Perran Fügen Özülkü

Perran Fügen Özülkü

Çevirmen
7.4/10
13 Kişi
·
30
Okunma
·
0
Beğeni
·
6
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
552 syf.
·Beğendi·6/10
Her güçlü öğretinin, her egemen inancın tarihinde üstü örtülen, görmezden gelinen gizemli bir yan vardır. Genelde bu egemenliğin tahsis ediliş sürecinde galip gelenlerin otoritelerini sürdürmeleri için gerekli bir durumdur. Bu gizemleri, bilinmeyen tarihi kah bilimsel kah fikirsel olarak eşeleyen, ortaya çıkarmaya çalışan kişilikler ya da gruplar her zaman var olmuştur. Olmasını arzu edeceğimiz durum da budur. Bununla birlikte şarlatanlık yaparak rant peşinde koşanların da ortalıkta cirit attığını belirtmekte fayda var. Bu da arzu etmediğimiz bir durum.

Amerikalı yazar Kathleen Mcgowan hangi pozisyonda bilmiyorum ama hristiyanlık inancındaki Mecdelli Meryem olayını temel alarak kendisininde bu olayın bir parçası görerek yazmış. Kendi hikayesi olduğunu ve yıllarca yaptığı bir araştırmaya dayandırdığını söylediği bu romanında sürükleyici bir gerilim, hristiyanlık üzerine belirlemeler ve yaşandığına inanılan olaylarla düşündüren, merak uyandıran, güçlü anlatımlı bir kitap olmuş. Bol sayfalı bu kitabı genelde, durağan bölümler dışında sıkılmadan okudum. Bu tip gerçek olduğu iddia edilen gizem, gerilim tipi roman okuyucuları ve Hristiyanlık içerisindeki Mecdelli Meryem ve kutsal kase hikayesini merak edenler için tavsiye edebileceğim bir kitap. http://www.mirovek.com
552 syf.
·1 günde
Hz. İsa ile ilgili bir roman. Daha doğrusu onun soyu ile ilgili. Evet bu roman Hz. İsa'nın bir soyunun olduğunu ve hala devam ettiğini söylüyor. Üstelik bunu yazan yazarın kendisi de bu soydan olduğunu belirtiyor. Tamamaen farklı bir kitap ve kurgu. Aslında çok başarılı diyemem ama içerdiği konu itibarı ile benim hoşuma gitti. Bu tarz farklı kitapları seviyorum ve bu tarz bulsam yine okurum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Perran Fügen Özülkü

Yazar istatistikleri

  • 30 okur okudu.
  • 19 okur okuyacak.