Raimondo Luraghi

Raimondo Luraghi

Yazar
8.5/10
2 Kişi
·
10
Okunma
·
0
Beğeni
·
66
Gösterim
Adı:
Raimondo Luraghi
Doğum:
Milano, İtalya, 16 Ağustos 1921
Ölüm:
Torino, İtalya, 28 Aralık 2012
"... Böylece kanlı sömürgecilik tarihinin daha en başında kan rengi ve altın parlaklığı birlikte görülmüştü. Sömürgeler yıkılana kadar altın ve kan sömürgeciliğin damgası olarak kalacaktı."
İstilacılar tarafından odun yığınında yakılarak ölüme mahkum edilen ve cennete gidebilmek için hristiyan olmaya çağırılan Kübalı kabile reisi, cennette de beyazların olup olmadığını sordu; olumlu cevap alınca , ölümden sonra da böylesine acımasız insanlarla karşılaşmaktansa dinsiz olarak ölmeyi yeğlediğini belirtti.
Aztekler(...)iki kap arasına kurdelelerle yerleştirilmiş gerçek kitaplar meydana getiriyorlardı. Ne yazık ki "uygar" Avrupa insanlarının bağnazlığı ve cehaleti bu varlığın sadece küllerini bırakacaktı: (...) İspanyol piskoposu Juan de zumarrege, elde edebildiği bütün aztek kitaplarını ve el yazmaları mi toplattı, (...) büyük bir piramit yaptırarak yaktırdı. Bu iğrenç ve barbarca kıyım Meksika'nın her yerinde tekrarlanacaktı.
Ne yazık ki, 20. yüzyıl içinde altın arayanlar ve serüven peşinde koşan İngilizler, İspanyollar'ın Meksika ve Peru'da yaptıklarını tekrarladılar; Zimbabwe'den yüzlerce belki binlerce altın eşyası çaldılar, erittiler dağıttılar.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Raimondo Luraghi
Doğum:
Milano, İtalya, 16 Ağustos 1921
Ölüm:
Torino, İtalya, 28 Aralık 2012

Yazar istatistikleri

  • 10 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 6 okur okuyacak.