Giriş Yap

Ror Wolf

Yazar
6.9
8 Kişi
Unvan
Alman yazar
Doğum
Almanya, 29 Haziran 1932
Yaşamı
1953 yılında, Doğu Almanya'yı terk ederek Federal Almanya'ya geçti. Frankfurt am Main Üniversitesi'nde edebiyat, sosyoloji, felsefe okudu. Kolajlar yapmaya, tiyatro ve caz eleştirileri yazmaya başladı. 1963 yılından itibaren serbest yazarlık yapmaya başladı. Almanca'da Yeni Romanın ilk örneklerini verdi. Beckett, Kafka ve Robert Walser'den etkilendi, macera romanı, polisiye, fantastik ve gerçeküstüm edebiyat ve sanatın bir sentezini oluşturdu. Yapıtı, şiir, roman, anlatı, radyo oyunu, deneme, eleştiri, radyo kolajları, görsel sanat çalışmaları gibi çok çeşitli türleri kapsamaktadır. 20'ye yalan önemli sanat ve edebiyat ödülünün sahibidir. Yapıtları gibi sıra dışı bir kişiliğe sahip olan Ror Wolf, Hesssischer Rundfunk radyosunda çalıştığı dönemde geliştirdiği zengin ses arşivini imha etmeyi düşünüyor; gerekçesi ise geriye çok eser bırakacağı için bunlara yer olmaması!

İncelemeler

Tümünü Gör
Çok katmanlı bir kitap olmakla beraber, açıkçası bana rüyalarımı anımsattı. Birde farkına varılacak şeyse soyutlamayı somutlamaya dönüştürebiliyorken, somutlamadan soyutlamaya da geçebiliyor.(sık karşılaştım) Psikoloji ve bilinçaltından iyi anlayan birisi. Okurken baya kafa yorulması gereken bir kitap. (En azından ve öyle yaptım) Kısacası bu alanda okuduğum ilk kitaptı ve beğendim. Sıradan bir romantik edebiyat okumak- tansa,bunu tercih ederim.
Reklam
275 syf.
·
1 günde
·
Puan vermedi
Kitap; icerisinde 29 adet deneme ve 79 adet kolajdan olusan, degisik, karanlik ve ayni zamanda yazarin fantastik dunyasini anlatan sira disi bir metin.
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42