S. Erdem Türközü

S. Erdem Türközü

Çevirmen
7.6/10
20 Kişi
·
70
Okunma
·
1
Beğeni
·
53
Gösterim
Adı:
S. Erdem Türközü
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
160 syf.
·8/10
‪Popülizmi ne “öcü” olarak niteleyen ne de onu başlı başına “olumlayan” bir eser değil. Reel olarak kavramlar üzerinden inceleyen somut örnekler ile de destekleyen iyi bir kitap olduğunu belirtmek isterim. #kitapşuuru
176 syf.
Psikiyatri, psikoterapi psikanaliz, psikoloji ve daha pek çok konu hakkında genel ve kimi zaman da çarpıcı bilgiler veren akademik bir kitap.

Anlatım açısından yer yer sohbet vari bir üslup da barındırdığı için sıkıcı bir ders kitabı olmaktan bir parça uzak, okuması kolay bir metin olduğunu düşünüyorum.

Psikiyatri Kısa Bir Giriş - Tom Burns
160 syf.
·4 günde·Beğendi·7/10
Popülizm üzerine yazılmış en iyi , en kapsamlı ve açıklayıcı eser olabilir. Kitap bir çok hususa ,diğer okuduğum benzer türdeki kitaplar gibi, havada bırakmamış. Öncelikli olarak, popülizmin ne olduğuna, kuzey amerika, latin amerika, avrupa ve diğer bölgelerde popülizmin tarihine, popülist liderin vasıflarına, popülizm ve demokrasi arasındaki ilişkilere ve bazı karşılaştırmalara yer vermiş.

İnceleme türünde kitap okumayı seviyorsanız ve günümüzde her yerde popülaritesi artan popülizme ilişkin bir merakınız varsa bir başucu kitabı olarak tercih edilebilir.
283 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Gerçek İslam'ı öğrenmek istiyorsanız batılı oryantalistlerden de okumanız ve anlamanız gereklidir. Eğer inancınızı sorgulamak istiyorsanız. W. Montgomery Watt'ın, Hazreti Muhammed kitabı adlı kitabını tavsiye edebilirim. Bir alıntı ile iyi okumalar. '' Vahiy almak da onun ilahi görevinin bir parçasıydı. Bu vahiylerin kendi fikirleri olduğu şeklinde bir bilgiye sahip olsaydı, başlattığı dini hareketinin temeli büsbütün ortadan kalkabilirdi. Hz. Muhammed'in samimi olduğunu söylemek, inançlarında doğru olduğunu ifade etmek anlamına gelmez. Bir insanın samimi fakat aynı zamanda yanılıyor olması muhtemeldir.
224 syf.
·Beğendi·10/10
İsrail-Filistin meselesine ilgi duyan herkesin alıp okuması gereken çok önemli bir kitap. Ilan Pappe her zamanki gibi harika bir eser çıkartmış ortaya!

Yazarın biyografisi

Adı:
S. Erdem Türközü

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 70 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 105 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.