9.3/10
32 Kişi
100
Okunma
9
Beğeni
2.390
Görüntülenme

Sabit Kalfagil Gönderileri

Sabit Kalfagil kitaplarını, Sabit Kalfagil sözleri ve alıntılarını, Sabit Kalfagil yazarlarını, Sabit Kalfagil yorumları ve incelemelerini 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
fotoğraf bakın ben ne gördüm demektir
Sayfa 8 - İlke kitapKitabı okudu
Çektiğiniz fotoğrafa tarafsız bir gözle bakmak veya daha iyisi bir başkasına göstermektir. Ona fotoğrafta ne gördüğünü sorun, sizin gördüklerinizle örtüşüyor mu ona bakın. Sizin görmüş olmanız önemli değildir çünkü fotoğraf başkaları için çekilir.
Sayfa 8 - İlke kitapKitabı okudu
Reklam
Çok etkileyici nice sahneler vardır ki; bunların sineması çekilir Ama fotoğrafı çekilmez. Nice fotoğraflar vardır ki; sinemadan daha etkilidir. Nice etkili sahne vardır ki; o da ancak edebiyatın gücü ile ifade edilebilir. Bu yüzden farklı sanat dallari vardır.
Sayfa 9 - İlke kitapKitabı okudu
acemi bir fotoğrafçı istese de zaman içinde izlenen olayın sadece o adada zihninde canlandıramaz. Bu ancak deneyimle kazanılır. Biz fotoğrafçılar buna, kendi aramızda sahneye fotoğrafça bakmak deriz.
Sayfa 9 - İlke kitapKitabı okudu
fotoğraf çeken kişi, sahneye tek gözle bakarak derinlik izlenimine yok etmeye çalışsa da; beyin alışkanlıkla 10.01 miktar derinlikli olarak algılar. Oysa fotoğraf yamyassı, iki boyutlu dur
Sayfa 9 - İlke kitapKitabı okudu
İnsan iki gözle bakar ve üç boyutlu görür. Derinlik boyutu da anlamaya yardım eder. oysa fotoğrafta derinlik ve zaman boyutu yoktur ve sadece bir noktadan bakma şansımız vardır. Bu kısıtlamalar bir fotoğrafın, anlaşılır olmasına daha da azaltır.
Sayfa 9 - İlke kitapKitabı okudu
Reklam
31 öğeden 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.