Salih Seçkin Sevinç

Salih Seçkin Sevinç

Yazar
8.6/10
18 Kişi
·
33
Okunma
·
4
Beğeni
·
238
Gösterim
Adı:
Salih Seçkin Sevinç
Unvan:
Girişimci, Yazar
''Social Media for Real!'' Yazarı, Girişimci, Pazarlama adamı. Ünlü Türk yemekleri Harbiyiyorum.com. blogunun sahibi. Resim koleksiyoncusu. Dijital Ajans "DahaBaska" nın kurucu ortağı. Konuşmacı, Eğitmen. Story Teller, Altın Örümcek Web Ödülleri Jürisi.
... babamın doğumu dedemin içinde hayatında ilk kez hissettiği bir duyguyu uyandırmış: Beka. Dedem bu duyguyu yıllar sonra babama , “ Senin Doğumundan sonra artık rahatlıkla ölebilirdim,” gibi bir hissiyat olarak açıklamış.
"Evet, biz üç tarafı denizlerle kaplı bir döner ülkesiyiz. Her gün gördüğümüz döner sayısı muhtemelen akrabalarımızı gördüğümüz sayıdan fazla."
Bu yazıyı Okuyorsan ve yolunu kaybetmiş bir haldeysen şunu bilmeni isterim ki benim şu anda yaptığım ama bugünden itibaren bıraktığım,hayatının merkezinde olması gereken yegane unsur ; yazmak ! Bunu asla aklından çıkarma.
“Müjdemi isterim!” diye bağırmış Takashi San.”Savaş bitti!” Biz kaZandık. Yunan’ı en son İzmir’den denize döktük. İtalyanlar doğudan defoldu gitti. Fransızlar desen ,İlk onlar siktirip gitti zaten. Kaçarken asker şapkaları boğulmuş ve götlerine sokulmuş şekildeydi. Arkalarına dahi bakmadılar.İngilizler biraz direndi ama baktılar ki yunan daha fazla dayanamıyor onlar da bari padişahı yanımızda götürelim ileride belki pazarlık vesilesi olur diye düşünerek topukladılar. Miralay Mustafa Kemal Paşa gerçekten büyük adam vesselam. O ve yaverleri Bunca yoklukta tarih kitaplarında her zaman anlatılacak insan üstü bir başarı gösterdiler . Maşallah bre!!
“Derin’le okuldan sonra bir-iki kez daha görüştük. Yani tam tamına iki kez aslında. İki yılda birer kez.” dedi ve ekledi: “Kulağa tuhaf gelebilir ama her görüşmemde aslında ona olan aşkımın gerçek olmadığını idrak ettim. Araya giren yıllarla beraber ondan gittikçe uzaklaşmaya başladığımı, aslında ona hissettiğim duyguların çok daha taşkın bir hissedişin sadece bir cüzü olduğunu farkettim.”
Kendi yaşadığım şey her ne kadar rüyalar aleminde bir süreçmiş gibi olsa da neticede benim için kafama atılan bir taş kadar gerçek ve can acıtıcıydı.
"Zaten Karadeniz pidesinin en hakikisi de peynirli olanıdır. Ayrıca yuvarlak olanıdır. Ayrıca yumurtalı olanıdır. Ayrıca kenarları yanmamış olanıdır. Üzerine bir de Trabzon'dan gelen halis muhlis tereyağı ilave ettirdiniz mi diliniz, damağınız bayram eder."
"Amerikalı için Big Mac ne kadar vazgeçilmezse bizim için de lahmacun o kadar vazgeçilmez sayın okur. Bu yüzden bir 'Lahmacun Cenneti' olan kafası karışık ülkemde lezzetli lahmacun bulmak da hayli o kadar zor."
368 syf.
·8 günde·6/10
İncelemelere uzun bir süre ara veren ben yine karşınızdayım. Genelde pek bilinmedik kitapları incelemeyi, yorumlamayı ve iyisiyle kötüsüyle konuşmayı seviyorum. Abdüluver'ın Tuhaf Seyahatleri de öyle bir kitap.

Kitapla tanışmamız bir markette gerçekleşti. Uygun bir fiyata raflarda alıcısını bekliyordu. Duygulandım, hüzünlendim ve elime aldım. Kapağı garip ve ilgi çekiciydi. İsmi ise enteresandı! Ölüm Yolcusu filan sen hayırdır! dedim. Aksiyon, macera o tarz şeyler bekliyordum açıkçası çünkü kapakta kocaman bir samuray vardı.

İlk bölümleri kurtuluş savaşının olduğu yılları anlatıyordu yine heyecan dorukta evet savaşı bekliyorum...

Bölümler geçiyor yavaş yavaş alışıyoruz ve bir japon abiyle tanışıyoruz sanırım her şey şimdi gerçekleşecek diyorum...

Fakat adam harakiri yapıyor ve mefta oluyor.

Sonra bölümler, bölümler, sayfalar, sayfalar derken ilk yarıyı bitiriyorum. Düşüncelerim hala nötr. Bu kitap için hala umut var diye geçiriyorum fakat ikinci yarı beni kitaptan soğutuyor.

Eski akıcılık yok, konu istendiği gibi gitmiyor ve bol bol cinsellik, küfür katılmış. Kitabın ilk yarısındaki ana karakter tamamen değişmiş bir tip oluyor.

Eh sonrası malum artık zevkine değil bitmesine okuyorum, kitap sürünüyor bende sürünüyorum en nihayetinde ise bugün bitiriyorum.

Kısacası romanı pek sevemedim. Yazar bir şeyler denemek, yenilikler yapmak istemiş ama konuyu zannımca çok yanlış işlemiş sonu bir final gibi bile değildi.
368 syf.
·8 günde·Beğendi·10/10
Kitabın kapağına bakıp içerikle ilgili kendi kafasında düşünceler belirleyip , yazar ile örtüşmeyince de olmamış bu demek bana göre değil. İlk bölüm çok sevimli, yazarın ilk romanı olmasına rağmen akıcı ve eğlenceli bir dil ile yazılmış olan hikaye, ikinci bölümde adeta doktor whoya dönüşüyor .. Sosyal medyadan yazarın @harbiyiyorum sayfasını takip ettiğim kadarı ile gezip iyi yemekleri tanıtmaya çalışan bir kişi , bence ilginç bulup sayfasında anlatamadığı yerleri kitabında hikayeleştirerek anlatmış, keyifle, eğlenerek okudum, gezmeye deneyimlenmeye değer yeni yerleri ve enfes müzikleri listeledim, umarım devamı gelir... Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri
Asya
Asya Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri'ni inceledi.
368 syf.
·5/10
D&R 'da görüp merak ederek aldığım kitaplardan biriydi. Yaratıcılık elbette yazarlardan beklediğimiz şeylerden ama bu kitaptaki şey yaratıcılık değil. Saçmalamakla yaratıcılık arasında çok ince bir çizgi var o çizgiyi tutturabilirseniz Puslu Kıtalar Atlası oluyor tutturamazsanız da böyle bir kitap oluyor işte. 5 yıldızı yazarın en azından farklı bir şeyler yapmaya çalışmış olmasına veriyorum. Tavsiye edebileceğim bir kitap değil.
Mistral
Mistral Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri'ni inceledi.
Yazarın ilk romanıymış... Oldukça sürükleyci bir oluşum romanı olduğunu söyleyebilirim. Aynı zamanda post-modern bir havası da var. Hayal gücünün kuvveti güzel bir maceranın oluşmasını sağlamış. Oldukça merak uyandırıcı bir kitap. Öyle ki 2-3 günde bitti.
Bir de kitapta yer yer aralara serpiştirilmiş müzikler var. Hepsi de kitapla bütünlük oluşturuyor. Güzel bir okuma ortamı için iyi müzikler seçmiş.
Açıkçası ben beğendim. Sanırım bu kitabın devamı da gelecek. Yeni bir seri kitapla karşı karşıyayız anlaşılan. Umarım diğer kitaplar da böyle akıcı olur. Merakla bekliyorum. Ne okusam diye düşünenlere tavsiye ederim.
288 syf.
·49 günde·Beğendi·8/10
Kitap Salih Abi ve ekibinin uzun yıllara dayanan yeme içme serüvenlerinden oluşuyor. Türkiye'nin neredeyse tüm bölgelerinden mükemmel lezzet noktalarını ziyaret ederek, 1-2 sayfalık inceleme yazılarıyla bizlere lezzet konusunda yol gösteriyor. Çiğ Köfteci Ali Usta'dan, İmam Çağdaş'a kadar belki çoğumuzun bildiği lezzet noktalarının yanı sıra, kıyıda köşede kalmış salaş mekanlar da önemli yer tutuyor kitapta. (Karadeniz bölgesinden hiçbir gurme mekanın yer almaması şaşırtıcı bu arada.)

Hayal kırıklığına uğradığım tek nokta, harbiyiyorum blog sitesinde yer alan incelemelerin doğrudan kitaba aktarılması. En azından yeme içme kültürü, püf noktaları gibi bilgiler aktarılabilirdi.

Ayrıca kitabın basım kalitesi maalesef çok kötü. Daha ilk okumamda sayfalar kopmaya başladı. Sürekli el altında olacak, açıp bakılacak olan bir kitabın bu derece dayanıksız olması büyük sorun.

https://hizliresim.com/M19dm1
368 syf.
·7 günde·Puan vermedi
fantastik bi şeyler yazmaya çalışırken, tamamen deli saçmasına dönüşmüş kitap.halbuki isminden ve kitabın başlangıcından bayağı ümitlenmiştim. neyse bir iki güzel müzik öğrenip, bi kaç güzel satır altı çizmiş oldum Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri

Yazarın biyografisi

Adı:
Salih Seçkin Sevinç
Unvan:
Girişimci, Yazar
''Social Media for Real!'' Yazarı, Girişimci, Pazarlama adamı. Ünlü Türk yemekleri Harbiyiyorum.com. blogunun sahibi. Resim koleksiyoncusu. Dijital Ajans "DahaBaska" nın kurucu ortağı. Konuşmacı, Eğitmen. Story Teller, Altın Örümcek Web Ödülleri Jürisi.

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 33 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 31 okur okuyacak.