Şebnem Arslan

Şebnem Arslan

Çevirmen
8.8/10
6 Kişi
·
13
Okunma
·
1
Beğeni
·
22
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
223 syf.
·Puan vermedi
5 tl ye öylesine bir kitap sepetinden aldığım okuduktan sonra bu kadar az okunmasına şaşırdığım,sonrasında kuzenime ve arkadaşlarıma okutup hep beraber şaşırmaya devam ettiğimiz arada kitap muhabbeti yaparken “ne kitaptı ama ya bi günde bitirdim” gibi övgülerle süslediğimiz müthiş kitap hala neden bu kadar az okunmuş olmasına şaşırmaya devam ediyorum.
Kitabın kurgusu ve içinde ki dünya çok güzel okurken hiç sıkmıyor devamını merak ettiriyor hüzünlendiriyor, güldürüyor ,şaşırtıyor her şey var İçinde.Bu kadar güzel olduğu için mi keşfedilmedi acaba Özgür Ruh Fini
223 syf.
·Puan vermedi
Anlatımı çok basit olduğu için ve olay örgüsünde gereksiz fantastik ayrıntılara yer verildiği için sırf bitirmek için okuduğum bir kitap oldu aslında. Ama sonundaki yılların birikimi ihanetin ortaya çıkması küçük bir şaşkınlık yaratmadı diyemem.
Ah küçük kız , senin adın Fini ve bu savaşı kazanmak için elinden geleni yaptın.
223 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
AZICIK DA OLSA SPOİLER İÇERİR !!!

Kitabın arka kapağında dediği gibi özgürlük tutkusu hiç bu kadar çarpıcı anlatılmamıştı. Kitap ana karakter Fini'nin anlatımıyla distopik bir şekilde ilerliyor. İlk sayfalardan zaten kitabın beni çekececeğini anlamıştım. Fini'nin fabrikada köle gibi çalıştırılıyor olması, fabrikadaki yaşam koşullarını o kadar güzel betimlemelerle anlatılmıştı okurken hepsi kafamda canlandı ve bir film izler gibi okumaya devam ettim.

Hatta midesi biraz hassas olanları Fini'nin yaşadığı ve karşılaştığı zor durumlar etkileyebilir ki ben de etkilenmedim desem yalan olur. Okurken öyler üzüldüm ki Fini'ye, özgürlüğe kaçması, fabrikadan kurtulması sonra gri toprakları aşması için yaptığı fedakarlıkların tüm kalbimce başarılı olmasını istedim. Kaçarken onunla kaçıyor, saklanırken sanki onunla beraber saklanıyor ve yaşadıklarını hissediyordum.

Son 10 sayfanın gerçeği olduğu gibi çarpması gerçekten beni ters köşe yaptı hatta olamaz böyle olmamalıydı diye kabullenemedim ama yazar kalemini böyle uygun görmüş. Tıpkı kocaman bir taşın yüzünüze atılması gibi bir şey hissettim. Farklı bir tarz okumak, gizemli bir kaçış hikayesine ve bu kaçış hikayesinin de ayrı bir hikayesi olduğunu okumak isteyenlere öneririm :)
223 syf.
·9/10
Köleleştirmeyi reddeden insanların distopik ve biraz da fantastik hayatta kalış romanıydı. Konusu olsun anlatım tarzı olsun hem akıcı hemde etkileyici bir romandı. Çok begendim kısa ama etkileyici gerilim macera türünde kitap arıyorsanız önerdiğim bir kitap alın okuyun derim. Böyle güzel bir kitap nasıl bilinmez şaşırdım doğrusu.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 13 okur okudu.
  • 5 okur okuyacak.