Sadettin Tuncay

Sadettin Tuncay

Yazar
9.0/10
21 Kişi
·
46
Okunma
·
1
Beğeni
·
353
Gösterim
İlmiyle bizlere şah damarımızdan bile daha yakın olan Rabbimiz, şüphesiz gönlümüzün ihtiyaçlarını en iyi bilendir.
"Nasipten öte yol yok. Nasipse tüm yollar sana açılır. Nasip değilse bir adım bile gidemezsin"
Sabret! Ümitsizlikten sonra nice ümitler var...
karanlığın ardında nice güneşler var!
Sadettin Tuncay
Sayfa 56 - Flora
"Saatlerce oturup daha önce binlerce defa konuştuğunuz konular hakkında tekrar tekrar konuşabildiğiniz kişi gerçek dostunuzdur"
Sırların gönülde gizli kalırsa o muradın çabucak hasıl olur.
(Mesnevî,1/0175)
148 syf.
·2 günde·Puan vermedi
SABIR-Sadettin TUNCAY
“Sabır, güzel hayallerle tatlılaşır. Çünkü her şeyden evvel içinde bulunduğun sıkıntıdan kurtulma hayaline düşersin. O kurtuluş ümidi, içteki imandan gelir. Bundan dolayıdır ki, sabrı olmayanın imanı da yoktur. “
Adından da anlaşıldığı gibi sabrın ne kadar önemli olduğunu anlatan mesneviden, Kur’an’dan, Divan-ı Kebir’den sözler mevcut. Çeşitli deneme yazılarıyla olaylar anlatılıyor ve sabrın ne kadar önemli olduğu hakkında destekleyen birçok hadisler mevcut.
Yazarımızın kalemi oldukça akıcı ve sade, bir günde bitirebileceğiniz fakat hayatın her anında mutlaka yanınızda olması gereken bir kitap. Tasavvuf severler mutlaka bu kitabı okumalı..
148 syf.
·8 günde·Beğendi·10/10
Günlük hayattan bilgilerle karşılacağınız için kendinizden önemli bir parça bulacağınızı ve türlü imtihanlarla dolu dünya yolculuğunda samimi bir yol arkadaşı olmasını ümit ediyorum. Sabır kitabı, karanlıklarla karşılacak olan okuyucusuna ışık olur, nefes aldırır, umut aşırlar ve Rabbini hatırlatır.
148 syf.
·2 günde·Beğendi·Puan vermedi
Akıcı bir dilde yazılmış , herkesin okuyacağı bir kitap. İçerdiği konular, anlattıkları günlük hayatımızıda karşımıza çıkan şeyler ve karşılaştığımız şeyleri daha güzel bir şekilde anlamamıza , düşünmemize yarar sağlayacak güzel bir kitap.
Nerden okuyacagim ulasamiyorum kitapa.Bana yardimci olun lutfen okuyamiyorum cok istiyorum okumak yardimci olursaniz cok sevinirim ama kayit oldum bulamiyorum simdi nereden okuyacagimi bilemiyorum
148 syf.
·6 günde·Beğendi·8/10
Bu kitabi alirken hem ön yargılı hemde meraklıydım. Kitabi okumaya başlayınca ön yargılarım devam etti. Cunku buna benzer çok kitap okudum ve azını begendim. Sayfalar ilerleyince beni etkisi altina aldi bazi cumleleri bildigim halde kuramadigim sanki birisi bana söyleyince idrak edecegim ve etkilenecegim cümlelerdi . Mesela bu kitapta geçen ve gerçekten etkilendigim tamam iste bu , bu cümleyi kendime söylemeliyim dediğim " Senden gelen her şeye gönlümün razı olması için bana yardım et. Şüphesiz sen kullarına zulmetmezsin. " Başimiza güzel şeyler gelince şükrediyoruz ya kötü bir şeyle karşılaşınca???

Yazarın biyografisi

Adı:
Sadettin Tuncay
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 46 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 48 okur okuyacak.