Şahin Erkoçak

Şahin Erkoçak

Çizer
8.7/10
18 Kişi
·
Okunma
·
0
Beğeni
·
1
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
96 syf.
·Puan vermedi
Aya Yolculuk

Kitap bir grubun Ay'a gönderilecek olan bir mermi için yaptıkları hazırlıkları ve yaşadıkları heycanı konu alıyor. 

Grubun başı Barbicane, başlıyor Ay'a mermiyi göndermek için kollarını sıvamaya...Acaba gönderebilecek mi?

Tabi bu durum karşısında sürekli rekabet halinde olduğu Yüzbaşı Nicholl hiç rahat durur mu? O da artık "O mermi Ay'a gitmeyecek" diye halkı kışkırtıp galeyana getirmeye çalışıyor.

Aya mermi gider mi gitmez mi sorusunun yörüngesinde kitap sürükleyici bir şekilde ilerliyor.
"Madem öyle Nicholl, o zaman Ay'a sen de bizimle gel de, mermi gider mi gitmez mi gör kendi gözlerinle." Bundan sonra artık Ay'a yolculuk başlasın. Bakalım Nicholl görebilecek mi?

Kitap Ay'a insan gönderilmeden daha önce yazılmış. Bilinmez belki ama Neil Armstrong'a Ay'a gitme fikrini bu kitap aşılamış olabilir. Kim bilir?

Sözün kısası yazarın kusursuz bir bilim kurguyla okuyucuyu başbaşa bıraktığını düşünüyorum; hayal dünyası çok geniş. Okuyun şahane bir bilim kurgu mahrum kalmayın derim. Esenlikle...
96 syf.
·10/10
19. yüzyılda, adeta bir zaman makinesi ile bugünümüzü ziyaret etmiş de o zamana dönüp gördüklerini yazmış gibi, inanılmaz bir dehaya sahiptir Jules Verne. Benim de çocukluğum, bu kitabı okuyup da gökyüzüne dalıp gitmem, kendi hayal gücümün sınırlarında dolaşarak, o uzay gemisinde hayatta kalmak için mücadele etme hissini yaşamamdır kendisi. Gelecekte seçeceğim alanın ilk tohumlarını güçlü kalemi ile beynime atmıştır. Okunmalıdır.