R. Gaye Önel

R. Gaye Önel

Yazar
7.3/10
223 Kişi
·
549
Okunma
·
14
Beğeni
·
1.584
Gösterim
Adı:
R. Gaye Önel
Unvan:
Yazar
Doğum:
İskenderun, 15 Kasım 1993
Doğum:İskenderun 15 Kasım 1993 tarihinde doğmuştur. Yazardır.
"Ölülerden nefret ediyordum. Çünkü geride kalanların onlar için hiçbir önemi olmadığını gösterircesine ifadesiz ve soğuk olurlardı."
R. Gaye Önel
Sayfa 150 - Dokuz yayınları
"Dünyada savaş var avcı.Her gün yüzlerce ölümlü hayatını kaybediyor.Bunun büyük bir savaş olması için adının üçüncü dünya savaşı mı olması gerekiyor? Siz ölümlülerin idrak edebilmesi için daha ne kadar ölüm gerekli?"
R. Gaye Önel
Dokuz yayınları
400 syf.
·2/10
Lider benim için tam bir kabustu. Eğer Lider'i okumasaydım bu ay çok daha fazla kitap okuyabilirdim çünkü Lider zamanımı çalmaktan başka hiçbir işe yaramadı.
İlk kitabı Hilekar'ı ortalama bulmuştum ama ana karakterlerin (Cassie ve Aidan'ın) arasındaki ilişkiyi hiç sevmediğimi orada da söylemiştim. Cassie ve Aidan birbirlerine baktıklarında sadece bedenlerini görüyorlar ve buna aşk diyorlar. Kitaplarda en sevmediğim olaylardan biridir bu.

Yazarın duyguları iyi ifade edebildiğini düşünmüyorum, karakterler çok tutarsız ve mantıksız davranıyorlar, olaylar durmuyor ama buna rağmen sıkıldım...
Kitapları asla yarım bırakmayan ben, bu kitabı az kalsın yarım bırakacaktım.

Kitabın sonu konusunda olumsuz bir yorum yapmayacağım ama. Çünkü sonu beni şaşırttı fakat her zaman dediğim gibi: Cassie ile Aidan'ın ilişkisi daha güzel olsaydı, sonu beni daha çok etkilerdi.
Benim beğenmediğim bir devam kitabı oldu ama tabi ki bu, diğer okurların da beğenmeyeceği anlamına gelmez. İsterseniz bir şans verebilirsiniz.
352 syf.
·2 günde·6/10
Hilekar içinde çok fazla türde fantastik yaratık bulunduran bir kitap. Periler, iblisler, melekler, şeytanlar, büyücüler, vampirler, kurtadamlar, cadılar...
Sevdim ama bayıldığımı söyleyemeyeceğim çünkü Aidan ve Cassie arasındaki ilişki çok klişeydi. Keşke aralarında daha duygu yüklü bir ilişki olsaydı.
Kitabın sonu öyle bitti ki Lider elimde yok diye çıldıracaktım, eğer almayı düşünüyorsanız ikinci kitabıyla birlikte alın derim çünkü Hilekar çok heyecan verici bir şekilde bitiyor. Yine de böyle bir son, Cassie ve Aidan arasındaki ilişki daha etkileyici olsaydı beni daha çok etkilerdi.
Cassie, kendi tarafindakilerin ona ihanet ettiğini öğrenir. Ölüm meleği onu almaya geldiğinde diğer karakterimiz Aidan, Cassie'yi kurtarır. Cassie'yi kurtarmasının sebebi inandığı bir kehanettir.
Böylece Cassie ve Aiden birlikte bir yolculuğa sürüklenirler.
Çeşitli fantastik yaratıkların bir arada bulunduğu, macera dolu, romantik ve eğlenceli bir kitap arıyorsanız okuyabilirsiniz.
400 syf.
·5/10
Kitaba genel olarak bakacaksak, konusu bakımından hoş bir kitaptı. Yazımını biraz sade buldum aslında, aldığım zaman daha farklı bir izlenim uyandırmıştı.
Şeytanlar, melekler, periler, vampirler, ne ararsanız var tarzda yani. Fakat Aidan ve Cassie ilişkisi biraz basite indirgenerek anlatılmıştı ve bu benim canımı sıkmıştı. Yaklaşık ilk 100 sayfa civarında konuya neredeyse asla girilmiyor ve Aidan ve Cassie arasındaki çekimden bahsediyor, bu beni biraz hayal kırıklığına uğramıştı çünkü asıl beklediğim olay bu değildi. Bir süre sonrasında olayın içine yavaş yavaş giriliyor ve heyecanlı bir şekilde devam ediyor. En başında olmasa da sonrasında kitap sizi sürüklemeye başlıyor.
352 syf.
Kendime hakim olamayıp tek solukta okuduğum kitaplardan. Genç yazarımızın kitabının taslağını daha önce Wattpat'ten okuyordum kitap duyurusuna sevinmiştim, anlatım tarzı çok hoşuma gitmişti. Kendimi arada gülerken de buldum heyecanlanırken de :)
400 syf.
·8/10
Aidanhell ve Casie arasındaki saçma ilişki olmasa kitap aşırı güzel olabilirdi.Sonu çok iyi bitti.Bir oturuşta bitirebileceğiniz tarzda bir kitap yani çerezlik
400 syf.
·2 günde
Birinci kitaba göre daha çok beğendiğimi söyleyebilirim. İster istemez bağlandığım bir yazar ve seri oldu.

Açıkçası pek ümidim yok gibiydi ilk kitabın ilk yarısından dolayı. Yine bazı yerlere sıkılmadım değil ama Hilekar'dan sonra yazarın kendini geliştirdiğini gördüm ve bu oldukça hoşuma gitti.

Aidan ve Cassie'nin aslında tüm karakterlerin -biri hariç- birinci kitaba göre duygularını, düşüncelerini ve hissettiklerini daha net aktarabildiğini düşünüyorum. Bu benim için önemli çünkü kendimi çoğu zaman o karakterlerden biriymişim gibi hissetmeyi seviyorum. Bunun için de duygular, düşünceler, betimlemeler , karakterler güzel anlatılmalı ki ben de kitabın içinde olduğumu hissedebileyim. Bu açıdan beğendim. Ama yine de bazı yerlerde 'niye bu kadar hızlı duygu geçişleri oluyor ki' diye düşündüğüm yerler oldu. Ve Draza hala benim açımdan sır küpü. Ya da ben çözemedim emin değilim ama diğer kitapta bunun da çözülebileceğine inanıyorum.

Bunların dışında üçüncü kitabın adı Diriliş olacakmış diye duydum. Yazarımız çok yakında demiş inşallah bir an önce çıkar diyerek yorumumu sonlandırıyorum. İyi okumalar.
393 syf.
·12 günde·Beğendi·9/10
Kesinlikle 1. kitaptan daha güzeldi ve aradaki en büyük fark yazarın kendi yazım tarzını geliştirmiş olmasıydı. İlk kitaptaki basit betimleme ve yazım tarzı ikinci kitapta çok daha gelişmişti. Kaldı ki geriye kitaptaki olaylar ve karakterler. Zaten ilk kitapta karakterlere çok alışmıştım ve ikinci kitapta da bu hissi kaybettirmeden aktarı yazar bana. Olaylar ilk kitaptan daha heyecanlıydı. Ancak puan verirken 1 puan kırdım bunun sebebiyse bazı yerlerin bana çok sıkıcı gelmesiydi. Eğer kitabın sonu böyle olmasaydı belki 7 puan verebilirdim ancak sondaki olay beni çok etkiledi. Sonuç olarak bu seriyi ve bu kitabı herkese tavsiye ediyorum ve 3. kitabın çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum.
352 syf.
·3 günde·8/10
Öncelikle böyle bir kurgunun bir Türk'ün elinden çıkmasına şaşırdım ve sevindim. Ama şöyle de bir eleştiriyi "mutlaka" yapmalıyım ki kitabın ilk yarısı fazla ergen düşünceleriyle kaynıyordu. Yani ana karakterimiz 17 yaşında, evet, fakat 14 yaşında birinin düşüncelerine sahip. Neyse ki bu son yüz sayfada düzeltildi ve aza indirgendi. Diğer tatmin olmadığım şey ise kitapta karakterlere ısınamadan direk olaylara başlamamız oldu. Karakter tasvirinin az olması, yapılırken de seksapelin bu kadar gözümüze her iki sayfada bir sokulması rahatsız edici oldu. Kabul ediyorum, ergen düşüncelerinin "sıklıkla" aklından geçirilebileceği yaşlar ama karakterin daha olgun olmasını beklerdim. Ek olarak şu "lanet olasıca" kelime grubunu okumaktan gözlerim kanadı. Olumlu bir eleştiriye gelirsek fantastikliğin bu kadar çeşitli ve yerinde kullanılmasına gerçekten sevindim. Hafif ti'ye alınmış gibi dursa da dozundaydı bana göre. Ayrıca az önce bahsettiğim karakter olgunluğunun da sonlara doğru artmış olması güzeldi. "Bilinmesi Gerekenler" bölümü de yakışmış. Kitabın son bölümünün de serinin devam kitabı Lider'in epiloğu olması güzel bir jest olmuş. Kurgusu, tahmin edilemezliği gerçekten iyiydi. Beklentimin de üzerinde oldu. Dürüst olmam gerekirse fazla acemice bekliyordum ama okudukça "Vay be!" oldum. Evet, bazı kitaplardan ve serilerden esinlenildiği de fazla belli ama hak verirsiniz ki günümüzde de hangi yeni kitap konusu fazla özgün? Bu yüzden benim açımdan genel olarak olumluydu.

Yazarın biyografisi

Adı:
R. Gaye Önel
Unvan:
Yazar
Doğum:
İskenderun, 15 Kasım 1993
Doğum:İskenderun 15 Kasım 1993 tarihinde doğmuştur. Yazardır.

Yazar istatistikleri

  • 14 okur beğendi.
  • 549 okur okudu.
  • 19 okur okuyor.
  • 157 okur okuyacak.
  • 17 okur yarım bıraktı.