi artiracaktir ama cokta sey etmemek lazim:)

Yazarın biyografisi

Adı:
Patricia Darre
Unvan:
Yazar
Doğum:
27 Temmuz 1958

Yazar istatistikleri

  • 5 okur okudu.
  • 12 okur okuyacak.