Sarah Rees Brennan

Sarah Rees Brennan

Yazar
8.2/10
62 Kişi
·
129
Okunma
·
0
Beğeni
·
751
Gösterim
Adı:
Sarah Rees Brennan
Unvan:
İrlandalı yazar
Doğum:
İrlanda, 21 Eylül 1983
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
416 syf.
·7/10
Kitap on bir paranormal hikaye içeriyor. İyi yazalar tarafından yazılmış hikayeler. Ancak benim etkileyici bulduğum tek hikaye 'Koruyucu Cin' isimli olanıydı. Okurken daha uzun olmasını bitmemesini diledim. Geri kalanların ortalama olduğunu düşünüyorum.
763 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Kitap. Bitti. Hala son olan olayların şokunu atlatmamışken bir de serinin bitmiş olması beni mahvediyor.
Simon Lewis'i daha bir benimsediğim kitaptı. Elbette ki bu kitabı okumadan önce de Simon benim en sevdiğim vampirdi fakat şuan o bir gölge avcısı. Buraya çok zor şartlarla ve berbat tuvaletlerle idare etmeye çalışarak geldi. Eh, sümüksü duvarları olan zindanımsı odayı da unutmayalım tabi. Simon o odayla güzel bir bağ kurmuştu kendine. Ayrıca Isabelle ile arasındaki sorunlarını, Jon Cartwright ' ın ahmaklarını ve tabiki George'un koyun kırpma tekniklerini asla unutamam. Simon her ne kadar artık bir gölge avcısı olsa da, benim için daima Raziel'i dize getiren ve Asmodeus'a kafa tutan bir Gündüzyürüyen olarak kalacak :')

:')
581 syf.
·17 günde·Beğendi·10/10
Magnus, Magnus, Magnus... Seni Cassandra Clare'ın tüm serilerinde okuyorum. Kitap fuarında da birden kitabın önüme çıkınca alayım dedim. İyi ki de almışım. Okurken çok eğlendim. James ve Raphael de ayrı efsaneydi. Tabi Wİlliam'ın oğlundan ve 15 yaşında gözüken bir vampirden başka ne beklenir, değil mi? Ayrıca her ne kadar mükemmel olsan ve seni sevsem de bazı yerlerde Ragnor'a hak vermeden edemedim. Son olarak hayal gücümü nirvanaya taşıdığın ve bana Peru'yu sevdirdiğin için teşekkür ederim.
SON SAATLER' de görüşürüzzzzz.
581 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Bir büyük iblisin oğlu, gözlerinin irisleri kedi gibi dikey yarık şeklinde. Büyümesi bir noktada durmuş artık zamanda esir. Yüzyıllar sürecek bir hayatla lanetlenmiş.

İnsanlar kayan yıldızlar gibi hayatına şöyle bir dokunup geçiveriyor, aslında çok yalnız ama bunu bir an durup düşünmeye ve anlamaya dahi tahammülü yok. Kendi farkında olmasa da özü sevgi ve huzur arayışında.

Uzun hayatını çılgın eğlence ve daha çok eğlence ile dolduruyor. Parmaklarının ucunda mavi alevler, gökkuşağı renklerinde pantolon, yelek ceket gibi retina yakan kıyafetler alameti farikası.

Okurken çok eğlendim, biraz da Magnus için hüzünlendim.
582 syf.
·31 günde·9/10
Magnus kim mi, o sadece büyücü değil! Brooklyn için çok önemli olsa da aslında yaşadığı yüzlerce yıl arasında en son denk geldiği Gölge Avcıları sanırım onun için daha iyisi olamazdı. Peru hikayesini çok merak etmiştim ama merak ettiğim gibi çıkmadı. Kitap çok iyiydi. Ragnor Fell'e hiç anlam veremedim. Gölge Avcıları'nın geçmişi hakkında bolca yeni bilgiler öğrendim. Magnus'a olan bakışım olumlu yandan elbette değişti. Daha sevdim diyebilirim. En sondaki sesli mesajlar kısmı çok eğlenceliydi. Bane'in vampirlerle hep garip bir ilişkisi olmuştur. Unutmadan yazayım. Magnus kıyafet seçimi için özel bir kitap çıkartılabilir. Aşk, ölüm, belirsizlik ve sonsuz gibi duran bir yaşamın hikayesi, kırıklıklarla dolu...
763 syf.
·7048 günde·8/10
Daha önceden ölümcül oyuncaklar serisini okumuştum. Doğruyu söylemek gerekirse orada simon'ı çok sevmezdim.Can sıkıcı biri olduğunu düşürdüm clary peşinde dolaşan bir fare gibiydi benim için bu yüzden bu kitabı okumakta kararsızdım ve sonunda malec aşkına aldım kitabı ve simon'ı ilk defa anladım ve sevdim.Birini anlamak zordur kitap karakterlerini anlamak daha zor çünkü hem yazarı hemde tüm karakterleri birleştirip yeni biri olurlar.Kitap da en sevdim bölüm tabiki malec bölümü oldu küçük max,magnus ve alec bir aile olduğunu görmek sanki eski bir arkadaşını görmek gibi mutlu olduklarını bilmek mutluluk veriyor.
763 syf.
·Puan vermedi
HIKAYELER-CASSANDRA CLARE

Cehennem Makineleri ve Ölümcül Oyuncaklar serisinden sonra yan kitap olan Gölge Avcısı Akademisi'nden hikayeler bitmiş bulunmakta. Kitap on hikayeden oluşuyor. Olaylar Cennet Ateşi kitabının sonundan başlıyor. Baş kahramanımız Simon Lewis. Bütün olaylar onun çevresinde gelişiyor. Yada ona anlatılıyor.

Kitabın en sevdiğim hikayesi Will Herondale'nin oğlunu okuduğum kısım. Gölge Avcısı dünyasına ait neredeyse her karakteri görüyoruz ve bu benim için inanılmaz güzeldi.

Kitabı CM & ÖO serilerinden sonra okumalısınız yoksa takip edemez anlayamazsınız benden söylemesi.

Kesinlikle tavsiye ettiğim bir kitaptır
416 syf.
·15 günde·Beğendi·8/10
Birbirinden farklı ve doğaüstü aşk hikayeleri.Ben okurken çok keyif aldım ve hiç sıkılmadım.Hatta bazıları ayrı kitap olsa onları da okumak isterdim.Doğaüstü hikayeleri sevenlere tavsiye ederim.
416 syf.
Kitap on bir paranormal hikaye içeriyor. İyi yazarlar tarafından yazılmış hikayeler. Okunabilir bir kitap olmasına rağmen büyük beklentiler içine girmeyin.
581 syf.
·7 günde·9/10
Cassandra'nın Cehennem Makineleri serisini okumuştum ve Magnus Bane karakteri favorilerimden olmuştu. Bane Günlükleri'ni görünce daha çok Magnus diye düşünerek kitaba atladım. Magnus'un hayatından kesitler bazen eğlenceli, bazen üzücü ve bazen de tehlikeliydi. Bane seven herkese tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Sarah Rees Brennan
Unvan:
İrlandalı yazar
Doğum:
İrlanda, 21 Eylül 1983

Yazar istatistikleri

  • 129 okur okudu.
  • 7 okur okuyor.
  • 268 okur okuyacak.
  • 7 okur yarım bıraktı.