Paul Laffoley

Paul Laffoley

Yazar
7.0/10
1 Kişi
·
2
Okunma
·
0
Beğeni
·
3
Gösterim
Adı:
Paul Laffoley
Unvan:
Amerikalı Yazar, Sanatçı ve Mimar
Doğum:
Cambridge, Massachusetts, ABD, 14 Ağustos 1935
Ölüm:
Boston, Massachusetts, ABD, 16 Kasım 2015
Boston, Massachusettsli Amerikalı bir vizyoner sanatçı ve mimardı.
El Kaide teröristleri 11 Eylül 2001 saat 8.45 ile 9.03 arasında uçaklarla Dünya Ticaret Merkezi binalarını vurduklarında Bauharoque’un başlamış olduğunu biliyordum.
Minoru Yamasaki’nin İkiz Kuleleri’nin ( New York siluetinde koca bir on bir -sayılarının en meşumu ) varlığın simetrisi dayanılmayacak miktarda fazlaydı. Yamasaki’nin binaları bir ölümle Postmodernizmi başlattı ve bir ölümle sonlandırdı.
Hipilerin en büyük başarılarından biri Fransızların yenilgisinden sonra 1954’de başlayan ve 1975’de biten Vietnam Savaşı’na Amerikanın katılmaması için protesto yapanların ön safında olmasıydı.
Frenkenstein hikayesi 19 yaşında bir genç kız olan Mary Shelley (1797-1851 ) yazıldığı için dehşet, korku ve ölümün en iyi ergen kızlar tarafında anlaşılabileceği çıkarımı yapılıyor, çünkü yalnızca onlar tersini biliyorlar, doğurmanın neşe ve özgürlüğünü.
48 syf.
·Beğendi·7/10
Açıkçası bu kitabı ismi nedeniyle aldım. Bir iki sayfa ilerledikten sonra karşımda anlamakta zorlandığım acayip bir kitap olduğunu anladım.
Kültür ,bilgi, oluk oluk akıyor. İnternete girip yazar kimdir diye bakınca durumu anladım.
Ve daha farklı bir gözle okumaya devam ettim .
Sözlükten yardım aldığımı itiraf etmeliyim.

Öncelikle kitabın dünyayı saran akımları kronolojik olarak sıralanması ilgimi çekti . Daha sonra ilgimi çeken onlarca şeyle karşılaştım . Ben yine size yine Zombilerle ilgili ilginç bir paragraf sunayım da yine kitabı okuyup okumamaya siz karar verin.

Wade Davis Haitili zombileri incelediğinde onların ölmüş gibi görünmelerine sebep olan uyuşturucular verilip canlı canlı gömülen kişiler olduğunu bulmuştur. Güçlü zehirler verilirmiş ,genelde toz halinde yemeklerine katılırmış ,örneğin Bufotoxin ve Tetrodotoxin -bu- gün kozmetik cerrahide kullanılan botox’a benzer doğal zehirler.

Zehirlenen kurban önce halsizlik ,baş dönmesi ve karıcalanma hisseder ,sonra bütün vücudu tamamen uyuşurmuş. Sonra aşırı bir salya akıtma ,terleme, baş ağrısı , genel zayıflık olurmuş, kan basıncı ve vücut ısısı düşermiş sonra nabzı hızlı ama zayıfça atmaya başlarmış.

Ardından ishal ve kusma gelirmiş. Sonra kurban solunum stersine girince bütün vücudu maviye dönermiş ( Blue Man Grubu ) bütün vücudu çılgınca seğirmeye başlar ( Elvis Presley ),sonra da tamamen felç olurmuş ( Michael Jackson ), ve kişi komaya girip ölüye benzermiş ( Andy Warhol ).

Yazarın biyografisi

Adı:
Paul Laffoley
Unvan:
Amerikalı Yazar, Sanatçı ve Mimar
Doğum:
Cambridge, Massachusetts, ABD, 14 Ağustos 1935
Ölüm:
Boston, Massachusetts, ABD, 16 Kasım 2015
Boston, Massachusettsli Amerikalı bir vizyoner sanatçı ve mimardı.

Yazar istatistikleri

  • 2 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.