Sedef Ecer, İzzeddin Çalışlar

Sedef Ecer, İzzeddin Çalışlar

Çevirmen
9.0/10
22 Kişi
·
Okunma
·
0
Beğeni
·
13
Gösterim
Adı:
Sedef Ecer, İzzeddin Çalışlar
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
112 syf.
·9 günde·Beğendi·10/10
Ne kadar çocuk kitabı olarak dursada büyüklerin okuması gereken bir kitap çünkü gerçek anlamda çocukluğumuzda bırakmamamız gerekn ama orda bıraktığımız çok fazla şey var ve bu kitap bize bu eksiklerimizi çok açık bi şekilde hissettiriyor.
112 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Kitabı elinize alıp incelediğinizde fontları ve resimleri gördükten sonra sadece çocuklara hitap eden bir kitap gibi düşünüyorsunuz ama ifade edilen kavramlar ve ifade ediliş şekilleri sadece çocuk kitabı olmadığını gösteriyor. Özellikle kitabın önsözünü bir kaç kez okumanızı ve kitabı okurken neden yazar bu eseri koskoca bir adama adadığını aklınızdan çıkarmamanızı tavsiye ederim. "Bu koskoca adam herşeyi değerlendirebilir, çocuklar için yazılmış kitapları bile...". İtaat ettirmeye, rakamlara, daha fazlasını istemeye, kanıtlara ve mantığa, sıradanlaşmış bakış açısına inanan yetişkinlerin yerine sevgi, dostluk ve mutluluk duygularını çocuklarda ve çocukluğunu yitirmemiş yetişkinlerde bulan yazar, bu eser ile onları ödüllendirmektedir.

Yazar, kısır döngü halindeki uğraşlarıyla meşgul büyüklerin yalnız yaşam biçimlerini; gezegenlerde tek bir yetişkin yaşatması ile sembolize ederek eleştirmektedir. Bunun yanında dostluğun önemini gösteriyor, sorumluluk duygusunu yüceltiyor. Özellikle çok riskli bir durumun resminin diğerlerinden çok güzel olmasını sorumluluk duygusuna bağlayarak resmin güzelliği ile sorumluluğu somutlaştırması çok etkileyici bir anlatım olmuş.

Büyük küçük herkesin okuması gereken bir kitap.