S. A. Musoski

S. A. Musoski

Yazar
8.0/10
2 Kişi
·
2
Okunma
·
0
Beğeni
·
35
Gösterim
Ne kadar güçlü olursanız olun -ki ben güçlü olduğumdan bile emin değilim- bilmediğiniz bir plan dahilinde olduğunuz her dakika bocalama eğiliminde olursunuz.
272 syf.
·1 günde·6/10
Kitap Yorumu//Mavi Kan-S.A. Musoski
.
“Körü körüne bağlı olduğunuz gerçekler, ya koca bir yalandan ibaretse?”

Kanlar arası sınıfandırmanın olduğu topraklardan Liam İmparatorluğu’nda maviler üst ırkı, soyluları simgeliyordu. Hâkimiyet kurdukları toprakları bırakıp buraya gelen kırmızılar ise yaşamlarını zor şartlar altında sürdürüyorlardı. İmparatorluğun en stratejik eyaleti Wendwick’in önemli isimlerinden birinin torunu olan Albert ise mavilerin içinde, soylu gibi yaşayan bir kırmızıydı. Bu gerçeği kimse bilmemeliydi. Fakat hayatının tamamını diken üstünde geçiren Albert için bir gün her şey tepetaklak oldu ve bu sırrı soyluların gözü önünde ortaya çıktı. Artık onun için kaçmaktan başka bir yol kalmamıştı. Bu yolculukta bazı gerçekleri öğrenirken değişimi kaçınılmaz olmuştu.
.
Şimdi ise hayat Albert için farklı akıyor, inandığı doğrular bir bir yok oluyordu. Bu çarpık düzene karşı sadece kendi hayatı için değil, başkalarının hayatları için de mücadeleye girecekti. Ya başaracaktı, ya da bunu deneyen diğerleri gibi yok olup gidecekti.
.
Kitap konu olarak bana Kızıl Kraliçe'yi hatırlattı. Okuyanlar bilir. Orada da Kırmızı ve Gri kana sahip olanlar var. Tabii ki Griler yönetiliyor Kırmızılar eziliyor falan neyse. yine kaçan bir ekip, isyan ve savaşa dönüşen olaylar. Çok fazla fantastik okumanın zararları. Konular birbirine benzer gelmeye başlıyor bir yerden sonra.
.
Kitapta gözümü kanatacak kadar çok editleme hatası vardı. Konu güzel, anlatım güzel, çeviri güzel. Ama keşke şu editleme işine de bi değer verip Türkçe kurallarını uygulayabilsez ah keşke! Bu arada kitap sanırım seri olacak. Bakalım devamı çıktığında okurum yüksek ihtimal. Şu an için kesin konuşamıyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
S. A. Musoski
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 4 okur okuyacak.