Ramazan Kılıç

Ramazan Kılıç

Yazar
6.5/10
4 Kişi
·
4
Okunma
·
0
Beğeni
·
67
Gösterim
Adı:
Ramazan Kılıç
Unvan:
Yazar
144 syf.
·6/10
Kitap Yorumu//Hic Aşk- Mevlana-Ramazan Kılıç
.
Özlem Çernobil faciasını yaşayan bir ailenin ikinci kız çocuğudur. Özlem ve ailesinin, özellikle sakat kız kardeşinin başından geçen olaylar, ona farklı kapıları arama ihtiyacı hissetmiş ve ailesindeki karmaşa onu farklı bir şehre sürüklemiştir. Tam da ihtiyacı olduğu bu zamanda, hayatın tüm renklerini tadacağı kişiyle karşılaşmıştır.
.
Denemelerden ve anılardan oluşan kitapta aşk üzerine, sevgi üzerine kaleme alınmış küçük büyük hikayeler ve şiirler de mevcut. Kitap benim tarzımın baya dışında. Zira deneme okumaktan hoşlanmıyorum. Fakat aşk üstüne deneme okumak isteyen okurlar için tavsiye edilebilir.
.
Benim gibi bir öğretmen olan yazar @hic_kitabi_aski_mevlana 'ya yazın hayatında başarılar diliyorum. Kitabın içinde gönderdiği gül yaprakları için de ayrıca teşekkürler.
144 syf.
·Puan vermedi
⭐ Adından da anlaşılacağı gibi aşk üzerine dolu dolu bir kitap bizleri kucaklıyor. 38. sayfaya kadar yazarın aşk üzerine denemeleri ve şiirleri yer alıyor. Yaşanmış hikayemiz ile devam eden kitap, 3 kısa öykü ile kitap 140 sayfada sonlanıyor. Kısacası kitapta 4 ayrı tür var diyebiliriz.
⭐ Aşkın tanımı herkese göre farklıdır. Aşkını yaşama şekli de kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bu kitapla ise yazarın gözünde aşkın nasıl bir duygu olduğunu detaylı bir şekilde, farklı pencerelerden okuma fırsatı yakalıyoruz.
⭐ Çernobil faciasından etikenen bir ailenin anlatıldığı hikaye oldukça merak uyandırıcı unsurlar barındırıyor. Verilmek istenen duyguları net ve etkileyici bir şekilde alabiliyorsunuz. Sade bir dille yazılmış kitap, merak uyandırıcı hikayeyi kolayca okumanızı sağlıyor.
⭐ Yazılanlar hakkında değil ama kitabın geneli hakkında minik bir önerim var. Şiir, deneme, asıl hikaye ve kitabın sonunda yer alan hikayeler olmak üzere 4 farklı tür 140 sayfaya sığdırılmış. Hepsini de birbirinden çok beğendim. Hepsinin aynı kitapta olması çok karışık bir hava yaratmış bana göre ve her türe gereken ağırlık verilememiş doğal olarak. Yazarın güzel kalemiyle yazdığı şeyleri hangi tür olursa olsun, ilerde ayrı ayrı kitaplarda okuyabilirsek ortsya çok daha etkili işler çıkabileceğini sanıyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ramazan Kılıç
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 4 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.