Sandy Kohen

Sandy Kohen

Çevirmen
7.2/10
9 Kişi
·
29
Okunma
·
0
Beğeni
·
21
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
192 syf.
kitap edebi bir dil ile biraz bebeğin gözünden biraz şiirsel ve metaforik olarak doğumdan 3 -4 yaşına kadarki süreci ele alıyor.
Tahir özakkaş in önerdiği listeden görmüştüm ve o yüzden almıştım ve bu kitap okuduktan sonra aynı yazarın Bir annenin doğuşu kitabını da okumaya karar verdim Bence her annenin ve psikolog ve terapisti arkadaşların okumasını tavsiye ederim.
192 syf.
·8/10 puan
Daniel N. Stern, “Bir Bebeğin Günlüğünde” joey adlı kurgusal bir bebek yaratarak, okuyucunun, Joey bebeğin büyümesine günbegün tanıklık etmesini sağlıyor.
Kitapta Joey’in duygularına, düşüncelerine, bütünleştirmelerine, ayrıştırmalarına, bir bebeğin hayatı nasıl anlamlandırdığına tanık oluyoruz.
Davranışlarımızın temellerinin nasıl oluştuğu, dünyadaki ilişkileri nasıl anlamlandırdığımız, anne ile bebeğin birlikte uyumlanma sürecinin, bebeğin duygusal anlamda sağlıklı büyümesinde ne kadar önemli rol oynadığı farklı bir yöntemle çok güzel anlatılmıştı.
Yazar bu kitabı oluştururken; kendi çocuklarından ve terapist olarak işbirliği yaptığı ebeveynlerin çocuklarından elde ettiği bilgilerden yararlanmış.
Ben kitabı severek okudum. Alanda çalışan bütün meslektaşlarıma, sağlıklı çocuk büyütmenin önemini kavramış annelere ve anne adaylarına tavsiye ederim.
192 syf.
·Beğendi·3/10 puan
Kitap maalesef akıcı değil. Çeviri kitaplarda bu problemle sıkça karşılaşıyoruz. Düşük cümleler okuyucuda dikkat dağınıklığına yol açmakta. Bebeklerle ilgili bilgi edinmek amaç ise bu kitap bu ihtiyacı tam olarak karşılamıyor. İçerikte yalnızca bebek gelişiminin bazı psikomotor becerilerine ve bilişsel becerilerine değiniyor. Bebeğin gelişim aşamalarını bir bebeğin günlük yaşamı üzerinden aktarmaya çalışsa da bence kitap yetersiz ve sıkıcı.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 29 okur okudu.
  • 33 okur okuyacak.