Pınar Gogulan

Pınar Gogulan

Yazar
7.5/10
75 Kişi
·
189
Okunma
·
12
Beğeni
·
841
Gösterim
Adı:
Pınar Gogulan
Unvan:
Yazar
Essex Üniversitesi, finansal ekonomi bölümünden mezun oldu. On üç sene Londra’da, bir sene New York’da yaşamış ve çeşitli lider finans şirketleri ve bankalarda yönetici pozisyonunda çalıştı. İkinci oğlu Can Leo’yu doğururken yaşadığı ölüme yakın deneyimden sonra psişik yeteneklerini fark edip finans dünyasına veda etti. Regresyonun kendi yaşamında yarattığı olumlu etkileri deneyimleyen Pınar Gogulan, IBRT (Dünya Regresyon Terapistleri Birliği) ve EARTH (Avrupa Regresyon Terapistleri Birliği) onaylı eğitim veren Radianced Okulu’nda regresyon danışmanlığı diplomasını aldı. Institute of Recall Healing’den Recall Healing eğitimini aldı ve Gilbert Renaud ile Instute of Recall Healing Türkiye’yi kurdu. EARTH üyesi olan Gogulan, Hans TenDam, Tricia Caetano, Marion Boon, Andy Tomlinson, Christine Alisa, Neeta Sharma, Marc Van Hecke gibi nice duayenin eğitim ve seminerlerine katıldı. Her sene regresyon kongrelerine ve çeşitli ileri teknik eğitimlerine katılmakta ve öğrendiği tüm yeni teknik ve bilgileri çalışmalarına yansıtmak- tadır. İstanbul, Ankara, İzmir, Bodrum’daki yüzlerce danışanının şifasına şahitlik eden Gogulan, 2015 yılında hem kendi seminer ve eğitimleri için hem de uluslararası platformda nice kıymetli duayen ve eğitmeni getirme amaçlı ‘’School of Younity’’i kurmuştur.
Bazen hayatta kalmak için, terk etmek gerek.
Ya da kaçmak gerek, kaçıp uzaklaşmak.
Kendinden kaçış değildir bu.
Sen olmayan, senin olmayandan kaçıştır.
Bazen nefes alabilmek için, soluksuz kalmak gerek~
İlime,bilime verilen zamana ibadet diyorum.
Muhteşem varlıklarız.Gerçek bir sanat eseriyiz.Yaratılışımız,sistemimiz,kimyamız,anatomimiz muazzam bir matematik dehasının ürünü.
Oysaki acının tek merhemi var...
O da sevgi!
Sevgiyi almaya kaplıysa yüreğinin kapıları, ne kadar çırpınırsa çırpınsın sevgili ulaşamaz sevdiğine, kapıdan ger döner boynu bükük...
"Bilgelik mi arıyorsunuz? İçinize dönün! Bir dua, yürekten bir dilek, bir güzel niyet... Tek ihtiyacınız olan bu... İçinizdeki bilgeliğe dönün, tüm cevaplar zaten sizde. Ve hep hatırlayın. Sevgi en güçlü kalkandır." (129)

Mor kitabının devamı niteliğinde olan bu kitap Yol'da olanların keyifle okuyacağı ve benim soluksuz okuyup herkese tavsiye ettiğim, içinde kendimi bulduğum nadir kitaplardan. Mor da lacivert de sensin. Her şey sensin.
232 syf.
·Beğendi·8/10
Pınar Gogulan, "Lacivert" eserinde de belirttiği gibi kişi gerçeklerle yüzleştiğinde ancak sonraki durağına ulaşabilir. İlk durak olarak bize kendimizle olan ilişkimiz olduğunu vurguluyor. Kendimizle olan ilişkimizin umulandan çok daha derin ve fazla boyuta sahip olduğunu dile getiren çok değerli eserler var. Bu eserde size bu tanımlamaların çoğunu kısaca ve diyaloglar halinde sunuluyor. Ayrıca anlaşılır bir dil kullanılmış. Kısa sürede enerjinize etki edebilecek ve kendinizi gözden geçirmeyi belki de artık inkar edemeyeceğiniz bir kişi olmanızı sağlayabilecek güçte bir eser. Okunması gerekenler listesine rahatlıkla eklenebilir.
232 syf.
Regresyon, Recall Healing konularına merakınız varsa kolay anlaşılır, başlangıç niteliğinde bir kitap.

Ancak kitaptaki yazım hataları çok fazla. Bu konuda “okurken takılanlardansınız” hazırlıklı olun.
175 syf.
·Beğendi·8/10
Hayatınıza bazı şeylerin girmesi için yardıma ihtiyaç duyarsınız. Ama ne yapacağınızı ve nasıl yapacağınızı bilemeyebilirsiniz. Bu kitap size bu noktada yardımcı olabileceğini ve bunun nasıl mümkün olacağını anlatıyor. Yaşanmışlıkların arka planından nelerin değiştiğini ve nasıl gerçekleştirildiğini bizzat yazar kendi yaşadıklarından dile getiriyor. Anlatımı kısa ve net. Oldukça akıcı bir kitap. Etki gücünü oldukça beğendim. Okunması gereken kitaplar listenize eklemenizi rahatlıkla öneriyorum.

Yazarın ikinci eseri olan "Mor"u da okumanız büyük bir bütünlük sağlayabilmenize katkı sağlayacaktır.
110 syf.
·Puan vermedi
Işık Her Zaman Bir Yolunu Bulur #starkyorumluyor
Ölüme yakın deneyim yaşayan yazar; hayatında farklılara gidişini, Recall Healing ile tanışmasını ve deneyimlerini anlatıyor bu kitapta.
Recall Healing; hastalıkların kaynağına giderek insanları iyileştirmeyi amaçlayan tedavi yöntemi. Tıp fakültelerinde okutulmamasına rağmen bazı doktorların bildiği hatta kullandığı bir yöntem. Tabiiki bu konuda eğitim şart. Bu tedavi yöntemini uygulayabilmek için yazar hangi eğitimlerin gerektiğini de açıkça yazmış ve kendisi de bu eğitimleri almış. Yer yer sohbet tarzında yer yer röportaj tarzında yazılmış bu kitapta, yazarın hastalarıyla deneyimi, gelen vakalarda nasıl bir yöntem kullandığı, birçok hastalığın sebeplerinin bilinenin çok dışında şeyler olduğunu kitapta bolca yer vermiş. Türkiye’ye bu tedavi yöntemini getirme çalışmalarını da anlatmış.
Recall Healing ile bu kitapla tanıştım ve benim çok ilgimi çekti. Bu yüzden, bir çırpıda okudum. “Keşke daha fazla vakaya yer verseydi de okumaya devam etseydim.” dedim. Yazım hatalarını ve yazarın anlatım tarzında bolca tekrara düşmesini görmezden gelemem ama konu itibariyle gayet ilgi çekici ve aydınlatıcı bir kitap. Sağlığını her daim düşünen ve yakınlarında kronik hastalığı bulunan kişilerin mutlaka okumasını tavsiye ediyorum. Keyifle okumanız dileğiyle.
232 syf.
·6/10
Farkındalık uyandıracak çok önemli noktalara değinmiş olmasına rağmen kitap fazla uzatılmış. Danışan hikayeleri ve atalarımızdan bize taşınan travmaların sebep olduğu hastalıklar kısmını daha severek okudum. Hikayelerde anlatım bozuklukları çok fazla. Kimin annesi, kimin babası anlamak için iki kere okuduğum paragraflar oldu. Enerji eğitimleri almışsanız ve zaten belli bir farkındalığa gelmişseniz size çok şey katacağını düşünmüyorum. Lakin hiç bir kitap gereksiz değildir. Bazen 100 kişiyi etkilemeyen bir cümle sizi hüngür hüngür ağlatır, kalıplarınızi çatır çatır kırar. Konunun yabancısı iseniz okuyunuz.
232 syf.
·97 günde·Beğendi·Puan vermedi
Okumaya devam ettiğim kitap. Bu sürede kendim ce çocuklarım üzerinde yeniden derin düşünmeme sebep oldu. Duygularımız hastalıklarımız tetiklenmeler aktarımlar. Çözmemiz gereken ne çok hayatlar var..
232 syf.
·Beğendi·10/10
"Kurtarıcıya ihtiyacımız yok. İçimizdeki ilahi güce sarılmak ve inanmak, özgürlüğümüzün tek yolu. Yalnız değilsin. Hem de asla! "(44)
"Hatırla, yıldızlar da senin ailen güneş de! Öyleyse nasıl ve ne cüretle yalnız hissedersin? Soluklan, yüzünü güneşe dön.
Pusulan olsun kalbin.
Namaste!" (173)

Recall Healing, Aile Dizimi ve hikayelerle - hayat öyküsüyle- harmanlanmış birçok tekamül yolu... Birçok mor, birçok sen. Mor da sensin, lacivert de sen. Tek yapman gereken uyanmak.
175 syf.
·1 günde·Beğendi·7/10
Lacivert bir kişisel gelişim kitabı. Ikıncı evladının doğumunda ölümle burun buruna gelen, sonrasında girdiği ağır depresyonun etkilerinden regresyon terapisiyle kurtulan, bu sayede geçmişiyle tanışıp kendini ve herkesi affeden, içsel huzura kavuşmanın özgürlüğüyle benzer deneyimleri yaşamış başkalarına da şifa olabilmek adına çalışmalar yapan ve bu çalışmaları kitaplaştıran bir kadının öyküsü. Yazarımız aynı zamanda ‘’School of Younity’’nin kurucusu ve danışman.
222 syf.
·2 günde·Puan vermedi
“Recall Healing, modern tıp ile işbirliği içinde, hastalıkların ardındaki duygusal çatışmaları keşfedip, açığa çıkartarak, kişiyi iyileştiren, tamamlayıcı bir sistem. Hastalanıp doktora gittiğimizde, semptomları yok etmeye odaklanırlar. Bize kim olduğumuzu sormaya vakitleri olmaz. Oysa bizi hasta eden bilinçaltındaki çatışmalarımızdır. Hastalığın ardındaki gerçek nedeni bilmezseniz, semptomlar tekrarlanır.” Dr.Gilbert Renaud
Bu tekniğin Türkiye’de yayılmasını sağlayan Pınar Hanım, açık yüreklilik ve büyük bir cesaretle kendi yaşadıklarını, kazanımlarını, bu teknik sayesinde dönüşen hayatları, şifa bulan insanları anlatmış.
Bilinçaltıyla ilgili çok fazla teknik olmasına rağmen baktığımızda hepsinin varış noktası aynı. Hangi tekniğin bize iyi geleceği, kiminle çalışacağımız, hangi terapiyi alacağımız her zaman olduğu gibi bizim seçimimiz. Çok şükür ki ben #thetahealing’le ilerliyorum ve diğer tüm tekniklere saygı duyuyorum.

Kitabı okurken çoğu yerde gözlerim doldu, tüylerim diken diken oldu. Etkilenmemek elde değil. Mucize varlıklarız. Kendini keşfetmek bu hayattaki en güzel şey. Kendine doğru yolculuk, yolculukların en güzeli. Aydınlanmış ruhların ışığı birçok ruhu aydınlatıyor biliyorum fakat isteyen istediği kadarını alabiliyor. Herkesin içindeki Mor’la tanışmasını ümit ediyorum. Kim olmadıklarını bulmalarını ve gerçek kendileriyle tanışmalarını ümit ediyorum. Tekrarlayan döngülerden kurtulmalarını, hastalıkların altında yatan sebepleri bulup şifaya kavuşmalarını, gerçekten özgür olmanın nasıl bir his olduğunu hissetmelerini ümit ediyorum. Kitabı okumanızı ve yazılanların sizde farkındalık uyandırmasını, hayatınıza katkılarını alıp kabul etmenizi ümit ediyorum. Sevgiyle..

Yazarın biyografisi

Adı:
Pınar Gogulan
Unvan:
Yazar
Essex Üniversitesi, finansal ekonomi bölümünden mezun oldu. On üç sene Londra’da, bir sene New York’da yaşamış ve çeşitli lider finans şirketleri ve bankalarda yönetici pozisyonunda çalıştı. İkinci oğlu Can Leo’yu doğururken yaşadığı ölüme yakın deneyimden sonra psişik yeteneklerini fark edip finans dünyasına veda etti. Regresyonun kendi yaşamında yarattığı olumlu etkileri deneyimleyen Pınar Gogulan, IBRT (Dünya Regresyon Terapistleri Birliği) ve EARTH (Avrupa Regresyon Terapistleri Birliği) onaylı eğitim veren Radianced Okulu’nda regresyon danışmanlığı diplomasını aldı. Institute of Recall Healing’den Recall Healing eğitimini aldı ve Gilbert Renaud ile Instute of Recall Healing Türkiye’yi kurdu. EARTH üyesi olan Gogulan, Hans TenDam, Tricia Caetano, Marion Boon, Andy Tomlinson, Christine Alisa, Neeta Sharma, Marc Van Hecke gibi nice duayenin eğitim ve seminerlerine katıldı. Her sene regresyon kongrelerine ve çeşitli ileri teknik eğitimlerine katılmakta ve öğrendiği tüm yeni teknik ve bilgileri çalışmalarına yansıtmak- tadır. İstanbul, Ankara, İzmir, Bodrum’daki yüzlerce danışanının şifasına şahitlik eden Gogulan, 2015 yılında hem kendi seminer ve eğitimleri için hem de uluslararası platformda nice kıymetli duayen ve eğitmeni getirme amaçlı ‘’School of Younity’’i kurmuştur.

Yazar istatistikleri

  • 12 okur beğendi.
  • 189 okur okudu.
  • 12 okur okuyor.
  • 91 okur okuyacak.