Pınar Çelebi

Pınar Çelebi

Çevirmen
7.7/10
16 Kişi
·
27
Okunma
·
0
Beğeni
·
8
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
436 syf.
·Puan vermedi
Hepimiz sonu mutlu biten ask romanlarini severiz değil mi? Peki bu ask romani hem mesleki tutkuyu hem kalbi tutkuyu içerse daha da güzel olmaz miydi?
Dimple klasik Hint aile yapısında yetiştirilmiş daha doğrusu yetistirilmeye çalışılmış bir genc kizdir. Rishi ise Hint kültürü ile kendisini yetistiren ailesinden cok memnun ve onlara layık olmak icin istedikleri herseyi yapmaya razi bir genç adamdir. Iki gencin yolu web tasarim alaninda yeni dahiler bulmak icin açılmış yaz okulunda kesişir. Karsilasmalarinda basta kader disi bir el olsa da iliskilerini devam ettirirken ikisi de 'kismet'in varligina kesinlikle inanacaktir. Eglenceli ve okumasi cok zevkli bir kitapti. Insanin 24 saatini bile almiyor. Okuyun efenim
436 syf.
·8 günde·Puan vermedi
Kitap yorumuma öncelikle bir itiraf ile başlamak istiyorum: kitabı yayınevinin fotoğraf yarışması için satın aldım. Yarışmayı kazanamayacağımı bilerek katılmak istedim ve boyle bir yarışmanın içinde olmaktan büyük zevk aldım.
Şöyle ki kitap birçok bookstagrama sunumlar halinde geldiğinde çok merak etmiş ve okumak istemiştim. Ancak almaya fırsatım olmamıştı. Bu yarışma kitabı alıp okuma sürecimi hızlandırdı diyebilirim.
Yayınevi iyi ki böyle bir yarışma düzenlemiş ve bende iyi ki hemen satın alıp okumuşum. Kitapta çok eğlendim. Gördüm ki hint kitapları hint dizilerinden daha güzeller.
Rishi karakterini çok sevdim. Sevdiğim bir erkek tiplemesini bir kitapta okumayı da çok sevdim. Kitap tam bir eğlence kitabıydı bence, okuması kolay olan.
Kitapta bazı kelimelerin anlamlarını açıklayan bir barkodu bölüm sonlarına koymuşlardı. Barkodu okutarak kelimelerin anlamını veya nesnelerin ne olduğunu vs. öğrenebiliyorsunuz. Ancak bazı konuşmalarda italik bir yazım ile Hintçe cümleler vardı. Kimisinde o cümlenin anlamını bir sonraki konuşmadan anlayabilir iken kimisinde konuşma devamında anlamamızı sağlayacak bir cümle yoktu. Cümlelerin anlamı kitap altında da not olarak yazmıyordu. Kitapta rahatsız olduğum tek nokta bu oldu. Onun dışında çok eğlenceli ve sevilebilecek bir kitaptı.
436 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Dimple ve Rishi birbirlerinin hayalini birlikte gerçekleştirmek için çalıştılar. Bunu başardılar ama aşklarının değerini bilmeleri için 1 ay ayrı kalıp ders almaları gerekti demek ki.

Yazarın son cümlesinde dediği gibi dilerim ben de Rishi'mi bulurum. Ve o da beni..!
436 syf.
·4 günde·6/10
bollywood filmlerini sevip de bu kitabı sevmemek olmaz zaten, cidden çok sevdiğim bir kitaptı. okurken izlediğim filmlerden bir şeyler bulup durdum. zaten hint kültürünü seviyorum, böyle dans etmelerine de hayran hayran bakarken kitapta bu sahnenin geçmesi çok güzel oldu.
dimple'ın kültürüyle çatışması ama bir yandan da kültürünü düşünmesi ve bunun bize Rishi ile birlikte yansıtılışı çok güzeldi.
bir çırpıda bitebilecek, eğlenceli ve farklı kültürle karşılaştığımız için de bilgilendirici bir kitaptı bence.
436 syf.
·7/10
Dimple Shah, onun hayatı mesleğine, Jenny Lindt'le tanışmak için fırsat olarak gördüğü 6 haftalık bir Yaz okuluna ve ailesinin geleneklerinden uzak olan üniversitesine gitmekten ibarettir. Rishi Patel, o ise Dimple'dan çok farklı geleneklerine düşkün ailesinin hintli oğlu, tüm hayallerini bir kenarıda bırakıp sevmediği ama ailesinin uygun gördüğü mesleği yapmak için çizgi romanlarından vazgeçen bir genç. Birbirine bu kadar zıt iki kişinin yolları öyle bir kesişiyor ki, siz sadece asi dalgalı saçları olan Dimple ve Birden fazla tanrısı olan Rishi'nin komik hikayesinde yer alıyorsunuz.
436 syf.
·5/10
Hindistan coğrafyasına sardığım bir dönemde bu kitabı görüp almıştım. Bugünlerde okuma fırsatı buldum.
Bu kitaba diyebileceğim şey "eeeeh"
Gerçekten yorum yaparken bile o kadar ortalardayım ki. Kötü desem kötü değil iyi desem iyi değil.
Kitabın yaş kitlesi 15-19 bence.
Ben kitabın Hindistan'da geçeceğini düşünmüştüm aslında ama iki karakterde Amerika'da doğmuş, büyümüş. Kitaptaki karakterler gibi kitap da bence tam ortalarda kalmış.
Çok keyif alamadım...

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 27 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 6 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.