Sarit Yishai-Levi

Sarit Yishai-Levi

Yazar
9.4/10
5 Kişi
·
12
Okunma
·
0
Beğeni
·
577
Gösterim
"Elma ağacından incir ağacına zarar gelmez." Ama çürük bir elma incirin yanına düşerse onu da çürütür.
Aşk sadece kör değildir,aynı zamanda insanı kör de eder ,aşk büyük mutluluk getirebilir ama fekakete de yol açabilir.
Ayyy bi an hiç bitmeyecek sandım okurken hem bunaldım hem çok merak ettim. İlk 120 sayfası çok karışık kimin ne olduğu kim olduğu belli değildi sonrasında ise çok merak ederek okudum tabi okumanın uzun sürmesinin nedeni arada hastalanmış olmam oldu yoksa daha kısa sürede bitecek akıcı bi kitaptı. Savaş yaralanma aşk aldatma mutluluk her şey vardı ama en çok acı vardı. Güzel bi kitaptı
Yahudi geleneklerinden bahseden ilk sayfalarda biraz sıkıldıysam da sonrasında konu çok ilgi çekici hale gelmeye başladı. Safarad olan Ermoza ailesinin 3 kuşak öyküsü, bu ailenin Osmanlı yönetimi ve İngiliz işgali altında yaşadıkları, varlıktan yoksulluğa uzanan yol... Anlatım da sade ve akıcıydı.. Okunmasını tavsiye ederim..
Sevgisiz bir evlilikten dünyaya gelen Luna ailesindeki kadınların kaderini yaşar ve bir başkasını unutmaya çalışan bir adamın karısı olur. Sevgi duymadıgı ve sevgi görmediği bir evlilik içindeyken hastanede tanıdığı bir adama aşık olur. Tekerlekli sandalyeye mahkum olması aşklarını engellemez. Luna adamı ölene kadar değil öldükten sonra bilr sevmeye devam eder.

Yazarın biyografisi

Adı:
Sarit Yishai-Levi
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 12 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 13 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.