R. Gaye Önel

R. Gaye Önel

Yazar
7.4/10
95 Kişi
·
175
Okunma
·
9
Beğeni
·
1.131
Gösterim
Adı:
R. Gaye Önel
Unvan:
Yazar
Doğum:
İskenderun, 15 Kasım 1993
Doğum:İskenderun 15 Kasım 1993 tarihinde doğmuştur. Yazardır.
''Nefes alıyorsam hayattaydım ve eğer hayattaysam başarabilirdim.''
R. Gaye Önel
Sayfa 162 - Dokuz Yayınları
"İyi ya da kötü bir şey yoktur, sadece düşünce onu öyle yapar." -William Shakespeare
R. Gaye Önel
Sayfa 7 - Dokuz Yayınları
Uzun güçlü parmakları belimi kavrayıp beni kendine çektiğinde tırnaklarımı kollarına daha sert geçirip debelenmeye başladım. Her çırpınışımda karın kaslarını daha çok gömülüyordum ve bu inanılmaz acı veriyordu çünkü kaburgalarımı düşerken bir yere çarpmış olmam muhtemeldi. Yüzünü yüzüme yaklaştırdı, kırmızı gözlerine bakmamak için başımı yana çevirdim. Bu kez boşta kalan eliyle çenemi tutup beni kendine bakmaya zorladı. Islak gözlerimle korkarak ona baktım. Boğuk bir fısıltıyla, "Cassandra," dedi. "Artık güvendesin." Etli koyu pembe dudakları aralandı, ılık nefesini yüzümde hisseder hissetmez her yer karardı.
R. Gaye Önel
Sayfa 17 - Dokuz Yayınları
Lider benim için tam bir kabustu. Eğer Lider'i okumasaydım bu ay çok daha fazla kitap okuyabilirdim çünkü Lider zamanımı çalmaktan başka hiçbir işe yaramadı.
İlk kitabı Hilekar'ı ortalama bulmuştum ama ana karakterlerin (Cassie ve Aidan'ın) arasındaki ilişkiyi hiç sevmediğimi orada da söylemiştim. Cassie ve Aidan birbirlerine baktıklarında sadece bedenlerini görüyorlar ve buna aşk diyorlar. Kitaplarda en sevmediğim olaylardan biridir bu.

Yazarın duyguları iyi ifade edebildiğini düşünmüyorum, karakterler çok tutarsız ve mantıksız davranıyorlar, olaylar durmuyor ama buna rağmen sıkıldım...
Kitapları asla yarım bırakmayan ben, bu kitabı az kalsın yarım bırakacaktım.

Kitabın sonu konusunda olumsuz bir yorum yapmayacağım ama. Çünkü sonu beni şaşırttı fakat her zaman dediğim gibi: Cassie ile Aidan'ın ilişkisi daha güzel olsaydı, sonu beni daha çok etkilerdi.
Benim beğenmediğim bir devam kitabı oldu ama tabi ki bu, diğer okurların da beğenmeyeceği anlamına gelmez. İsterseniz bir şans verebilirsiniz.
Hilekar içinde çok fazla türde fantastik yaratık bulunduran bir kitap. Periler, iblisler, melekler, şeytanlar, büyücüler, vampirler, kurtadamlar, cadılar...
Sevdim ama bayıldığımı söyleyemeyeceğim çünkü Aidan ve Cassie arasındaki ilişki çok klişeydi. Keşke aralarında daha duygu yüklü bir ilişki olsaydı.
Kitabın sonu öyle bitti ki Lider elimde yok diye çıldıracaktım, eğer almayı düşünüyorsanız ikinci kitabıyla birlikte alın derim çünkü Hilekar çok heyecan verici bir şekilde bitiyor. Yine de böyle bir son, Cassie ve Aidan arasındaki ilişki daha etkileyici olsaydı beni daha çok etkilerdi.
Cassie, kendi tarafindakilerin ona ihanet ettiğini öğrenir. Ölüm meleği onu almaya geldiğinde diğer karakterimiz Aidan, Cassie'yi kurtarır. Cassie'yi kurtarmasının sebebi inandığı bir kehanettir.
Böylece Cassie ve Aiden birlikte bir yolculuğa sürüklenirler.
Çeşitli fantastik yaratıkların bir arada bulunduğu, macera dolu, romantik ve eğlenceli bir kitap arıyorsanız okuyabilirsiniz.
Kendime hakim olamayıp tek solukta okuduğum kitaplardan. Genç yazarımızın kitabının taslağını daha önce Wattpat'ten okuyordum kitap duyurusuna sevinmiştim, anlatım tarzı çok hoşuma gitmişti. Kendimi arada gülerken de buldum heyecanlanırken de :)
ilgimi çeken bir seri oldu. Kendi tarzına göre de özgün bir kitap olduğunu düşünüyorum. Emek verilmiş güzel bir kitaptı. Özellikle sonunda şaşırıp kaldım. Tek sorun bazen kitabın akışını kaçırmam oldu. Onun dışında severek okuduğum fantastik içinde meleklerin şeytanların ve avcıların olduğu merak uyandıran bir kitaptı.
Birinci kitaba göre daha çok beğendiğimi söyleyebilirim. İster istemez bağlandığım bir yazar ve seri oldu.

Açıkçası pek ümidim yok gibiydi ilk kitabın ilk yarısından dolayı. Yine bazı yerlere sıkılmadım değil ama Hilekar'dan sonra yazarın kendini geliştirdiğini gördüm ve bu oldukça hoşuma gitti.

Aidan ve Cassie'nin aslında tüm karakterlerin -biri hariç- birinci kitaba göre duygularını, düşüncelerini ve hissettiklerini daha net aktarabildiğini düşünüyorum. Bu benim için önemli çünkü kendimi çoğu zaman o karakterlerden biriymişim gibi hissetmeyi seviyorum. Bunun için de duygular, düşünceler, betimlemeler , karakterler güzel anlatılmalı ki ben de kitabın içinde olduğumu hissedebileyim. Bu açıdan beğendim. Ama yine de bazı yerlerde 'niye bu kadar hızlı duygu geçişleri oluyor ki' diye düşündüğüm yerler oldu. Ve Draza hala benim açımdan sır küpü. Ya da ben çözemedim emin değilim ama diğer kitapta bunun da çözülebileceğine inanıyorum.

Bunların dışında üçüncü kitabın adı Diriliş olacakmış diye duydum. Yazarımız çok yakında demiş inşallah bir an önce çıkar diyerek yorumumu sonlandırıyorum. İyi okumalar.
Öncelikle böyle bir kurgunun bir Türk'ün elinden çıkmasına şaşırdım ve sevindim. Ama şöyle de bir eleştiriyi "mutlaka" yapmalıyım ki kitabın ilk yarısı fazla ergen düşünceleriyle kaynıyordu. Yani ana karakterimiz 17 yaşında, evet, fakat 14 yaşında birinin düşüncelerine sahip. Neyse ki bu son yüz sayfada düzeltildi ve aza indirgendi. Diğer tatmin olmadığım şey ise kitapta karakterlere ısınamadan direk olaylara başlamamız oldu. Karakter tasvirinin az olması, yapılırken de seksapelin bu kadar gözümüze her iki sayfada bir sokulması rahatsız edici oldu. Kabul ediyorum, ergen düşüncelerinin "sıklıkla" aklından geçirilebileceği yaşlar ama karakterin daha olgun olmasını beklerdim. Ek olarak şu "lanet olasıca" kelime grubunu okumaktan gözlerim kanadı. Olumlu bir eleştiriye gelirsek fantastikliğin bu kadar çeşitli ve yerinde kullanılmasına gerçekten sevindim. Hafif ti'ye alınmış gibi dursa da dozundaydı bana göre. Ayrıca az önce bahsettiğim karakter olgunluğunun da sonlara doğru artmış olması güzeldi. "Bilinmesi Gerekenler" bölümü de yakışmış. Kitabın son bölümünün de serinin devam kitabı Lider'in epiloğu olması güzel bir jest olmuş. Kurgusu, tahmin edilemezliği gerçekten iyiydi. Beklentimin de üzerinde oldu. Dürüst olmam gerekirse fazla acemice bekliyordum ama okudukça "Vay be!" oldum. Evet, bazı kitaplardan ve serilerden esinlenildiği de fazla belli ama hak verirsiniz ki günümüzde de hangi yeni kitap konusu fazla özgün? Bu yüzden benim açımdan genel olarak olumluydu.
Ateşli Kanatlar Serisinin ilk kitabı.

Bence gururlanmamız gereken bir kitap.Kitap fantastik bir kitap ve bir Türk Kadın'ın imzasını taşıyor.

1 puan kırmanın sebebi ise baskıdan dolayı.

İlgimi çeken bir seri.Süprizlerle dolu.Ancak bana göre kitapta biraz da olsa betimleme sorunu var.
Başlangıçta kitaptan bayağı sıkıldığımı söyleyebilirim. Ne zaman asıl olaylara geçip kitabın konusuna başlayacağını merak ettim. Buna rağmen başlangıcı kötü olsa bile sonlara doğru olay akışı hızlanmaya ve güzelleşmeye başladı. Özellikle sonu gerçekten güzel ve merak uyandıracak bir şekilde bitti.
ilk kitaba göre daha iyiydi ama yinede kötü bir kitaptı. Yazarın oluşturmak istediği ütopik dünya daha doğrusu şeytanların meleklerin olduğu diğer hayatı hiç inandırıcı değildi. Betimlemeler iyi değildi ve olaylar basitti
Kitabın yarısına kadar beğenerek okumadım açıkçası. Acemi başlayıp güzel bitti bana göre.

Kitapta iblislerin ve avcıların savaşını ama daha çok Lucifer'ın oğullarından Aidenhell, Draza ve iblis avcısı kızımız Cassie'nin yaşadıklarını okuyoruz.

Aidenhell bir kehanet yüzünden sözde avcı kızımız Cassie'nin hayatını kurtarıyor. Hem de Ölüm Meleği'yle anlaşma yaparak. Lükse bakar mısın :) Sonrasında birlikte bazı engelleri aşmak zorunda kalıyorlar. Böyle söyleyince aşk konulu bir kitap gibi gelebiliyor kulağa. Alakası yok diyemem çünkü bana göre bütün kitapların içinde her zaman aşk vardır. Fakat bolca farklı tür içeren bir fantastik kitap kendisi.

Draza'nın üzerinde çok az durulmuş biraz daha fazla ayrıntı iyi olabilirdi diye düşünüyorum. Çok hoşlanmamamın sebeplerinden biri de o. Anlatılmadı değil elbette ama beni tatmin etmedi.

Yarısından sonra beğenerek ve heyecanlanarak okudum. Hatta yarısından önce buraları geç diyerek sayfa çevirdiğim çok yer oldu. Yine de ikinci kitabını okumayı düşünüyorum. İyi okumalar :)

Yazarın biyografisi

Adı:
R. Gaye Önel
Unvan:
Yazar
Doğum:
İskenderun, 15 Kasım 1993
Doğum:İskenderun 15 Kasım 1993 tarihinde doğmuştur. Yazardır.

Yazar istatistikleri

  • 9 okur beğendi.
  • 175 okur okudu.
  • 12 okur okuyor.
  • 54 okur okuyacak.
  • 8 okur yarım bıraktı.