Regina Omelveny

Regina Omelveny

Yazar
9.0/10
2 Kişi
·
10
Okunma
·
0
Beğeni
·
287
Gösterim
Adı:
Regina Omelveny
Tam adı:
Regina O'Melveny
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri
Gözleri doldu. Bu tartışmayı daha önce de pek çok kereler yapmıştık. Her seferinde ben odayı terk etmiştim. Ama bu sefer hiçbir şey demeden ona bakmakla yetindim. Annemle derin bir kanalın iki yakasında duruyorduk ve aramızda bir köprü yoktu. Gözlerini kaçırıp odamda dolaşmaya başladı. Topukları mermer zeminde tıkırdıyor, büyük halıda sessizleşiyordu.
Kuşları öldürürürsek şarkılarından ve o göz alıcı uçuşlarından mahrum kalırız. Karanlık bir dünyadaki parlak bir şey daha yok olur.
Uzaktan balıkçılar hareketsiz görünüyordu.Kayıkları suyun kurşuni gri yüzeyine yapışıp kalmış gibiydi. Etraflarında toplanan karabataklar bir mürekkeple yazılan harfler kadar netti.
Regina Omelveny
Sayfa 15 - Artemis yayınları.
“Geçmişinden kurtulmazsan, bugünü asla yaşayamazsın!” diye bağırmıştı annem. (kömürleşen mektuplarımı göstererek) “Bunu senin için yaptım.”
+ Nasıl bir hayattan söz ediyorsunuz?”
- İnsanın hep hayalini kurduğu ve asla yaşayamadığı, korkuya yenik düşmeyen bir hayat.”
+ Sevdiklerinden uzak bir hayatın ne anlamı var ki?”
350 syf.
·9 günde·Beğendi·9/10
Şimdiki zamandan uzaklaşıp sizi 1500 lü yıllara götürüyor yazar. O zamanda kadın olmayı hatta kadın doktor olmayı, olabilmeyi anlatıyor. Çok akıcı bir dille anlatılıyor kahramanımızın kayıp babasını arama macerası. Sıkılmıyorsunuz çünkü yer yer hastalıklara (o zamana göre) ve onları tedavi yöntemlerine değiniyor. Bugün de kullanılan şifalı otlardan bahsediyor. Kısacası güzel okuması keyifli bir kitap. Tavsiye ederim iyi okumalar....

Yazarın biyografisi

Adı:
Regina Omelveny
Tam adı:
Regina O'Melveny
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri

Yazar istatistikleri

  • 10 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 7 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.