Rachel Cohn

Rachel Cohn

Yazar
8.2/10
5 Kişi
·
17
Okunma
·
0
Beğeni
·
38
Gösterim
Adı:
Rachel Cohn
Unvan:
Yazar
Doğum:
14 Aralık 1968
'' Hayatımıza giren önemli insanlar iz bırakırlar. Fiziksel olarak hayatında kalabilir ya da çıkabilirler ama hep kalbindedirler çünkü kalbini şekillendirmene yardım etmişlerdir. Bunu unutamazsın.”
Rachel Cohn
Pegasus Yayınları / E-kitap
"Tüm insanoğluna iyi dilekler dendiğini biliyorum ama ben kendimce insanoğlu kelimesini kullanmıyorum çünkü o hali ayrımcı,türcü,cinsiyetçi genel olarak kötü bir şeyci geliyor.İyi dilekler yanlızca erkekler için olmamalıydı.Kadınlar ,çocuklar ve tüm hayvanlar için geçerli olmalıydı."
"Çünkü hani mesela inekler otları çiğnerler ya? Çiğnerler,çiğnerler,çiğnerler..Yeşil çayın tadı da işte o ot çiğnemeyi bitirmiş inekle öpüşmek gibi.";)
Koyun sürüsü gibi kalabalık, bahtsız akrabaların bitmek bilmeyen ziyaretleri, yapmacık sevinç çığlıkları, neşeli olmak için gösterilen neşesiz çaba... Yapım gereği insan iletişimine duyduğum tiksinti, bu koşullar altında yalnızca artıyordu.
Artık bir tarih hatırlamak istediğim zaman tek yapmam gereken karakol kaydıma bakmak.
Rachel Cohn
Sayfa 253 - Pegasus
Noel yaklaşırken kardeşinin artık bir sevgili bulması gerektiğini düşünen Langston, eline Lily'nin(kardeşinin) kırmızı defterini alıyor ve içine bu defteri bulan kişinin uyması için bazı talimatlar yazıyor. Kütüphanede kitapların arasına bıraktığı bu defteri ise Dash buluyor. Dash de etrafındaki herkes tarafından alaycı ve garip bir çocuk olarak değerlendirildiği için sıfatlarının hakkını vererek o da bu oyuna katılıyor. Lily'ye yeni talimatlar yazıyor ve böylece defter sayesinde birbirleriyle konuşmaya başlıyorlar. Karakterleri birbirine tamamen zıt olmasına rağmen, düşünceleri bir yapboz parçası gibi birbirini tamamlıyor.

Lily Noel günlerine bayılan, ailesiyle ilişkisi mükemmel olan, etrafına neşe saçan bir kız. Dash ise Noellerden nefret eden, birbirlerinden ayrı olan anne ve babasıyla pek de güzel ilişkisi olmayan, kendini kitaplar, sessizlik ve yalnızlık üçlemesinde huzurlu hisseden bir tip.
Kitapta en beğendiğim kısım, Lily'nin ya Dash benimle yüz yüze görüştüğünde beğenmezse, düşüncelerimle konuştuklarım birbirine uyuşmazsa diye endişelenmesiydi. Klavyede veya defterlerde düşüncelerini konuşturan kişilerin ortak sorunudur bu. Yüz yüze olan ilişkilerde kendimizi tam olarak ifade edemez, doğru kelimeleri kısıtlı süre içinde bir ara getiremeyiz bazen. Biz diyorum çünkü ben de o bahtsız insanlardan biriyim.

Genel olarak kitap güzeldi. Kitap seven karakterlerin olması çok daha güzeldi. Okurken yormayan, kafa dağıtmak için okunabilecek çerezlik bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Rachel Cohn
Unvan:
Yazar
Doğum:
14 Aralık 1968

Yazar istatistikleri

  • 17 okur okudu.
  • 14 okur okuyacak.