Sarah Rees Brennan

Sarah Rees Brennan

Yazar
7.9/10
38 Kişi
·
73
Okunma
·
0
Beğeni
·
718
Gösterim
Adı:
Sarah Rees Brennan
Unvan:
İrlandalı yazar
Doğum:
İrlanda, 21 Eylül 1983
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Kitap on bir paranormal hikaye içeriyor. İyi yazalar tarafından yazılmış hikayeler. Ancak benim etkileyici bulduğum tek hikaye 'Koruyucu Cin' isimli olanıydı. Okurken daha uzun olmasını bitmemesini diledim. Geri kalanların ortalama olduğunu düşünüyorum.
Magnus kim mi, o sadece büyücü değil! Brooklyn için çok önemli olsa da aslında yaşadığı yüzlerce yıl arasında en son denk geldiği Gölge Avcıları sanırım onun için daha iyisi olamazdı. Peru hikayesini çok merak etmiştim ama merak ettiğim gibi çıkmadı. Kitap çok iyiydi. Ragnor Fell'e hiç anlam veremedim. Gölge Avcıları'nın geçmişi hakkında bolca yeni bilgiler öğrendim. Magnus'a olan bakışım olumlu yandan elbette değişti. Daha sevdim diyebilirim. En sondaki sesli mesajlar kısmı çok eğlenceliydi. Bane'in vampirlerle hep garip bir ilişkisi olmuştur. Unutmadan yazayım. Magnus kıyafet seçimi için özel bir kitap çıkartılabilir. Aşk, ölüm, belirsizlik ve sonsuz gibi duran bir yaşamın hikayesi, kırıklıklarla dolu...
HIKAYELER-CASSANDRA CLARE

Cehennem Makineleri ve Ölümcül Oyuncaklar serisinden sonra yan kitap olan Gölge Avcısı Akademisi'nden hikayeler bitmiş bulunmakta. Kitap on hikayeden oluşuyor. Olaylar Cennet Ateşi kitabının sonundan başlıyor. Baş kahramanımız Simon Lewis. Bütün olaylar onun çevresinde gelişiyor. Yada ona anlatılıyor.

Kitabın en sevdiğim hikayesi Will Herondale'nin oğlunu okuduğum kısım. Gölge Avcısı dünyasına ait neredeyse her karakteri görüyoruz ve bu benim için inanılmaz güzeldi.

Kitabı CM & ÖO serilerinden sonra okumalısınız yoksa takip edemez anlayamazsınız benden söylemesi.

Kesinlikle tavsiye ettiğim bir kitaptır
Birbirinden farklı ve doğaüstü aşk hikayeleri.Ben okurken çok keyif aldım ve hiç sıkılmadım.Hatta bazıları ayrı kitap olsa onları da okumak isterdim.Doğaüstü hikayeleri sevenlere tavsiye ederim.
Kitap on bir paranormal hikaye içeriyor. İyi yazarlar tarafından yazılmış hikayeler. Okunabilir bir kitap olmasına rağmen büyük beklentiler içine girmeyin.
Cassandra'nın Cehennem Makineleri serisini okumuştum ve Magnus Bane karakteri favorilerimden olmuştu. Bane Günlükleri'ni görünce daha çok Magnus diye düşünerek kitaba atladım. Magnus'un hayatından kesitler bazen eğlenceli, bazen üzücü ve bazen de tehlikeliydi. Bane seven herkese tavsiye ederim.
Magnus Bane ile yaşam aynı onun kanından gelen güç gibi kendine çekiyor. Okudukça daha da seviyorsunuz karakteri bi de izlediyseniz diziyi -shadowhunters- harry in sesi kulaklarınızda ve mimiklerinin eşliğinde kitap su gibi akıp bitiyor. Beni en çok etkileyen Rapheal in düşündüğümden çok eğlenceli olması. Kendi içinde tutarlı ve de iyi biri. Kısaca sevdim ve inanıyorum siz de seviceksinizdir.
Bir aşkla yapıştığım bu kitap kendini bana sevdirdi. İtiraf etmeliyim ki Magnus'un önceki hayatı dikkatimi çekmekle beraber biraz önyargılı yaklaştığım bir konuydu. Zira kendisi zamanında Camille'e aşık olmuş bir büyücüydü ve benim onu tanıyışım Alec ile olmuştu. Bu yüzden Magnus'un geçmişinin ne kadarının iyiliklerle dolu olduğundan şüpheliydim. Kitaptan sıkılabileceğimi ve zaman zaman açıp okuyacağım bir kitap olarak kenarda kalacağını bile düşünmüştüm.
Oysa öyle olmadı. Magnus'un baş kahraman olarak yaşadığı çeşit çeşit maceralar içine çekiverdi ve elimden bırakamadım. Çok eğlenceli ve çerezlik giden bir kitaptı.
Tek sinir olduğum Magnus'un laf aralarında bahsettiği olayların kitapta geçen olaylardan ibaretmiş gibi olmasıydı.
Bunun dışında sosyal konularla içli dışlıydı ve bu güzel hissettirdi.
Alec ile olan anılarda ise sonsuza dek kalmak istedim. Ciddiyim. Biraz daha Malec'e ihtiyacım var!
(ama nerede...)
Cehennem Makineleri ve Ölümcül Oyuncaklar serisinden sonra yan kitap olan Bane Günlükleri de burada son buldu. Orjinal kitaplarda bile kendini ön plana çıkartmayı ve sevdirmeyi başarmış olan Magnus Bane ait bir kitabı da çok beğendim. Kitap 11 hikayeden oluşuyor ve geçmişten günümüze doğru geliyor. Edmund Herondale'nin hikayesi kesinlikle en etkileyici olanı. (Will Herondale'in babası)

Peru macerasını okuduk, Ragnor'u okuduk (hoş anlamadık :D), Raphael 'i okuduk. En önemlisi son kısım olan Magnus' un telefon mesajlarını okuduk - ki en eğlenceli kısımdı- Magnus'un aşklarını okuduk ve aşık olduk.
Gölge Avcıları hakkında daha çok şey öğrendik ve söylemem gerekir ki bazı kısımlarda onu hiç sevmedim.
Clary ve Jocelyn ile tanışma kısmını - bir efsanenin başlangıcı- gördüm.
En sevdiğim hikayesi Raphael'e yardım ettiği kısımdı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Sarah Rees Brennan
Unvan:
İrlandalı yazar
Doğum:
İrlanda, 21 Eylül 1983

Yazar istatistikleri

  • 73 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 189 okur okuyacak.
  • 6 okur yarım bıraktı.