René Victor Pilhes

René Victor Pilhes

Yazar
9.5/10
2 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
390
Gösterim
Adı:
René Victor Pilhes
Unvan:
Fransız Yazar
Doğum:
1934
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Yozlaşmış bir dünyanın, yozlaşmış birkaç yöneticisinin çalıştığı yozlaşmış bir çok uluslu şirket: Rosserys ve Mitchell.

Çalışanlarına yalnızca üretmeyi, paketlemeyi ve satmayı öğreten, bu yolda onları birer robot hâline getiren ve dahası, bunun dışındaki bir anlayışı reddeden bir oluşum.

Kim ki bu çizginin dışına çıktı, işte onun delilikle suçlandığı, yine şirketçe oluşturulan bir mahkemede yargılandığı ve infaz edildiği acımasız bir düzen.

Yazar Rene-Victor Pilhes, kitapta bizlere tanıtıldığı kimliğiyle personelle ilişkiler müdürü, söz konusu makine düzenini ve tek tip olmak üzere kurgulanan robotlaşmış insanları çok gerçekçi bir şekilde işlemiş, insan psikolojisine ayrıntılarıyla yer vermiş ve olay örgüsünü gerçeğin biraz ötesinde bir çizgiye taşıyarak heyecan yaratmayı başarabilmiştir.

Bir şirketi yönetmek, bir üst kademeye yükselmek ya da en basitinden belki pirim alabilmek için kişilerin kanalizasyonlarda bir dizi yolculuğa çıktığı, hatta bundan fazlası, yol arkadaşını acımasızca harcadığı şaşırtıcı bir romandır Lanetçi.

Ekonomi ve iş hayatı çerçevesindeki öykü, hem ekonomik hem de sosyal ve aslında siyasi gerçekleri gözler önüne serebilecek derinliktedir.

Karakterlerin pek çoğu üzerinde fazlaca durulmamakla birlikte, önem arz eden birkaç roman kişisi, özellikle personelle ilişkiler müdürü derinlemesine incelenmiş ve ortaya heyecan yaratan bir eser çıkmıştır.
Sevdim bu kitabı.

Yazarın biyografisi

Adı:
René Victor Pilhes
Unvan:
Fransız Yazar
Doğum:
1934

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.
  • 3 okur okuyacak.