Seden Kutlubay Koçer

Seden Kutlubay Koçer

Çevirmen
9.4/10
7 Kişi
·
19
Okunma
·
0
Beğeni
·
35
Gösterim
Adı:
Seden Kutlubay Koçer
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
513 syf.
·15 günde·9/10
Ilk defa bir diziyi analiz eden bir kitap okudum. Okumadan once bazi suphelerim olmustu o yuzden beklentiyi dusuk tuttum. Ama acik olayim: kitap cok iyi gercekten hic pisman olmadim. Diziyi tekrar izlemis kadar oldum ve kitabi okurken surekli "aa evet burada boyle olmustu, aa ben bunu fark etmemistim" falan diye tepkiler verdim. Kisacasi benden iyi not aldi bu kitap. Breaking bad fanlarina tavsiye ederim.
513 syf.
·Beğendi·10/10
Kitabı bu kadar uzun sürede bitirdim çünkü : Bu kitap bayağı bir kitap değil. Dizinin bölümlerinin ve sezonlarının ayrı ayrı değerlendirilmesinin birleştirilmiş hali (yani aslında diziyi bu kadar kısa sürede bitirdim, bir bölüm izle bir bölüm oku). Breaking Bad'i izlemediyseniz mutlaka izleyin, daha şanslıysanız bu kitabı da dizinin bölümleriyle bütünleşik olarak okuyunuz. Emin olun bölümlerde aslında çokça kaçırdığınız detay olduğunu fark edeceksiniz. Kitapta her bölüm direkt "spoiler" vermeden ama okurken de ne demek istendiğini tam olarak anlayacağınız şekilde yazılmış. Yani her bölümü okuyarak, hem bölüm hakkında genel bir özet, hem fark etmediğiniz detaylar ve olaylarla bağlantısı hem bazı teknik konuların daha detaylı anlatılıp konunun daha iyi anlaşılmasını sağlayan hem dizideki hataları bulan hem her açıdan güzelce eleştiren hem her bölümün belirgin repliğini hatırlatan hem de daha "bilinçli" şekilde dizi nasıl izlenir konusunda oldukça fazla bilgi veren güzel bir dizi rehberiydi. Dizi eleştirmenlerinin dilinden Breaking Bad'i incelemek isterseniz doğru kitap budur.
513 syf.
·31 günde·Beğendi·10/10
Breaking Bad’i 3 kere izlemiş biri olarak bu kitabı okumasam olmazdı :) Her izleyişimde farklı ayrıntıları yakaladığım dizinin kitabında bilmediğim birsürü ayrıntı keşfettim. Kitapta ufak tefek imla hataları vardı ama dizinin hatırına görmezden gelinebilir. Breaking Bad’i sevdiyseniz kitabı okuyun, diziyi hâlâ izlemeyen varsa bir an önce izlemenizi şiddetle ve ısrarla tavsiye ederim :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Seden Kutlubay Koçer

Yazar istatistikleri

  • 19 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 25 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.