Sabiha Ateş Alpat

Sabiha Ateş AlpatZamanın Zeynebi yazarı
Yazar
9.4/10
1.185 Kişi
4.509
Okunma
285
Beğeni
9,7bin
Gösterim

Sabiha Ateş Alpat Kimdir?

1964 yılında Kars’ın Digor ilçesinde dünyaya gelen, İlk ve orta öğrenimini Karst’a tamamlayan yazar, ailesiyle birlikte, 1980 ihtilalinden önce ülkede ve özellikle Doğu’da olan karmaşa nedeniyle Kocaeli’ne yerleşmiştir. 1. Ana Yüreği (Beka Yayınları) 2. Ölüm Çiçekleri (Beka Yayınları) 3. Zamanın Zeynebi (Beka Yayınları) 4. Sarsılmadan Uyanmak (Beka Yayınları) 5. Kardeş Kurşunu (Beka Yayınları) 6. Yozlaşmış Duygular (Beka Yayınları) 7. Güneş Doğudan Doğar (Beka Yayınları) 8. Evladımı Geri Verin (Beka Yayınları) 9. Modernizmin Kurbanları (Beka Yayınları) 10. Sılâya Hasret (Beka Yayınları) 11. Kûr'ân'ın Gölgesinde (Beka Yayınları) 12. Zûlüm Yağdı Burası Irak (Çıra Yayınları) Kocaeli Duyarlı Hanımlar Sosyal Yardımlaşma Derneği (ZEYNEP-DER) Genel Başkanı Sabiha Ateş Alpat. web sitesi: zeynepder.org
Unvan:
Türk İlahiyat Yazarı
Doğum:
Kars, Türkiye, 1964

Okurlar

285 okur beğendi.
4.509 okur okudu.
49 okur okuyor.
733 okur okuyacak.
28 okur yarım bıraktı.

Sabiha Ateş Alpat Sözleri ve Alıntıları

Tümünü gör
Kapitalizmin çöküşü
Mutluluk kıstasımız ne olmalıdır? Mutluluk anlayışımızın ne belirleyecek? Örneğin mutluluk anlayışımızı "Kapitalizm'den" aldık ve mutluluğu maddede aradık maddeye ulaşamayınca mutsuzluk yaşanacaktır. Oysa ki maddeye ulaşanlar da mutlu olamamaktadırlar..
Unutmayın ki bir gün, fani olanlar, fani sevgiler, fani korkular hepsi sizi Baki olanın yanında terk edecekler...
İslam varlığı bütünlerken modernizm parçaladı. İslam’da dünya insana emanetken, modernizmde dünya insanın talan alanı oldu. Bugün gelinen nokta yıkım ve kargaşa değil mi?
İslam sadece yasak koymaz cezalandırmadan önce o suça teşvik eden her türlü yolun kapanmasını ister.
Kul Olmanın Yolu Kur’ân ve Sünnettir
Bugün yaşananlar Kur’ân’lı bir toplumun Kur’ân’sızlığından başka nedir ki!
Sayfa 66 - Beka YayıncılıkKitabı okudu

Sabiha Ateş Alpat İletileri

Tümünü gör
Babamın bize en sık yaptığı nasihat şuydu; Çocuklar sırtınızı başkasının elbisesine, Karnınızı başkasının ekmeğine, Cebinizi başkasının parasına alıştırmayın.
Sabiha Ateş Alpat
Sabiha Ateş Alpat
Bir kimsenin akli ilimlerde ne kadar çok kültürlü olması, akli ilimlerde ne kadar çok o ilmin basamaklarını çıkmış olması, Allah katında zerre kadar bir değere sahip değildir çünkü Allah El-Alîm'dir. Önemli olan o ilim sahiplerine ilmin hâl katmasıdır.
Sabiha Ateş Alpat
Sabiha Ateş Alpat
Tamamıyla okumanızı şiddetle tavsiye ettiğim bir kitap içerik olarak müslümanların yurt dışı hayranlığı ve batı medeniyeti dediğimiz medeniyetin M harfinden bile bi haber olan batılıların kültütümüze ve DİN'imize nasıl olumsuz etkilediğinin bizleri nasıl zehirlediğinin çok güzel bir örneği ...
Kardeş Kurşunu
Kardeş Kurşunu

Sabiha Ateş Alpat Yorum ve İncelemeleri

Tümünü gör
208 syf.
4/10 puan verdi
·
14 saatte okudu
Ele aldığı konular ve vermek istediği mesaj bakımından çok iyi bir yere gidebileceğini düşündüğüm kitabın anlatım dili o kadar basit ki konusunu gerektiği gibi aktaramıyor. Kitabı edebi açıdan eleştirdiğimde ortaokul seviyesinde bir öğrenci için uygun olduğunu düşünüyorum. Okurken sürekli anlatım bozukluğu ve kurgu mantıksızlığı bulmaktan konuya odaklanamadım. Kısaca yaşınız 15'ten büyükse tavsiye etmiyorum.
Zamanın Zeynebi
Zamanın ZeynebiSabiha Ateş Alpat · Beka Yayınları · 2000845 okunma
208 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
·
7 günde okudu
Okuyup, hayatım için bol bol istifade ettiğim mükemmel bir eserdi. Her sayfası her paragrafı ve her cümlesi ile tekrar tekrar iyiki okumuşum dediğim bir kitap oldu. Tevhid aşkını, tesettür aşkını hatta layıkı ile kul olabilmenin aşkını anlatan bu yolda mücadeleler veren, bu davaya sabreden, Allah için yaşayan, sözde müslümanım diyen fakat müslümanlığın getirdiği kurallara uymayan topluma karşı müslümanlığı en zor dönemlerde layıkı ile yaşayan ve bu yola çevresini davet eden bu yolda adımlar atan genç bir kadını anlatan harika bir eserdi. Kitabın sonlarına doğru gözyaşları ile beraber buruk bir his çökerken içime hiç bitmesin istedim. Bu ahir zaman da da bizlerin hayatına dokunabilecek, düşündürecek ve sorgulatacak çokça istifade edilesi bir eser. Tekrar diyorum ki Iyi'ki okumak nasip olmuş. Herkese tavsiye edebileceğim çok güzel bir kitap.
Zamanın Zeynebi
Zamanın ZeynebiSabiha Ateş Alpat · Beka Yayınları · 2000845 okunma
365 syf.
10/10 puan verdi
Okuyup okuyabileceğim en güzel en faydalı, tesirli eserlerden biriydi benim için . Müslüman bir kadının asra ve asrın için de nasıl yaşaması ve direnmesi konusu İslami kimliğimizin hayatın her yerin de, her koşulun da kendimizi ve İnancımızı ayakta tutmamız için çok eğitici ve bilgili bir içeriğe sahip . RABBİM Vesile olandan ebeden razı olsun . Alıp okumanızı şiddetle tavsiye ederim .
Müslüman Kadının Davası Tevhid
Müslüman Kadının Davası TevhidSabiha Ateş Alpat · Beka Yayınları · 2017107 okunma