Sakıp Murat Yalçın

Sakıp Murat Yalçın

Çevirmen
8.5/10
217 Kişi
·
110
Okunma
·
0
Beğeni
·
25
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
312 syf.
·9/10
Okuduğum en nadide ve güzel kitaplardan bir tanesiydi. Adı gibi gerçekten de müstehcen içerikler var kitapta. Ben fazla takılmadım.
Hayatın bize getirdikleri ve hayattan bizden aldıklarına güzel bir örnek.
Çok beğendim bu kitabı ben.
Anne ve babası ayrılmış, annesinin pisikolojik sorunları olan,okulu hiç sevmeyen eşcinsel bir çocuğun hayat hikayesi. Eşcinsel değilseniz bu kitabı okumayın derim. Ergenler hiç okumasın psikoseksüel gelişimleri için iyi olmayacağını düşünüyorum.
448 syf.
·17 günde·Beğendi·10/10
Kitabı beğenmemek mümkün değil ,yazarın oyle guzel bir dili gerçekle kopmayan anlatımı varki çoook guzel okuduğunuzda ne demek istediğimi anlayacaksiniz.Birinci kitap çok güzeldi buda aynı kalite ve güzellikte kitabın yazarini ve çevirmenini tebrik ederim
192 syf.
·10/10
Polisiye tutkusu varsa işin içinde Sherlock olmazsa olmazlardandır. Serinin ilk kitabında Doktor Watson'la yolları kesişen Sherlock Holmes, aynı daire içerisinde başlayan ev arkadaşlığını kısa zamanda iş arkadaşlığına dönüştürecektir. Kendini karmaşık bir cinayetin içinde bulan Watson, her geçen gün Sherlock hakkında bir şey öğrenir ve onun bilgi dağarcığının bu kadar geniş olmasına çok şaşırır. En önemlisi de olay mahalline girdiği andan itibaren hiçbir ayrıntıyı atlamamak adına ince ince çalışan Sherlock, zekasını deneyimleriyle birleştirerek kimsenin farkedemediği detayları ortaya çıkaracaktır. Suç ayrıntıda gizlidir ve Sherlock çok dikkatli bir dedektiftir. Tümdengelim üzerine yazdığı makalede belirttiği gibi, insanlar bir olayı duyduklarında sonucu hakkında fikir üretebilirken, sonucunu bildikleri bir olayın gerçekleşme evresi üzerine pek az fikir sahibi olurlar. Ama Holmes bunu çok iyi yapan biri ve cinayetin işlenmesi üzerine teorileri zihninde kolaylıkla oluşturmuştur.
Olayın sonunda dava başarılı bir şekilde çözülür ama ödülleri hep Scotland Yard görevlileri alır. Ta ki Doktor Watson tüm bu yaşananları kaleme almaya başlayana dek. Artık herkes Sherlock Holmes ismini tanıyacaktır!
192 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Polisiye tarzında kitaplar seviyorsanız kesinlikle okumalısınız.Benim Sherlock Holmes serisinden okuduğum ilk kitaptı.Bu kitabın özelliği Sherlock ve Dr.Watson'un tanışmalarıydı.Kitabın ilk bölümü bunun için ayrılmış diyebilirim.İkinci kısımda olay çözümlenmesine geçiliyordu.Sherlock Holmes 'un zekasına , olayı çözüm biçime hayran kalacaksınız.Ben de kendimi olayın içindeymiş gibi hissettim.Bir çırpıda okunabilecek nitelikte bir kitap.İyi okumalar
192 syf.
·1 günde·8/10
Kitap iki ana bölümden oluşup toplam on dört ara bölümden oluşuyor. Kitabın karakterlerinden Sherlock Holmes'in okurlarla tanıştığı ilk roman olma özelliğini taşıyan Sır Perdesi Aralanıyor-Kızıl Dosya kitabı bir solukta bitebilecek romanlar arasındadır. Aynı zamanda bu roman danışma dedektifi olan Holmes'in, doktor arkadaşı olan Watson ile tanıştığı ilk roman olabilme özelliğini taşıdığı için daha bir önemle okuduğum kitaptı diyebilirim. Bu romanda ilk iki bölüm Watson'un ev arkadaşı olan Holmes'i çözümlemesine ayrılmıştır. Asıl konu üçüncü bölüm olan Laurıston Bahçesi'nin Gizemi ile başlıyor. Tam da bu esna da Holmes keskin zekası ve kendince mantıklı akıl yürütmeleriyle okuyucuyu hayrete düşürmeye başlıyor. Bu akıl almaz karakterin cinayet üzerindeki araştırmalarını büyük incelikle ele alışı sizi etkileyecek. Bu seri kitabına hayran kalacaksınız. Yazar karakterleri özellikle de Holmes karakterini akıl almaz derece de gerçekçi bir biçimde işlemiş. Kitabın son sayfasına kadar ben de adeta Holmes ve Watson ile olayların merkezinde hissettim kendimi. Polisiye tarzındaki hikayeleri seviyorsanız okumalısınız.
192 syf.
·6 günde·6/10
Serinin okuduğum ilk kitabı. Öyle aşırı bir hayranlık uyandırmadı ama fena da değildi. Okunabilir yani. Yapmış olduğum 15 saat yolculukda iyi bir yol arkadaşı oldu.
448 syf.
·4 günde·4/10
Çevresindeki tüm kabileleri toplanmaya davet etti Cengiz Han.Gönüllü olmayanlarda askerlerimi beklesinler demişti.isteyen istemeyen tüm kabilelerle büyük bir ordu kuruyor.Son derece meşakkatli bir çöl yolculuğundan sonra nihayet kumlu bölge bitiyor,dar geçitlerin ardında çok iyi korunan yüksek surlarla kaplı jinler'in ülkesine varıyor.Biri surları aşma diğeri şehrini korumak isteyen iki ordunun taktiksel mücadelesini anlatıyor bu kitap.Tarihi kitapları severim kaynaklarda göstermiş yazarımız yine de kitap biraz uzadı sanki.
192 syf.
·2 günde·9/10
Kesinlikle okunmaya değer bir kitap. Anlatılan hikayedeki mantık örgüsü çok iyi. Zaman zaman ipuçlarını takip ederken sayfaları hızla karıştırırken buldum kendimi. Kahramanlarımız Sherlock Holmes ve kadim dostu Dr. Watson'un tanışma hikayelerini okumak da ayrı bir keyifti benim için.
192 syf.
·8 günde·Beğendi·Puan vermedi
Bi arkadasimin tavsiye ettigi sherlock holmes filmiyle tanidigim bu muhtesem dedektif `in kitap serisinin oldugunu ogrenmem uzun surmedi. Hatta abdulhamit in cok sevdigi bir seri oldugunu hatta yazardan imzali kitabinin oldugunu da ahmet umit in elveda guzel vatanim isimli kitabindan ogrendim. Serinin ilk kitabi olan kizil dosya bir cinayeti aydinlatan sherlock holmes ve bu kitapta tanistigi arkadasi dr whatson in heyecanli seruvenini anlatiyor...

Yazarın biyografisi

Adı:
Sakıp Murat Yalçın

Yazar istatistikleri

  • 110 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 106 okur okuyacak.
  • 5 okur yarım bıraktı.