Rosemary T. Wong

Rosemary T. Wong

Yazar
8.9/10
16 Kişi
·
40
Okunma
·
1
Beğeni
·
80
Gösterim
Adı:
Rosemary T. Wong
Unvan:
Araştırmacı-Yazar
Başarılı öğretmenlerin okulun ilk günü için mevcut bir senaryoları ya da planları vardır. Okulun ilk günlerinde yaptıklarınız eğitim yılı boyunca başarınızı belirler.
Öğrenciler öğretmenlerinin umduğu kadar az ya da daha çok öğrenme eğilimindedirler. Bütün öğrencilerine yüksek beklentilerle yaklaşan öğretmenler, düşük beklentilere sahip öğretmenlere göre öğrencilerinden daha yüksek akademik performans elde ederler.
Sınıftaki en büyük sorun disiplin değil prosedürlerin ve rutinlerin eksikliğidir, işlerin yolunda gittiği bir sınıf öğretmenin prosedürleri öğretme becerisine dayanır.
Rosemary T. Wong
Sayfa 159 - Pedagoji
"Siz öğrencilerin dünyaya açılan penceresisiniz.
Siz mahzun kalplerin her gün kendisine geldiği bir sığınaksınız.
Fark yaratmak için bir kişi yeter.
Ve hepimiz o bir kişiyi alkışlarız."
"Öğretmenlik bütün başka meslekleri mümkün kılan meslektir. Bizler, dünyayı gelecek kuşaklar için daha iyi bir yer haline getirmeye adanmış tek mesleğin temcilcileriyiz. Onlar bizim mirasımız."
352 syf.
·20 günde·Beğendi·8/10
Öğretmenlik mesleğine adım atmadan önce veya mesleğe başladıktan sonra mutlaka okunacaklar listesinde olması gereken bir kitap. Daha önce karşılaşmış olmayı dilerdim.. Oldukça faydalı önerileri var. Tutarlı olmak en önemlisi sanırım.
352 syf.
·9 günde·Beğendi·10/10
Sınıf yönetimi ve etkili eğitim adına her eğitimcinin başucu kitabı olabilecek nitelikte bir kitap. Okurken kendinizi sorgulayıp hangisi olduğunuza dair birçok kez düşünüyor ve merakla okuyorsunuz. Okunulan sayfada başa ya da ileriye dönüş ve gidişlerle her bölüm daha kalıcı oluyor. Bitirdiğimde üzüldüm.Defalarca okunabilir. Mesleğini seven, planlı, programlı, açık görüşlü, eleştirel her yönden donanımlı öğretmenler için harika bir pedagoji kitabıydı.
352 syf.
·6/10
Malesef hiç beğenemedim.Adının hakkını vermiş tamamen okulun ilk günlerini anlatıyor dönem veya yılo kapsayan tavsiyeler yok.Biraz populer kültürün şişirmesi gibi geldi.Ben sınıf öğrrtmeniyim ilkokul için pek tavsıye bulamadım.Şu önemlidir,şunu yapın.Neden önemlidir ya da nasıl yapılır belirtilmemiş bu yüzden yol gösterici bulmadım.Başlıklarda yazan ile metinlerde yazan aynı kıtabı oku aya gerek yok metin oku geç gibi.Eğitimle ilgili en son Müjdat Ataman'ın kitaplarını okudum harikaydı.Benim gibi bu kitaptan hayal kırıklığı yaşayanlara tavsiyemdir kendileri.
352 syf.
·191 günde·Puan vermedi
Bu kadar kaliteli ve faydalı bir kitabın niye bu kadar geri planda kaldığına şaşırıyorum. Eğitimci iseniz mutlaka okuyun ve elinizin altında bulunsun. Çalışmaya başladığımda nereye gidersem gideyim yanımda götüreceğim ve yardım alacağım bir kitaptır.
352 syf.
·Beğendi·10/10
Her öğretmenin mutlaka okuması gereken başucu kitaplarından biri. Anlatımı kendi içinde ki düzeni ve öğretmenlerin işlerini kolaylaştıracak yöntemleriyle harika bir kitap. Tekrar tekrar okuyacağım..
352 syf.
·182 günde·Puan vermedi
Hem deneyimli hem de mesleğe yeni başlayan öğretmenlere yönelik bir başucu kitabı. Kitabın anlatımı da oldukça anlaşılır ve keyifli.
-Etkili öğretmen nasıl olunur?
-Okulun ilk günleri neden önemlidir?
-Sınıf yönetimi daha iyi nasıl sağlanır? -Öğrencileri öğrenmeye nasıl teşvik edebiliriz?
Ve kitap daha birçok sorunun cevabını size veriyor. Okurken bolca notlar aldım. Ders çalışır gibi okunacak bir kitap.
Kitabı tekrar tekrar okuyacağım.
352 syf.
·53 günde·10/10
Not almaya doyamadığım bir kitaptı. Öğretmen olarak yazılanların çoğunu bilsem de daha hala cok eksiğim olduğumu görmemi sağlayan bir kitap oldu. Bu kitapla daha önceden karşılaşmayı dilerdim. Başucu kitaplarimdan biri tekrar tekrar okuyacağım.

Yazarın biyografisi

Adı:
Rosemary T. Wong
Unvan:
Araştırmacı-Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 40 okur okudu.
  • 17 okur okuyor.
  • 65 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.