Sahire Arslan

Sahire Arslan

Çevirmen
9.2/10
10 Kişi
·
17
Okunma
·
0
Beğeni
·
3
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Yaklaşan fuar için çocuklara hangi kitabı alabilirim derken gözüme çarptı, "Elma Şekerleri" sınıfım ile en çok sevdiğimiz kitabımız. Kitap köşesinde, diğer kitapların altında kaldığı zaman tutup en üste koyuyorlar ki, böylece "Hangi kitabı okuyalım bugün?" diye sorduğum zaman hemen bulup bana getirebilsinler :). Tabi bu şekilde defalarca okumam ile benimde en sevdiğim çocuk kitabı olması durumu var.
Favori kısmımız su aygrının ormanda gezinirken söylediği şarkı. "Su aygırı olmak istemiyorum yo yo yo". Her seferinde rap söylüyormuş gibi bir durum olsa da, gülerken sandalyeden düşüyorlar :). Onları öyle görünce ben de az keyif almıyorum tabi.
Minik öğrencimin "Öğretmenim sen hikâyeden daha komiksin" sözü için daha çok kere bu kitabı okuyacakmışım gibi hissediyorum. Sensin komik çocuk.
Herhangi bir çocuğa kitap okumayı deneyin, gerçekten çok eğlenceli :). Ama önce okuyacağınız kitabı kendiniz gözden geçirmenizde fayda var çünkü bazı hikâyeler onlar için çıkartılmışsa da, uygun olmuyorlar.
"Elma Şekerleri"m ve ben en sevdiğimiz kitabı çocuklar için tavsiye ediyoruz.
31 syf.
·1 günde
Yine görseller ile harika bir kitap. Hele o mirketler çok sevimli :) Fiiller ve hareketleri anlatmış olmaları ise takdir edilesi bir davranış. Kitabı çok sevdim.
31 syf.
·Beğendi·9/10
Çocuğumun Kitaplığından
Mutlu Su Aygırı


Hiç de mutlu olmayan suaygırı,sürekli su da yatıp debelenmekten çok sıkılmıştır.Artık suaygırı da olmak istemediği için  arkadaşlarının yanından ayrılmaya karar verir.Yürürken de bir şarkı söylemeye başlar.
"Suaygırı olmak istemiyorum.Yo! Yo! Yo!
Zebra ya da bufalo lo lo lo,
Ağaçta şarkı söyleyen maymuuun
Suaygırı yerine maymuuun olsam."
Sonra bir maymun la karşılaşır.Maymuna özenerek ağaca tırmanır ama ağaç suaygırını taşımaz ve kırılır.Derken kuyruksüren ve kartala da özenir.Lakin onlar gibi de davrandığımda yine zarar görür.En sonunda bir keçiyi,timsaha av olmaktan kurtarır. Ve keçi, suaygırının ne kadar cesaretli olduğunu, büyük olduğunu,çok şanslı olduğunu söyleyince sevinerek arkadaşların yanına döner.Artık çok mutludur.
Bizimki aldığım günden beri elinden bırakmıyor.Masal da bile "suagı anlat"diyor.İçindeki yazılar 2,5 yaş için biraz fazla ama resimler çok güzel onlara bakarak,kısaltarak okuyorum.Hele o şarkı kısımlarını hepimiz çok sevdik.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 17 okur okudu.
  • 7 okur okuyacak.