Peter Aughton

Peter Aughton

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
koseli-arti
coklupaylas
ucnokta_yatay-1
yildiz
8.6
30 Kişi
okuyor-dolu
74
Okunma
v3_begen_dolu
3
Beğeni
goz
246
Gösterim
Kitaplarını Satın Al
bilgi
Sponsorlu
Doğum
1940
Yaşamı
Uzun yıllar havacılık ve uzay teknolojisi alanında bilgisayar mühendisi olarak çalışmış, bu arada dünyanın sesten hızlı ilk yolcu uçağının yapımına da katılmıştır. Daha sonra öğretim üyeliğine geçen Aughton, 25 yılı aşkın bir süre West of England Üniversitesi’nde ders vermiştir. Çok satan seyahat ve keşif tarihi kitapları kaleme almıştır: Endeavour (2002); Resolution (2004); The Transit of Venus (2004).
Sessiz ve düşünceli ve herkeslerden ayrı, Durdu Madoc: Şimdi asil teşebbüsünü Gururla hatırlıyor, şimdi umut düşlerinde artık, Yakında olsa da bir dolu uğursuzluk ve şüphe ve korku, Akşam adil davranıp gülümsedi ona ve uygun esen fırtına, Çarmıklarda ıslık çaldı ve oturaklı gemi hızla, Kükreyerek koştu dalgalar arasında. Robert Southey
Macellan'ın seyahatinin resmi tarihçisi Antonio Pigafetta
Tam üç ay yirmi gün boyunca hiç taze yiyecek olmadan yola devam ettik. Peksimet yiyorduk fakat bunlara musallat olan kurtlar en iyi yerlerini yediğinden geriye kalana artık toz demek daha doğru olurdu. Haddinden fazla sıçan sidiği de kokuyordu. Günler boyunca, leş gibi kokan sapsarı suyu içtik. Sıçanların tanesi yarım dukadan satılıyordu. Adamlarımızın bazılarının üst ve alt damaklarındaki dişetleri şiştiğinden, bunlar artık hiçbir şekilde yemek yiyemiyor, bu nedenle de bir süre sonra ölüyorlardı.
27 öğeden 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.
;