Rukiye Ekenler

Rukiye Ekenler

Yazar
6.5/10
2 Kişi
·
4
Okunma
·
0
Beğeni
·
65
Gösterim
Adı:
Rukiye Ekenler
Unvan:
Türk Yazar
Yaşamda hiçbir şey benim bildiğim gibi değilmiş, dediğiniz anlar, büyüdüğünüz anlardır. Bir saniyede söylenebilecek bir cümleyi bazen bir ömür beklersiniz.
Yangın acı verir ama canlıdır, ışıklıdır, heyecan uyandırır bizlerde. Büyülenmiş gibi gözlerimizi ayırmadan bakarız ona.. Ancak sönmüş bir ateş, geride bıraktığı kül, toz ve dumanla sadece hüzün verir ve de kaçma isteği.
Sadece kendinden izler bırakarak ilerlemekse isteğin, dönüp arkana bakmayacağından eminsin demektir. Yoksa izler sadece acıtır insanı.
Hayatına giren her ses senin içindir, tanıdığın her kişi sana bir şey öğretmek için vardır. Ve öğrendiğin her bilgi, seni ya özgürleştirir ya da daha fazla köleleşirsin. Bunu kendi hayatında nasıl yapacağına karar verecek tek kişi sensin. Bakılması gereken bir kişi varsa eğer, ona bakman gerekir. Sorgusuz, sualsiz, nedensiz! Ama karşına neden çıktığını sorgulayabilirsin. Seni değiştirecek tek soru da budur belki. Neden?
Rukiye Ekenler
Sayfa 119 - Hemen Kitap
"Zamanla öğrendiği bir gerçekliği vardı Mahir'in: Yaşamda seni sen yapan, 'evet'lerinden çok 'hayır'larındı aslında...
Oysa bize 'evet' demeyi öğretirlerdi hep. İyi insan olmayı, dediğin 'evet' sayısıyla eş tutarlar! Oysa her 'evet' dediğinde, biraz daha toplumla ve sistemle uzlaşır, farkında olmadan kendinde uzaklaşırsın. Oysa 'hayır'larını biriktirdiğinde, kocaman bir seni yaratmış olursun.
Rukiye Ekenler
Sayfa 45 - Hemen Kitap
Böyle konuşmaya devam edersen cehennemde yanarsın alimallah!
"Cehennem mi? Cehennem mi Mari? Hangi cehennnemden bahsediyorsun?" diye sesini biraz yükseltip sordu Sibel.
"Şu bizim yaşadıklarımıza bir baksana...Cehennem dediğin burası Mari, tam da burası.Herkes çığlık çığlığa Mari, herkes çığlık çığlığa... Aynı ateşin içinde yanıyoruz farkında mısın?
"Lekelenmek için bir şey yapmak gerekmiyor sevgili kızım. Yapmamış olmak da lekeler hayatları, bence. Görmezden geldiğin yüzler bazen bir huzursuzluk olarak çıkar, bazen de aynada kendi bakışın olur. Var olan hiçbir şeyi yok sayamazsın."
360 syf.
·8 günde
Bizi insan yapan dilimiz kadar yaralarımızdır. Yazdığımız her şey, yaramızdır ve yaraların beyanı esastır...İbn-i Haldun'un "Coğrafya kaderdir" cümlesinden ele alıp çoğaltırsak, yaralarımız da "kaderimiz" ve kederimizdir.
Kitabın kahramanı Sibel'in yaraları bizim yaralarımızdır.Sibel kocası annesi babası ve diğer karakterlerle arasında yaşanan duygu yüklü anılar, konuşmalar ve mektuplar.
Kitap çok akıcı adeta sizi içine çekiyor. Yazarın ikinci kitabını merakla ve sabırla bekliyor olacağım.

Yazarın biyografisi

Adı:
Rukiye Ekenler
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 4 okur okudu.
  • 3 okur okuyacak.