Rukiye Ekenler

Rukiye Ekenler

Yazar
8.0/10
1 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
43
Gösterim
Hayatına giren her ses senin içindir, tanıdığın her kişi sana bir şey öğretmek için vardır. Ve öğrendiğin her bilgi, seni ya özgürleştirir ya da daha fazla köleleşirsin. Bunu kendi hayatında nasıl yapacağına karar verecek tek kişi sensin. Bakılması gereken bir kişi varsa eğer, ona bakman gerekir. Sorgusuz, sualsiz, nedensiz! Ama karşına neden çıktığını sorgulayabilirsin. Seni değiştirecek tek soru da budur belki. Neden?
Rukiye Ekenler
Sayfa 119 - Hemen Kitap
"Zamanla öğrendiği bir gerçekliği vardı Mahir'in: Yaşamda seni sen yapan, 'evet'lerinden çok 'hayır'larındı aslında...
Oysa bize 'evet' demeyi öğretirlerdi hep. İyi insan olmayı, dediğin 'evet' sayısıyla eş tutarlar! Oysa her 'evet' dediğinde, biraz daha toplumla ve sistemle uzlaşır, farkında olmadan kendinde uzaklaşırsın. Oysa 'hayır'larını biriktirdiğinde, kocaman bir seni yaratmış olursun.
Rukiye Ekenler
Sayfa 45 - Hemen Kitap
Böyle konuşmaya devam edersen cehennemde yanarsın alimallah!
"Cehennem mi? Cehennem mi Mari? Hangi cehennnemden bahsediyorsun?" diye sesini biraz yükseltip sordu Sibel.
"Şu bizim yaşadıklarımıza bir baksana...Cehennem dediğin burası Mari, tam da burası.Herkes çığlık çığlığa Mari, herkes çığlık çığlığa... Aynı ateşin içinde yanıyoruz farkında mısın?
Bizi insan yapan dilimiz kadar yaralarımızdır. Yazdığımız her şey, yaramızdır ve yaraların beyanı esastır...İbn-i Haldun'un "Coğrafya kaderdir" cümlesinden ele alıp çoğaltırsak, yaralarımız da "kaderimiz" ve kederimizdir.
Kitabın kahramanı Sibel'in yaraları bizim yaralarımızdır.Sibel kocası annesi babası ve diğer karakterlerle arasında yaşanan duygu yüklü anılar, konuşmalar ve mektuplar.
Kitap çok akıcı adeta sizi içine çekiyor. Yazarın ikinci kitabını merakla ve sabırla bekliyor olacağım.

Yazarın biyografisi

Adı:
Rukiye Ekenler
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.