Giriş Yap

Robert G. Hagstrom

Yazar
8.4
79 Kişi
312 syf.
·
Puan vermedi
Warren Buffett Tarzı - Robert G. Hagstrom Kitap özetle , Warren Buffett'ın yatırım hayatına ışık tutuyor, uyguladığı yatırım teknikleri ve yöntemlerinin nasıl geliştiğine ve bu süreçteki önemli kişilere ait örnekler sunuyor. Ayrıca Buffett'ın eşsiz performansını üreten, kilit yatırım kararlarını ayrıntılıyor. Son olarakda hangi gelir ve varlık düzeyinde olursa olsun her yatırımcının ulaşabileceği araçlarla, istikrarlı olarak para kazanan bir yatırımcının düşünce yapısını ve felsefesini anlatıyor. ABD'nin modern zamanlardaki en başarılı yatırımcısının kendisine rehber edindiği kurallara geniş ölçüde değiniyor. Öncelikle dürüst yöneticilerin şirket hisselerine i, sepetinizde on ile 20 arasında değişik emtia olsun. Uzun vadeli düşün en az beş yıl. Yazar; günümüze sıfırdan başlayarak gelen Buffett ın Washington post, William fargo, Coca-Cola gibi şirketlerin  önemli ortaklarından olmasının temelinde bu kuralları disiplinli bir şekilde uygulamasına bağlıyor. Bugün Saudi Aramco, Apple,  Microsoft , Amazon, Delta Electronics, Alphabet, Tesla, Facebook vb büyük şirketlerle ismi anılan Berkshire Hathaway yatırım şirketinin CEO'su ve en büyük hissedarı olan Buffett 1964'te bu şirketi satın aldığında hisse değeri 19 dolarken, şirketin 2020'de hisse değeri 316251 dolar. Günün sonunda şunu söylemek lazım Çok iyi teknik analiz, temel analiz yada on-chain analizi yapmak hep birer yöntem. Ama bunlar finans piyasalarında başarılı olmaya giden yolda sizi taşıyacak araçlardan birkaçı. Esas olan disiplin ve kendi temel kurarlarınızdan ödün vermemeniz. Okuyun okutun, kitapla kalın... #kitapkulübü #kitap #kütüphane #kitapçı #okulöncesi #okudumbitti #kitapsözleri #kaynakkitap #kitapönerisi #kitapkurdu #kitapalıntıları #kitapçekilişi #kitaptavsiyesi #kitapaşkı #kitapsevgisi #kitapkokusu #kitaplar #kitapseverler #okur
Reklam
312 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Hissenizin %50 değer kaybetmesini paniklemeden seyredecek güce sahip değilseniz hisse senedi piyasasına gelmeyin. Kitaptan bir cümle. %50 fiyat düşmesini daha ucuza şirketteki payınızı arttırmak olarak nasıl görebilirsiniz ? Tabi ki şirketinize güvenerek, onu geçmişte iyi analiz ettiğinizi bilerek. Kitap Buffet ın yatırım felsefesini çok güzel bir şekilde anlatıyor. En güzel tarafı zamandan ve mekandan bağımsız şekilde yatırım psikolojisini öğretiyor. Defalarca okunacak bir baş ucu “akıllı yatırımcı “ kitabı
312 syf.
·
7 günde
·
Beğendi
·
1/10 puan
1 puan verdim çünkü tek bir tez üzerinden aynı şeyleri anlatıp duruyor kitap. Dil oldukça akıcı ama bu tarz kitapları okuyan kimseler bu kitabın yeterli olmadığını göreceklerdir zaten Warren Buffeyin kendi kaleminden değil kitap. Temel tez alacağınız yeri iyice araştırmak fizibilite etmek, denetim kurullari vs göndermek yani alacağınız hisse ve şirket hakkında değerleme yapmak. Milyon dolarlarimiz olursa merak etmeyin onu biz de yaparız. Tecrübelere dayanılan örnekleme o kadar az ki temel bir kaç tez dışına kitap çıkmıyor ve yeni birşey katmıyor. Yani bu kitaba bu kadar para verip alacağınıza ZenginBaba Yoksul Baba kitabını okumanızı tavsiye ederim.
312 syf.
·
10/10 puan
Warren Buffet Üzerine i
Aslına bakarsankz bu kitap bir biyografi warren buffetın ağzından alınmamış sadece yazdığı makaleler ve yıllık ceonun mektuplarından alınarak yılları kapsayan bilgilerin doğruluğu yüksek olan bilgileri bize kullanışlı ve dolaylı yolla aktaran bir kitap bu kitapdan önce akıllı yatırımcı okunmasını tavsiye ediyorum.
Reklam
376 syf.
·
6 günde
·
10/10 puan
Değer yatırımının gelmiş geçmiş en başarılı ve dünyanın son 10 yıldır en zengin 10 kişilerinden biri olan Warren Buffett'ın 12 yatırım doktrinlerini, görüşlerini ve tavırlarını anlatan muazzam bir kitap. Okumayı en çok istediğim kitaptı ve en sonunda okudum :) Bana kattıkları çok fazla. İnanıyorum ki bu doktrinler, görüşler ve felsefik bakışlar size çok şey katacak.
Reklam