Said Sözühikmet

Said Sözühikmet

Yazar
5.6/10
14 Kişi
·
52
Okunma
·
1
Beğeni
·
66
Gösterim
Adı:
Said Sözühikmet
Unvan:
Yaşam Koçu, Yazar
Korkuya zemin hazırlayan hastalıklardan biri de bencilliktir. Böyle karaktere sahip olan kişi paylaşmayı sevmez. Bu nedenle sahip olduğu şeyleri kaybetmeye tahammül edemez.
Korkuları yenebilmek için paylaşma duygusunu güçlendirmek gerekir.
250 syf.
Hemen hemen herkesin bildiği, günlük hayatta yapılması gereken motive edici davranışlar ve sözlerin olduğu Bi kitap. Güzel sıkılmadan okuyabilirsiniz ben beğendim kitabı. Kişisel gelişim kitaplarına başlicaksanız ilk bu kitapdan başlayabilirsiniz.. Çok fazla iyi yorum yapılmamış ama her kişisel gelişim kitabının insana kazandıracağı bilgiler var diye düşünüyorum. Şimdiden iyi okumalar..


Alıntı
İnsan da meselelere at gözlüğüyle değil, at gözüyle bakmalı. Sayfa 46 ~
250 syf.
·1 günde
Aslında kitaptakiler çoğumuzun bildiği şeyler diyebilirim. Kişisel gelişim kitabından beklenilen cümleler. Bazı yerlerde kendini tekrarlamış. Oraların olması okumayı sıkıyor. Çok keyif alarak okuduğum bir eser olmadı açıkçası. Ama okumayın da diyemem. Akıcı bir dile sahip, çabuk okuyup bitireceksiniz. Dediğim gibi bazı yerlerde kendini tekrarlaması hariç okuyup geçeceğiniz bir kitap. İyi okumalar dilerim...
#İnsan meselelere at gözlüğüyle değil, at gözüyle bakmalı.
#Bu zamanda doğrular yanlış, yanlışlar doğru olmuş.
250 syf.
·2 günde
Aslında kısmen umutla aldığım, alanında en iyi sayılabilecek kitaplardan olduğunu düşündüğüm bir kitaptı. Ancak ne yazık ki öyle olmadı, içinde yer alan ve herkesin ihtiyaç duyabileceği başlıklar sıradan, genel geçer bir kalemle yazılmış. Anlam katan, motive eden, iyi gelen, yara saran bir yanı ne yazık ki yok. Ancak merak ettiğim, indirimden aldığım için de okuma şansı yakaladığım bu kitaptan çok daha iyileri olduğunu da belirtmek gerekir.
250 syf.
·5/10
Boş vaktiniz varsa okuyun zararı olmaz. Hepimizin bildiklerinin kitap haline getirilmiş hali. Dağarcığımıza yeni bir şey katmıyor yani, malumun tekrarı.
250 syf.
·Beğendi·10/10
İnsanoğlu şu hayatta neden var? Ne için bu dünyada?
Bu dünyada ki görevleri ne?
Kötü bi durumda ne yapmalı? Şükür sebebi birçok şeyin farkında mı? gibi birçok soru ile muhattabız bu hayatta bu soruların ve daha birçok soruların cevaplarını bulacağınız harika bi kitap ben cok beğendim ki..
Hergüne bismillah deyip derin derin nefesler alarak başlamalı..
Hemen yataktan kalkmadan önce çakralar açılmalı esneme hareketleri yapılmalı..
Sağlıklı bir beden için güzel bi kahvaltı ile ödül vermeli sonra güne devam etmeli..
Önce kendini mutlu etmesini bilmeli sonra zaten sen mutlu isen neşen ve enerjin yayılır etrafa..Karşındakini anlamak için empati yapmalı..
Yaratılanı sevmeli yaradan ötürü anlayışına sahip olmalı..

Yazarın biyografisi

Adı:
Said Sözühikmet
Unvan:
Yaşam Koçu, Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 52 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 10 okur okuyacak.