Giriş Yap

Robert K. Massie

Yazar
9.3
18 Kişi
Tam adı
Robert Kinloch Massie III
Unvan
Amerikalı gazeteci ve tarihçi
Doğum
Versailles, Kentucky, ABD, 5 Ocak 1929
Ölüm
Irvington, New York, ABD, 2 Aralık 2019
Yaşamı
Kentucky'de bir eğitimci olan Robert Massie Jr. ile Kimball Molly'nin çocuğu olarak dünyaya geldi. Kentucky'de ve Nashville, Tennessee'de büyüdü. Yale Üniversitesi'nde Amerikan çalışmaları ve Oxford Üniversitesi'nde Rhodes Burslusu olarak derece aldı. Oxford'dayken, Massie, Oxford Üniversitesi Erkek Basketbol Takımında oynadı. 1950'lerin başlarında, Kore Savaşı sırasında Birleşik Devletler Donanması'nda nükleer hedefleme subayı olarak görev yaptı. Massie, Saturday Evening Post'ta görev almadan önce Collier için ve 1959-1962 yılları arasında Newsweek için gazeteci olarak çalıştı. Ayrıca Princeton ve Tulane üniversitelerinde ders verdi. Kariyerinin çoğunu, 1613'ten 1917'ye kadar Rusya'nın imparatorluk ailesi olan Romanov Evi hakkında çalışmaya ve yazmaya adadı. Massie, Peter the Great: His Life and World çalışmasıyla 1981 Pulitzer Biyografi Ödülü'ne layık görüldü.
Ölümü aradım fakat karşıma çıkmadı.
1 yorumun tümünü gör
Reklam
Bir Çar ,bir Kraliçe, bir karpuz :)))
Tören Lehistan kraliçesinin evinde düzenlendi ve senin tarafından gönderilen karpuz masaya konuldu..
1 yorumun tümünü gör
Gadyaç
"Atlarının üstünde otururken taş gibi donarak ölen süvarileri kendi gözlerimle gördüm. Dizginleri öyle sıkı tutmaktaydılar ki kesmeden parmaklarını ayırmak mümkün olmadı."
tespit :))
Gülümsemesi Mona Lisa kadar müphemdir. İlk bakışta gayet açık ve hoş ifadelidir; ikinci kez göz atılırsa daha soğuk ve mesafeli görünür.
Reklam
...kimse St. Petersburg'un "kemikler üzerine inşa edilmiş bir şehir" olduğu yolundaki acı rivayeti inkar etmemektedir.
2
7
64 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42