Rob Dircks

Rob Dircks

Yazar
7.6/10
27 Kişi
·
84
Okunma
·
1
Beğeni
·
62
Gösterim
Adı:
Rob Dircks
Unvan:
Yazar
Birbirleri için ölmeyi göze alan dostlar gördüm.
Bu kaosun ortasında birbirine aşık olan iki insan gördüm.
Fedakarlık, cesaret ve en kötü zamanlarımızda bile neşe gördüm.
En parlak ışığı gördüm ben.
"Aşk tamamen eğlenceden ve iyi zamanlardan ibaret değildir - birbirinin sorunlarına katlanmaktır aynı zamanda, o korkunç ağırlığı birlikte omuzlamak istemektir; birbirini yükseltmektir. Aşk budur işte."
Julie , dalga geçmiyorum bak. Çoklu evren için olan savaş resmen aydınlıkla karanlığın arasındaki savaştı. Ve karanlık aydınlığın aydınlığını söndürüyordu.
Sen insanlar yemek yiyebilsin diye bıçağı icat ederken kuş beyinlinin teki bunu başka birini bıçaklamak için kullanıyorsa bu senin suçun olamaz.
"Sen bana geri yazamasan da adım adım sana yaklaşıyormuşum gibi hissediyorum. Bu e-postaları delirmiş bir adamın çaresizce yazdığını düşünme, sırf aklımı yitirmeyeyim diye yazıyor değilim. Birlikte sahip olabileceğimiz bir şeyin ufak ateşini harlı tutuyorum."
Seçebileceğim jilyon tane seçeneğim var, jilyon tane kapı ama gerçekten seçtiğim tek şeye sahip olamıyorum: Sana.
Elveda bebeğim.
Aşk tamamen eğlenceden ve iyi zamanlardan ibaret değildir. Birbirinin sorunlarına katlanmaktır aynı zamanda , o korkunç ağırlığı birlikte omuzlamak istemektir , birbirini yükseltmektir. Aşk budur işte..
304 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10 puan
Kitabı az önce bitirdim, hiç sıkılmadan okuyacağınız eğlenceli bir kitap. Alternatif akımın mucidi Nikola Tesla'nın da hikaye de olması olay örgüsüne pozitif katkı da bulunmuş. Bu arada çevirmeni de tebrik etmek lazım, kendisini izlediğim yabancı dizilerin çevirisinden hatırlıyorum, çevirinin akıcı ve doğal olması kitabın okunabilirliğini arttırıyor, çeviri için teşekkürler , sıkılmadan okuyacağınız güzel bi kurgu, herkese iyi okumalar...
304 syf.
·57 günde·Puan vermedi
İnce düşünülüp yazılmış bir kitap. Bazen gerçekten de böyle bir şey var mı diye düşündürtüyor. Çoklu evren hakkında yazılanlar bir bakıma size mantıklı geliyor, acaba mı diyorsunuz. Bir otel odasıyla başlayan kitap bir otel odası ile bitiyor ve geçen süre 8 saatten az. Tavsiyelerimce. Her zaman bizi aydınlatan Nicola Tesla.
304 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Hiç sıkılmadan okunacak eğlenceli bir kitap bol bol güldüm :)filmi olsa diye canlandırdım gözümde ya da kitaptan esinlenilmiş bir dizi .. Tek sıkıntı fazla küfür içirmesi onuda bırakmaya çalışacak chip yani sanırım galiba :)
304 syf.
·Puan vermedi
Sonsuz olasılık, paralel evrenler , orada neler oluyor, Tesla bir makine yapmış tesadüfen o makineyi bulan ve paralel evrenler arasında savrulup duran komik ikilinin hikayesi, absürt ama kaliteli absürd ve de çok komik #robdircks #teslanıngizlimakinesi
304 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Okuduğum ilk bilimkurgu kitabı. Tek kelimeyle mükemmel bir kitap gerçekten her saniyesine değerdi. Yaşanılan maceralar okura aktarılışı okadar samimi , içte ve halktan ki ancak bu kadar olur. Herkese tavsiye ederim çok akıcı hiç sıkılmadan okuyacağınız elinizden bırakmadan benim gbi 3 günde bitirebileceginiz muhteşem bir kitap. Chip ve Pete ile başlayan daha sonra Meg ve Tesla' nın dahil olduğu bir bilimkurgu romanı.

Herkese keyifli okumalar
304 syf.
·Puan vermedi
Günlük hayatta kullandığımız bir dille yazılmış ciddiyetten çok uzak ama eğlenceli ve 1 gece de oturup bitirebileceğiniz sürükleyici harika bir kitap
304 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Kitap genel olarak iki arkadaşın Nikola Teslanin yaptiginin iddia edildiği ( burası çok belirsiz böyle bir şeyi yapmış da olabilir kesin bir bilgi yok bu konuda ) bir cihazın boyutlar arası geçiş vasitasini bulup kullanarak içinde yaşadığı maceraları sevdiği kıza yazdığı binlerce mail ile anlatıyor
304 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10 puan
Komik, eğlenceli ve heyecanlı bir paralel evrenler romanı... bir de bu kadar küfürlü olmasaymış keşke. Hem bize hem de İstanbul beyefendisi üslubuyla konuşan Nikola Tesla beye ayıp oluyor.Bir ara Pete ve Chip'i ( Özellikle Chip'i) verip başka bir boyuttaki daha terbiyeli versiyonlarını almayı bile düşünüyorsunuz. :)
Kitap günlük konuşma diliyle yazılmış. Ağır başlı bilim kurgu romanlarına "hey dostum! Sıkılmadın mı?Hadi biraz eğlenelim." Der gibi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Rob Dircks
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 84 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 36 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.