Ramazan Aydoğmuş

Ramazan Aydoğmuş

Yazar
6.5/10
2 Kişi
·
3
Okunma
·
0
Beğeni
·
7
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Hayata Tutunmak
Bir ailede doğup büyümüş olmanın aslında ne büyük bir zenginlik olduğunun anlatıldığı gerçek bir hayat hikayesi...
Yazarın ilk kitabı olmasına rağmen beğenerek okudum diyebilirim.
Bu kitaptan çıkardığım bir dolu sonuç var ama biri de şu ki;Hayattan kopmak için bahaneler aramak yerine hayata tutunmak için sebepler bulmalıyız.
Kitap Tanıtımından
Anne babaya,mutlu bir aileye sahip olmak şükredilmesi gereken büyük nimetlerden biridir şüphesiz... Bu nimetin değerini ondan mahrum kalarak yetiştirme yurtlarında büyüyen bütün çocuklar bilir.Fakat onların derdini insanlar bilmez,bilse de çoğu anlamaz. Çünkü yurt çocukları koşup sarılacakrı ve başlarını yaslayıp gözyaşlarını dindirebilecekleri şefkatli bir kucağa sahip olmamışlardır. Onların geçmişte yaşadıkları acı kayıplar,kalplerinde açılan gizli birer yara gibidir. Bu yaralar ömür boyu sızlar durur. Bu kitap kendiside yetiştirme yurdunda büyüyen yazarın hayat hikayesinden alıntıdır. Babasının ölümü üzerine bir yetiştirme yurduna verilişini,sonrasını anlatmakta ve sürecin yaşandığı 1980 yıllarının başlarına ait bazı yöresel fotoğrafları da yansıtmaktadır. Ailenizin ve yakınlarınızın değerini size bir kez daha hatırlatacak,hayatını bir eksikle sürdürmek zorunda kalan insanlara sağlam bir dal olacak,sevgi dolu,duygu yüklü bir kitap...
Keyifli okumalar
Hayata Tutunmak
Ramazan Aydoğmuş
Gizemli Dostlar
Yazarın ikinci kitabı,ilk kitabıyla kıyaslayacak olursam kendisini oldukça geliştirmiş gördüm.ilk kitabında kendi hayatını anlatan yazar,ikinci kitabında yaşamak istediği,olmak istediği hayatı anlatmış.Her insan başka bir hayatı düşler, çoğumuz bunu dillendiremeyiz bile ama yazar bunu çok güzel bir dille yazmış ve biz okurlara sunmuş.kitap konusu itibariyle ilgi cekici olmuş.acikcasi benim hiçbir zaman ilgimi çekmeyen bir konu olmuştur bu tür kitaplar.Kitaba başlarken önyargısız başladım ve aslında bilimkurgu hiçte sevmediğim bir alan değilmiş bunu öğrendim.yer yer heyecan bastı,ama yani buda olurmu dediğim yerler oldu.daha çok gençlere hitap eden bir kitap.anne babaların okuyup çocuklarına rahatlıkla önerebilecegi bir eser.kendi adıma hiç sevmediğim bir alanı bana sevdirdiyse geç kalmayın ve alıp okuyun derim.Bilim kurgu ve fantastik hikaye sevenler için gizem,macera ve heyecan dolu bir roman.
İyi okumalar...
Ramazan Aydoğmuş
Gizemli Dostlar

Yazarın biyografisi

Adı:
Ramazan Aydoğmuş
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur okudu.