Şebnem Özcan

Şebnem Özcan

Çevirmen
6.9/10
41 Kişi
·
108
Okunma
·
0
Beğeni
·
24
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
368 syf.
·3 günde·3/10
Mezun olduktan sonraki ilk iş deneyimim bir hafta içinde ( ki bu tahmin ettiğimden daha erken bi sure) elimde patladığı için hayatimi ve kariyerimi tam tezat yönde geliştirmeye karar verdim. Sabahlari kayip cocuklari bulan bir tv programi, öglenden sonrada Hint dizileri izleyip, Aşk temali kitaplar okuyacağim. Bu kitapta hedefimin ilk ayağıydı.
Kitabı okurken gerçekten çok sıkıldım. Kitap ana karakterin nikah masasinda ekilmesi ve dünyasinin başina yıkilmasiyla basliyor. Ve kendisi bir dügün organizasyoncusu. Siradan ve tahmin edilmesi kolay, tek düze ve "miyminti" bir kitap." Gerçek aşki buldugunu sanirken onla evlenmek uzereyken hooop meğer bu degilmiş megerse çocukluk arkadasimmis, ama hala aklim beni nikah masasinda birakan ilkte ama yanimdaki de cok guzel guluyor." kitabi. Günluk hayatimda da iki lafindan biri gelin çiçeği, düğün yemeğinin peçetesinin rengi olan insanlar canimi sıkıyor. Ne bileyim nikah masasinda ekilmek, 2o'lik dişinizin kafatasinizia dogru çikmaya çalışmasindan daha az acitiyordur muhtemelen.
Gelelim Novella sana;
Kitap elimde parçalandi.
Noktalama işaretlerinin kullanimi konusunda ilk okul çocugunun yeteneğini gözlemleyebilirsiniz.
Çok yazim yanlisi var.
Kitap kapagi tasarimi, icerikten bagimsiz, 2001 gelinlik kreasyonu katalogu gibi.
Baski hatasi ve harf eksiklikleri yoğun olarak gözlendi. Ben de Kpss' ye çalışmaya karar verdim.
368 syf.
·10/10
Kafa dağıtmalık bir kitap. Ben beğendim şahsen. Dakota adında bir kadın var. Annesi tarafından terk edilmiş, hem de düğününde... Bir düğün organizatörü ayrıca. Gazetede bir köşesi var.
Fazla bilgi vermek istemiyorum. İlginizi çektiyse alıp okuyabilirsiniz. Yazarın diğer kitabı 'Aşk Bir Masalmış' kitabını daha çok beğendim.
Fakat kitapta çok fazla yazım ve noktalama işareti var. İnsanın kafası karışıyor. Keşke bu hatalar olmasaydı.
336 syf.
·4 günde·6/10
Samantha Moon, 2 çocuk sahibi evli bir vampir. Geçirdiği talihsiz bir saldırı sonucu vampir olmuş yani son 6 yıldır.. Bu saldırı ona çok şeye mal olmuştu. Kitap akıcıydı ama benim beklentim çok yüksekti galiba bu yüzden sönük buldum. Aslında epey bir kitaptan oluşan seriymiş yine bilmeden aldım ama sonraki kitaplara merak hissi uyanmadı ve bu kitapla kalacağım seriye devam etmeyeceğim.
336 syf.
·Beğendi·9/10
Vampirlere farklı bir bakış açısı ile yazılmış oyle fantastik degil de polisiye katılmış.. kurtadamlar da aslında vampirlee gibi aynı zorluğu yaşayan canavarlar olduğu anlatılmış serileri var eğer alabilirsem okuyacağım
368 syf.
·3 günde·7/10
Ey Aşk, Evliliğe Hazır mısın? (Gerçek Aşkın Gidişatı Hiç Bir Zaman Pürüzsüz Değildir.)
Cindi Madsen
Kitabı unuttuğuma inanamıyorum. Ki öyle ilginç başlamıştı ki. Düğün günü bırakılan bir gelin ve onun trajedi öyküsü
Tabi bu kısımda oldukça sıkıcı
Ama Brendan geldiği an farklı boyuta geçiyor hikaye. Okunabilir ama ben beğenmedim ve duygudan yoksun buldum. Ve itiraf ediyorum kızımızın yazdığı evlilik ile ilgili köşe yazılarını atladım
Cıx cindi olmamış bu sanki...
336 syf.
·6/10
Uzun zamandır okuduğum en iyi vampir kitaplarından birisi.
Ayrıca diyalogları gerçekten keyifli ve kesinlikle zekice!
368 syf.
·Puan vermedi
Emekli ikramiyesinde gözü olduğunu düşündüğü karısını öldüren katil, ani bir kararla iki çocuğunun da canına kıyar. Hedefinde yıllar önce babasından ayrılıp başkası ile evlenen annesi vardır. Roman karakterlerinin fazlalığı ve kurgunun karmaşıklığı yorsa da, güzel bir kitap. Ayrıca pek bilgi sahibi olmadığım Amerika'daki yerli kültürü hakkındaki bilgiler kitaba renk katmış.
368 syf.
·5/10
Biraz aşk molası versem diyeniniz var mı? TV'de sık rastladığımız romatik-komedi filmleri gibi bir kitap bu. Düğün organizatörü kızımız Dakota'nın kendi düğününde ekilmesiyle başlıyor hikaye. Bir ara çok güldüm gerçekten.Öyle devam etsin isterdim ama etmedi. İndirimli denk gelirseniz, benim gibi, alabilirsiniz. Yalnız yayınevine biraz sitem etmek istiyorum buradan. O tırnak işaretlerinin hali nedir yahu? O kadar çok hatalı tırnak işareti vardı ki kim ne diyor, biri ne zaman konuşmaya başladı, nasıl okuyorum ben filan derken bir hal oldum :/
368 syf.
·6/10
Kitabın başlığını merak ederek aldığım ve alırken acaba hazır mıyız bu kitapla anlayabilir miyiz gerçekten diye saçma bir düşünceye kapıldığım kitap. Kitap için çok kötü demeyeceğim ama benim aradığım romantik - komedi bu değil. Ayrıca kitap başlığıyla çok alakasız kesinlikle. Hayatını düğün organizasyonu yapıp bunlarla ilgili köşe yazısı yazarak mükemmel düğün hakkında bilgiler vererek kazanan birinin düğününde terk edilmesini anlatmış. Kaldı ki evliliğe hazır olup olmadığını merak eden biri bu kitabı kesinlikle okumasın o kadar çok düğün detayı var ki insan okurken bile kaçmak istiyor. Yani terk eden nişanlısına da hak vermemek elde değil. Kısacası başlığıyla alakasız, beklenen romantik komedi tadını vermeyen ama sıkılıp atacak kadarda kötü olmayan bir kitap.
368 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Yazarın serisinin son kitabı ve ağzımızda güzel bir tat bırakarak bitti. Bir gazetede düğün köşesi yazan birinin kendi düğününde damadın kaçması gerçekten çok ironik bir olaydı. Birde sonradan gelip açıkladığı olaylarda şok geçirdim. Ama esas kızımızın hayatını düzenlemesi ve bu olayları aşması taktirlerimi topladı.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 108 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 29 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.