Raj Kamal Jha

Raj Kamal Jha

Yazar
4.0/10
1 Kişi
·
5
Okunma
·
0
Beğeni
·
20
Gösterim
Adı:
Raj Kamal Jha
Unvan:
Hintli Yazar
Doğum:
Bhagalpur Hindistan, 1966
Sütü kaynatacağım; televizyonda sütü bileklerine dö­küp kontrol eden anneleri görmüştüm, ben de aynı şeyi yapacağım ve süt ılındığında, dudaklarını yakmayacağına emin olduğumda sana sütü içireceğim, sütü ağzına dik­katlice dökeceğim ki kaşığın kenarı, çelik köşesi diş etle­rine değmesin. Ve kaşığı göğsüme yakın tutacağım; böyle­likle eğer istersen senin annen olduğumu ve sütün damla damla annenin göğsünden aktığını hayal edebilirsin.

Belki ellerim titreyecek, artık genç bir adam değilim, başını aniden çekebilirsin ve kaşık eğilebilir, süt gönmIeğime damlayacak belki; ama önemli değil, süt bu, temiz­lemek kolay, daha sonra yıkayabilirim. Önemli olan bu gece anneni özlememen.
... Evi tümden yok ettiler, arkalarında, orada bir zamanlar yaşlı bir adamın yaşadığına ve bir hafta kadar bir süre adamın küçük bir kızın hayatını değiştirdiğine, onun evine neşe getirdiğine ve onun küçücük kalbini sevgiyle doldurduğuna dair hiçbir delil bırakmadılar.
"Hindu tanrılarının ve tanrıçalarının isimlerini taşıyan, idollerinin çimento üzerine boyandığı, plastikten yapılma kırmızı ve turuncu renkli kadife çiçekleriyle süslenmiş ve tanrılarının ona bakıp 'Sen buraya ait değilsin, koşmaya devam et!' derken kahkaha attıkları evler, apartmanlar geçmekte..."
Bu şehir, yalnız insanları seviyor, bu şehir bu adamı seviyor.

Onunla yürüyecek, onunla bir kavşakta bekleyecek kimse yoktur; bu yüzden şehir onun yardımına koşar, trafiği yavaşlatır, kalabalığı yarar. Onunla konuşacak kimse yoktur; bu yüzden şehir, bayrakları ve ilan panoları aracı­lığıyla onunla konuşur. Gece yapacak hiçbir şeyi yoktur; bu nedenle sokaklar ona hikayeler anlatır. Sokak lambaları, sinekleri plcksiglas camlarına hapsederler ve onun uykuya dalmasına yardımcı olurlar.
342 syf.
·5 günde·4/10
Değişik ekinlerden yazarları okumak için aldığım bir betikti. Ancak bunalım geçirdim biraz. Doğal olarak ülkenin duygu v2 düşüncelerine göre harmanlanmış ancak konu bana sıkıcı geldi. Yazımı da sık olunca zor bitirdim. Düş mü gerçek mi gördüğü belli olmayan bir adamın gözünden yaşananları okurken çevresindekileri de işin içine katıyor. Acıklı bir öykü var ortada ve sonuna dek ne olduğunu pek anlamıyorsunuz. Gücü yeten okusun. :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Raj Kamal Jha
Unvan:
Hintli Yazar
Doğum:
Bhagalpur Hindistan, 1966

Yazar istatistikleri

  • 5 okur okudu.