Pınar Çelik Gökçe

Pınar Çelik Gökçe

Yazar
8.8/10
8 Kişi
·
23
Okunma
·
2
Beğeni
·
1.250
Gösterim
Ben iyleşemeyecek kadar hasar almıştım.Ben ona zarar verir ışığını söndürürdüm.Ben karanlığımı ona bulaşmasın diye çevrelerken o elinde iğneyle küçük küçük kazmaya çalışıyordu.Attığı her adım onun ışığını karartıyordu ve bunu sadece ben görebiliyordum.
Bir şeyleri gözden kaçırıyordum ama ne?Heyecanının benden kaynaklanmadığına kalıbımı basardım.Benim heyecanımsa tamamen ona özeldi.
"Kaybet bu öfkeni, içinde sakladığın
Terk et o derdini, benden almadığın
Sabret, sonu aynı değil, söylüyorum
Dinle,rüyaların her gün aynı olmayacak..."
Leyla The Band - " Yokluğunda"
Pınar Çelik Gökçe
Sayfa 144 - Agapi
Rengarenk açarken çiçeklerin,sert yağmurlarla sulayamam köklerini.
"Gel" desem canım yanar.
Gelmesen hüznüm tüter.
Bıraksam ellerini, yıldızlara değen yüreğin başıboş kalır.
Ailesi ile kavga edip kendini yollara vurup,İstanbul'dan Bursa'ya otostop çekerek gitmişti.Amacı yeni insanlarla tanışıp kendi içinde ki bilgeye ulaşmaktı.Kalacağı pansiyona giderken ilgisini çeken hafif ayağı aksayan birinin arkasına istem dışı takılıp onu takip etmeye başladı,karanlık sokakta beklemediği ise boğazına dayanan bıçak ile duvara yapıştırılmasıydı....
Aile sevgisi ve gücü ile büyüyen bir çocuk ile, tam tersi olan durumlarda ki yıkımın,değersizliğin arasında büyümüş iki insanın karşılaşıp aralarında doğan imkansız aşkı anlatan bir eser.Yaraları çok derin olan ve hiç kimseye güvenmeyen ,ateş kadar yakıcı olan kız insanı esir eden güzelliğe sahipti. Onun güvenini aşkı ile kazanabilecek miydi? Aralarındaki engellerden kurtulup, yaralarını ve yaşadıklarını iyileştirebilecek miydi?
Kurgusu sadece aşk olmayan,hasta ruhlu insanların neler yapabileceğini anlatan ve merak ile bir sonraki sayfada neler ile karşılaşacağınızı düşündüren keyif ile okuyacağınız bir eser...
Kitabıı okurken Ela 'nın yüreğini hissettim.Eylül ile dostlukların gücünü,Serkan ve Alper ile aşkın büyüsünü yaşadım.Bumin ile dinginliğin sonsuzluğuna şahit oldum.
Bitmisti ama bittigi yerde yeniden başladi icimde; kavga, savaş, direnis, kaybediş, yenilgi, yeniden baslama ve baslayamama. Lime lime edilip bin parcaya bölündüm defalarca. Kalbimi unufak eden hic bilmedigim bir öfkeyle, aklımı zorlayan bir nefretle ve yine hic bilmedigim ateş gibi yakıcı bir askla tanıştım.
Aklımın alamadıgı o satırlarin uzerinden yeniden gectim, bu yazarin hic acimasi yok dedim. Sonra bunu demekten vazgecip bu yazarin icinde öyle bir yeri kanatmislar ki sanirim hic kapanmayacak diye düşündüm(tanıyor olabilir miyim acaba)
Ve kitap arkasinda " acıma ortak olmayacaksanız bu kitaptan uzak durun" demiş ben ortak olmanın birkac tık ustune ciktim. Uzak kalmak ne kelime kapatip kalbimin ustune bastirdim bir cok yerinde benim gibi obsesifler icin bile öneriyorum. Pınar Çelik Gökçe
Tesadüfen tanışan kişilerin hayatlarını farklı yönde değiştirmesi , aşk , macera ve acı çok güzel yoğrulmuş. Bir erkeğin kadının gücüyle olgunlaşması anlatılıyor. Kitabın kurgusunu başarılı buldum.Yazarın kalemi oldukça cesur . Kitabîn baskısını beğendim. Bu konuda yayınevini tebrik ediyorum.
Kayıp Lacivert baskıcı bir üvey babanın elinde yetişen ve yaşamaktan korkan genç bir kızı anlatıyor. Aşkı bulan ve ona sımsıkı tutunan küçük bir kadının hayatının hiç beklenmedik bir anda nasıl kabusa dönüştüğünü okuyacaksınız bu kitapta. Aşka, dostluğa ve fedakarlığa yazarın kendi penceresinden bakacaksınız.

Yazarın biyografisi

Adı:
Pınar Çelik Gökçe
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 23 okur okudu.
  • 18 okur okuyacak.