Sadun Altuna

Sadun Altuna

Yazar
8.5/10
6 Kişi
·
12
Okunma
·
0
Beğeni
·
240
Gösterim
"Hep dediğim gibi, hata yapmak diye bişey yoktur. Sadece mutlu küçük kazalar vardır..."
-Ressam Bob Ross
27 Şubat Dünya Ressamlar Günü Kutlu Olsun.
X. Leo şöyle der:
"Bu adamın her işi yarıda bıraktığına şaşmamak lazım. Çünkü eline daha fırçayı almadan, resmin bittikten sonra nasıl parlatılabileceğini düşünüyor. Yani, işe başından değil, sonundan başlıyor."Leonardo da Vinci
"Birbirleriyle tartisan, hatta kavga eden bir sürü renk.Ama her birinin ruhu ayri ayri incelenince, aslinda cok iyi anlastiklari görülür, iste bu renklerin birbirleriyle olan baglari, gercek resim dedigimiz seyi meydana getirmektedir."
280 syf.
·5 günde·7/10
Güzel bir kitap, ünlü ressamları ve eserlerini ana hatlarıyla gayet güzel anlatıyor. Eğer ressamlara ilginiz varsa hevesle okursunuz. Benim muzdarip olduğum nokta ise Caravaggio, Vermeer, Van Eych yada Jacques David Louis gibi dehaların kitapta kendine yer bulamamasına karşın Lautrech, Cezanne gibi vasat ressamlara yer verilmesi oldu. İzlenimcilere verilen yerin klasik ressamlardan fazla olması gerçekten şaşırtıcı.

Kısaca okuyabilirsiniz, güzel hazırlanmış bir kitap ama beklentiniz klasik ressamlar ise arada sizi hayal kırıklığına uğratıp, kızdırabilir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Sadun Altuna
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 12 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 17 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.