Rifat Özçöllü

Rifat Özçöllü

Editör
7.2/10
5 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
2
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
310 syf.
·1 günde·6/10
Kitabın ilk bölümü Mehmet Akif’in hayatını genel hatlarıyla ve çevresindeki insanların gözünden anılarıyla anlatan bir bölümdü. Kendini tekrarlayan konuların varlığı beni az da olsa rahatsız etti.
İkinci bölümde ise Akif’in şiirlerinden kesitler veriliyor. Bu bölümde kendime kızdım ki güzel Türkçemizi nasıl bu kadar daraltmış eski kelimeleri anlayamayacak duruma getirmişiz. Mehmet Akif’in deyimiyle “Asım’ın nesli” olarak bu konu üzerinde çokça çalışmamız gerekiyor diye düşünüyorum.
Okunması kolay bir kitap oluşundan ve koca şairin hayatını, üstünkörü de olsa belleğimize kaydetmemiz açısından okunabilir.
310 syf.
·25 günde·10/10
Orijinal Safahat yaklaşık 600 sayfa ve ağdalı bir dili var. Bu yüzden 90 ve sonrası nesli için ağır bir kitap olabilir. Bu sorunu gidermek için harika bir çalışma yapılmış. İlk bölümünde Akif'in hayatının, ikinci bölümünde ise seçilmiş bazı şiirlerinin yer aldığı bu kitap olabildiğince akıcı hale getirilmiş. Günde 30 sayfalık bir okuma yapılarak 10 günde bitirilebilecek kuş gibi bir kitap. Akif ve Safahat'ı merak edip, tozlu dilinden korktuğu için yanaşmayanlar için biçilmiş bir kaftan.
48 syf.
·4/10
1.sınıfta okuduğum ve adını hatırlamadığım bir hikayeye benzediği için almıştım. O mu bilmiyorum ama kızı altına dönüşen bir kralın anlatıldığı çok kitap yoktur fdgsd. Klasik bir açgözlülük masalıydı. Onun dışında pek bir şey katmıyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Rifat Özçöllü

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.