Seherhan Kızmaz

Seherhan Kızmaz

Yazar
8.7/10
3 Kişi
·
4
Okunma
·
0
Beğeni
·
58
Gösterim
Adı:
Seherhan Kızmaz
Unvan:
Yazar
240 syf.
·10/10
http://Www.instagram.com/sanatdolusu
.
⭐ Seatle Üniversitesinde profesör olan Ryan ve asistanı Seren'in 5. yüzyıl ile 21. yüzyıl arasında geçen zaman yolcuğunu, ilk romanı olmasına rağmen Seherhan Kızmaz çok güzel bir biçimde kağıda aktarmış.
⭐ Seren'e miras kalmış olan tacın gizemini çözen profesör, Seren'in taç hakkında anlattığı hikayeden etkilenir ve o an düşündüğü Seren'in atası Umay'ın yanına, Atilla'nın oğullarının mücadeleyi kaybetmesinden sonra şimdiki Macaristan topraklarında kalan bir avuç Hun topluluğunun yanına gider. Orada canını zor kurtaran profesör tarihin akışını değiştirmiştir ve geriye döndüğünde asistanının Seren olmadığını görür, herşeyi eski haline getirmek için soluksuz bir maceraya atılır.
⭐ Kitap, kendini okutturan bir dil ve hikayeye sahip. Sonu kolay kolay tahmin edilemeyecek cinsten olan bu hikaye oldukça merak uyandırıcı unsurlara sahip.
⭐ Aynı zamanda bu kitap, İslamiyet öncesi Türk kadınının topluluktaki sağlam yerini ve önemini hatırlamamızı sağlıyor. Umay karakteri, eşinden daha güçlü, toplulukta daha fazla sözü geçen, "erkeğinin kölesi" olmayan, özlediğimiz Türk kadını profilini içimize işliyor.
⭐ İçinde zaman yolculuğu olmasına rağmen kesinlikle bir bilim-kurgu eseri olmayan bu kitap aslında bir kurgu tarih romanı. Hikayedeki öğretici ögelerin fazlalığını ve hikayenin sağlam kurgusunu düşününce kitabı okumanızı tavsiye ederim, pişman olacağınızı sanmıyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Seherhan Kızmaz
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 4 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 5 okur okuyacak.