Sarah J. Harris

Sarah J. Harris

Yazar
7.7/10
22 Kişi
·
39
Okunma
·
0
Beğeni
·
99
Gösterim
Kimse dinlemiyor. Asla dinlemiyorlar. Sanki ben yokmuşum gibi davranıyorlar. Belki de parmak uçlarımın ardında eriyip hiçliğe dönüşmüşümdür.
Tabii ki annenin yerini dolduramazsın. İnsanların yerini eşyalar gibi dolduramazsın. Hayat böyle değil Jasper.Anlıyorsun değil mi?
464 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Ba-yıl-dım...
Evet kitaba tek kelimeyle bayıldım. Psikolojik polisiyede aradığım bir çok özellik var kitapta. Eşsiz bir konu, bir çok ters köşe, gizem, sürükleyicilik, katili tahmin edememe, sonraki hamleyi kestirememe...
Kitapta yok yok. Yüzleri tanıyamayan, sesleri renk olarak görebilen, annesi ölmüş ve babasıyla yaşayan bir çocuk. Bir cinayetin neden olduğu karmaşa ve her defasında şekil ve taraf değiştiren olay örgüsü. Çocukluk yıllarına dayanan travmaların, ilerki yaşlara olumsuz etkileri. Kuşlar, özellikle baştan sona kurgunun vazgeçilmezi papağanların hazin sonu. Son sayfalarda tahmin edilse de, başlarda şüphe edilemeyen katil. Kafası karışık bir çocuğun anlatımı ile yazarın daha da fazla kafa karıştıran kurgusu. Tek olmayan şey, kalın bir kitap olmasına rağmen yer verilmeyen gereksiz detaylar.
Kitabın konusuna ilişkin daha fazla yazmak istemiyorum. Bu kadarcık yeter. Eğer ki okumaya karar verirseniz, heyecanı ve sürprizi bozulsun istemiyorum. Özellikle bu tür kitaplarda kendim keşfetmek benim için en güzelidir. Arka kapak, önsöz falan hiç okumam. O yüzden kitap incelemesi yaparken de daima aynı hassasiyeti sizler için göstermeye çaba harcıyorum.
Psikolojik polisiye tarzında, zirveye oturttuğum kitaplar arasında olduğunu söyleyebilirim. En az benim kadar beğenmenizi umarak, türü sevenlere tavsiye ediyorum.
464 syf.
·4 günde·8/10
Sıkılacağımı düşünerek başlamıştım ancak o kadar akıcı gitti ki ..
Bir baba ve otizmin bir versiyonu olan oğul .Çocukta ayrıca yüz körlüğü var yanında insanların renklerini görebilme yeteneği.
Allah kimseye dermansız dert vermesin.Okurken zorluğun sadece binde birini hissediyorsunuz.
464 syf.
·21 günde·4/10
Daha önce Sinestezi hastalığı hakkında kitaplar okuduğum için bu kitaba merakla başladım. Fakat beklediğim gibi bir kitap değildi. Sinestezist bir çocuğun tanık olduğu bir cinayet çözülmeye çalışılıyor kitapta. Konu ilgi çekici fakat bence güzel işlenememişti. Artık bitsin diyerek elimde süründürdüm kitabı.10/4

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 39 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 24 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.