Philippe Huisman

Philippe Huisman

Yazar
0.0/10
0 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
3
Gösterim
Omuzlarınızı çökerten ve sizi toprağa doğru eğilmeye zorlayan zamanın korkunç ağırlığını duymak için sürekli olarak sarhoş olmanız gerekmektedir. Fakat ne ile? Şarapla, şiirle, erdemle, nasıl isterseniz. Yeter ki sarhoş olun!
Bir yüzyıldan beri egemen durumdaki burjuvazi ne kendi iktidarının sona erme olasılığını ne de işçi sınıfının sefaletini vurgulayan vurdumduymaz adaletsizliği dikkate almaktadır. Aynı burjuvazi alçakça bir ikiyüzlülük doğrultusunda zinaya olanak tanımakta, <kapalı evler> i de yasalara uygun doğrultuda bir uğraşı saymaktadır. Oysa bu evlerde halkın kızları, zenginlere peşkeş çekmekte, onların zevkleri uğruna kiraya verilmektedir. Buna rağmen aynı burjuvazi, iyi aileden genç bir adamın aşağı tabakadan bir kadınla evlenmesini kabullenmemekte, tarafları sorgusuz sualsiz mahkum etmektedir.
Lautrec'in tablolarında, resimlerinde, litografilerinde kızlar giyinir, yıkanır, kahvaltı eder ve aynaya bakar.. Bu kızlar genellikle güzel değildir. Ama tümünde de güzellikten öteye bir şeyler vardır: Etkilidirler.. Çekicidirler.. Çarpıcıdırlar.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Philippe Huisman
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.